Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60259 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Fatip
« Dátum: 2014. Január 01. - 16:14:01 »
Többen szeretjük ezt az olasz gyártót. Jelenleg Piccolo és Grande néven készítenek nyílt fésűs modelleket. Gyártó: http://www.pafaro.com/rasoi.htm

Piccolo:


Grande:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Fatip
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 01. - 16:39:08 »
 Az enyém egy Grande Anthracite. Nagyon szép borotva (bár némileg elfogult vagyok a nyitott fésűsek irányába), viszont nem tökéletes... Kis szimmetriás gondok vannak - úgy tudom, kb. minden példánynál - de nagyon alapos. És a hibáit is ki lehet használni, kicsit slant feeling ;D

"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Fatip
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 01. - 17:26:52 »
eddig 3 példányt próbáltam ki, valóban mindegyiknél volt kis szimmetria gond. viszont nagyon alapos kis borotva. ha valakinek bejönnek a slant borotvák, akkor 2in1 érzés szinte garantált  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Fatip
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 01. - 17:28:50 »
Qka, úgy emlékszem az arany változatra mondtad, hogy az a legjobb kidolgozású?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Fatip
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 01. - 17:39:18 »
Qka, úgy emlékszem az arany változatra mondtad, hogy az a legjobb kidolgozású?

fórumokban olvastam erről, és tényleg, az arany verzió volt legközelebb a tökéleteshez. nemcsak szimmetria kérdésben, de a felület minőségében is az arany volt a legkidolgozottabb.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Fatip
« Válasz #5 Dátum: 2014. Január 01. - 17:40:40 »
 :thanks:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Fatip
« Válasz #6 Dátum: 2014. Január 01. - 21:46:22 »
Én sokszor használom hosszabb (8-20) napos borosta / :fejtor: vagy az már szakáll/ esetében, és az enyém nem agresszív. Alapos az igaz, de közel sem okoz bőrpírt, égető érzést, vagy pontvérzést, ha nyomkodom, vagy ha bénázok.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Fatip
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 01. - 22:15:27 »
Én sokszor használom hosszabb (8-20) napos borosta / :fejtor: vagy az már szakáll/ esetében, és az enyém nem agresszív. Alapos az igaz, de közel sem okoz bőrpírt, égető érzést, vagy pontvérzést, ha nyomkodom, vagy ha bénázok.

Szerintem itt valami zavar van a fogalmak kozott. Szamomra az agresszivitas  nem egyenlo azzal, hogy borpir, egeto erzes stb. Pont azt jelenti, hogy alapos, nagyon direkt borotvalkozas jellemzo ra. Nalam pozitiv jelzo az agresszivitas.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Fatip
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 01. - 22:34:01 »
Lehet.

Én azt hívom agresszívnak, ami a legkisebb hibát is megtorolja, és a tőled vett Fatip Grande nem ilyen.

Én azt hívom alaposnak, ami normális mozdulatokkal sima, vagy sima közeli eredményt ad. A tőled vett Fatip Grande ilyen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Fatip
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 02. - 11:35:15 »
2 napos borostán három ATG befejezésû körrel meg szinte nem lehet velük gond nélkül megborotválkozni. (Jobb csak két kört bevállalni velük, az ATG meg felejtõs.)

És különösebben hibázni se kell ehhez rövid borostán. Nálam már az elég, ha a megszokott mozdulatokkal használom õket, és nem kiemelt figyelemmel.
Pontosan ugyanez a tapasztalatom. Könnyű vele hibázni, de nem alaposabb mint bármelyik másik borotvám. Mivel még kétnapos borostám is ritkán van, ezért csak olyan napokon játszik a Fatip nálam, amikor sok időm és türelmem van próbálgatni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Fatip
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 02. - 12:34:24 »
Az már biztos, hogy nem a minőség etalonja a Fatip. Az egyforma borotváik sem egyformák. Lehet nyugodtan venni többet, úgyis mindegyik más ;D Ha eleget veszel, lesz benne minden: slant, agresszív, kellemes, alapos, akármilyen :fetreng:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Fatip
« Válasz #12 Dátum: 2014. Január 02. - 12:59:11 »
Olaszok.  :uncsi:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Fatip
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 02. - 14:13:15 »
Az agresszivitást, mint fogalmat lehet definiálni, ezzel nincs gond, de modellekre lebontva már ez is hihetetlenül szubjektív. Jó példa erre, hogy a Qka által linkelt Shaving101 posztban az iKont gyengédnek írja, muhaha, utána az EJ meg a Mühle fejeket – amelyeket az iKon szerintem reggelire fogyaszt el egy pohár pikolóval öblítve – közepesnek.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Fatip
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 02. - 14:25:59 »
Na, mit műveltek má' megint az olaszok velünk... ;D Lassan lehetne egy külön topic "Az Agresszivitás". Ez is egy soha véget nem érő, visszatérő és részben fölösleges "vita".
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici