Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60258 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #75 Dátum: 2017. Március 19. - 14:41:00 »
Ha jól látom, az EJ DE89 mindkét listában szerepel. Hacsak nem eltérő dolgok az "Edwin Jagger DE89" és az ""EJ DE89", mert akkor nem szóltam.
Ez azt jelentheti, hogy volt akinek sikerult raeroltetnie, volt akinek nem. Itt a topik, nezz bele: http://www.badgerandblade.com/forum/threads/fatip-joris-handle-sizes-and-handle-name-thread-post-all-here.303891/
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #76 Dátum: 2017. Március 19. - 14:44:57 »
Elhiszem, bár a menetnek aligha tett jót, ha ennyire bizonytalan :-)

Ennyire nem jó a gyári nyél, vagy csak a pimpelés nézte ki magának valamiért pont a fatipet (fatipot?)?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Fatip
« Válasz #77 Dátum: 2017. Március 19. - 16:50:17 »
Van olyan Fatip menet amire rámegy egy bizonyos EJ nyél. Lutri, más néven gyártási tolerancia.

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #78 Dátum: 2017. Április 20. - 09:00:45 »
A TVB-s Piccolót szemügyre véve és pengével ellátva azt kell mondjam, hogy feltehetően a híresen játékos korábbi szériákból származható példány van a kezemben. Szerencsére a szemre szimmetrikus pengebefogást is megengedi, szóval nagy baj nincs. Láttam a vásárlás előtt egy yt-videót, amelyen egy olasz user melankolikusan magyarázza, hogy ez egy "prodotto italiano" és semmiképp sem "prodotto tedeschi", majd utána mutogatja, hogy kell a pengét a fejhez igazítani és a nyél rácsavarása közben hozzáfogni két oldalról, így hát sejtettem, mire adom a fejem.
A nyélen és a fejen is felfedezhetőek a kézműves eredet csalhatatlan nyomai. Bízom benne, hogy a nikkelezés nem fog lehullani, kifejezett folytonossági hiányt nem sikerült felfedeznem.

A súlya méretéhez képest meglepő, a fogása is kellemes, a napokban pedig alighanem próbára is tétetik. Egyelőre én lesem az R89-es fejhez képest fenyegetően kiálló pengét, a penge meg engem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #79 Dátum: 2017. Április 20. - 09:37:52 »
Túlságosan azért, ne tartstok egymástól!

Hidd el, jó lesz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #80 Dátum: 2017. Április 20. - 09:55:56 »
Hát csak nem fogok megijedni egy törpétől! Még ha nehézsúlyú is (hogy a fenébe tud ilyen nehéz lenni ilyen piciben?).

Jó lesz ez, megideologizáltam már magamnak, hogy törekednem kell a minél kevesebb lehúzásra állkörnyéken.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #81 Dátum: 2017. Április 20. - 13:55:03 »
Lehet, hogy ket hasznalat utan kicsit korai, de megprobalom osszefoglalni a Fatip OC (Wenghe nyelu valtozat) tapasztalatait. Nem vagyok nagy review iro, ezek nagyon szubjektivek lesznek. Ket es fel eve hasznalok DE borotvakat, nehany hete szinte kizarolag R41-et minden gond nelkul, ebbol gondoltam mar tegnap, hogy beerhetett a technikam ahhoz, hogy mervado velemenyt irjak. Majd B&B-n olvasgattam R41 rajongok topikjait, ahol az R41-rol az az altalanos nezet, hogy szinte barhogy lehet fogni es hasznalni ahhoz, hogy hatekonyan es irritacio mentesen borotvaljon, ennyit a korabbi onbecsulesemrol, de vagjunk bele. (Pun intended.) A sok uj Piccolo tulajdonos csak szoljon bele, javitgasson ki, az o miniatur borotvaimitacioikon ugyanez a fej van.


Ez eddig a legszebb borotvam. Egy ideje odavagyok az OC fejek kinezeteert, es a fa nyeltol ennek kifejezetten elegans lett a megjelenese. Jol fog mutatni hozza az Omega 11126 pamacs, annak jonnie kell. Ahhoz kepest, hogy mennyire varatlanul es indokolatlanul sulyosnak erzodik a kezben, meglepo volt, hogy csak 59 gramm a tomege. Ebbol 27 a nyel, es 32 a fej pengevel. Talan a fejnehezsege okozza ezt az erzetet. Nezzetek milyen szep:



Borotvalkozas kozben jo kis hallhato audiovisszajelzes van, es rendesen erezni a penget. Az elso ket hasznalat soran ugy voltam vele, hogy ha mar aggressziv es hatekony borotva van a kezemben, BBS alatt nem alkuszom meg semmivel. Sima 3 kor, kis igazitgatasok, es el is jutottunk ide. Talan a kis igazitgatasokbol tobb volt, mint szokott, es a szogekkel is kell meg jatszani. A penge erintese nem ijeszto egyebkent, inkabb olyan, hogy erzem is, hogy mit csinalok. Viszont a szuksegesnel tobb huzigalas hatasara azert lett kis borirritacio a vegere. A timso is es a TOBS Bay Rum is jelezte, hogy munkara vannak fogva.
Mondjuk egy Bay Rum csipjen. Csipett. Masodszorra DR Harris szantal AS-et probaltam. Az is csipett. Harmadszorra a technikara fokuszalok picit jobban, hatha akkor nem csip. Nem zavar ha csip, nem Reszkessetek betorok jelenet volt, csak ereztem rendesen. De ha R41-gyel tudok edesnemes borotvalkozast csinalni (az a csipos ellentete, nem?) akkor ezzel is fogok.


Erdekes Detre velemenye a slendrian kidolgozottsagrol, elso hasznalat megnezegettem a fejet, de nem lattam nyomat sem egyenetlen pengebefogasnak. Es ezt a fejet soka el tudnam nezegtni, eddig a legszebb OC fej, amit lattam vagy birtokoltam. A nyel fa-fem talalkozasai is rendben vannak, a nyel is szepen simul a fejre, es a bevonat is hibatlan a fotokon, mert a fej belsejen azt a penge fele nezo kis foltot nem mutatom meg nektek. Nezzetek milyen szep:



Az eredmeny egyebkent eddig mindket nap jo kis BBS lett, de nem ez a meglepo, ha az a cel, azt meg lehet oldani. Viszont hasonloan az R41-hez, 24 ora multan csak azert borotvalkozom ujra, mert reggel van, egyebkent inkabb 36 ora utan jonne el az ideje. Ez uj elmeny.


Egyebkent raprobaltam a mult heten erkezett Durham Duplex nyelre, jo ra, es jol is mutat rajta, ha valakinek megsem kell a meg nalam levo Piccolo, csak szoljon batran. :) Azt hiszem, hogy a kezdo - kozephalado szint borotvalkozas-ivet jarhatom egyebkent. Reddites es B&B-s olvasmanyaimbol azt szurom le, hogy ezidotajt kattannak ra az emberek az aggresszivebb borotvakra, amikor mar gond nelkul tudjak hasznalni, majd a felhasznalok zome tovabbmegy, es a technika tokeletesitesevel ugyanilyen eredmenyeket er el enyhebb, megbocsajtobb borotvak hasznalataval. Na ezektol fogok en idokozben megszabadulni, es egyre jobban izgat a 2011-es elmeny. Vagy osszerakok egy ilyet:


"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #82 Dátum: 2017. Április 20. - 14:42:22 »
Tényleg szép (és jó a fotó) :-)

Első nekifutásra sikerült olyan csálén megfognom vele a pengét, hogy az egyik sarkánál az élszalag éppen hogy csak nem benn, a fej alatt végződött. Ezen kezdtem el gyanakodni. Az is igaz, hogy összehasonlítási alapom alig: egy fertelmes, alumínium-műanyag-spiáter kamaszkori Soluna OC (amin azt se tudtam, mit kell nézni, kis túlzással, s ami évekre elvette a kedvem a tisztességes borotválkozástól), meg a mostani EJ-m.
Az EJ kidolgozása, krómozása valóban tökéleteshez közeli, ami a Fatipról és nikkelezéséről nem mondható el (és ez az árkülönbségben is látszik). Ez tagadhatatlan. Az EJ szinte CGI a Fatip öntés, kalapálás, esztergálás, csiszolás, marás (akármi) nyomait büszkén hordozó külsejéhez képest. Viszont arra számítok, hogy a Fatip fog hatékonyabban borotválni :-)

Mindösszesen annyit láttam említeni valónak azelőtt, hogy élesben ki is próbálnám, hogy az EJ fejéhez képest játékos, oda kell figyelni, hogy rácsavarás közben hova csúszik a penge. Hang nélkül elbírja azt is, hogy a penge egyik oldalán tényleg csak az élszalag lógjon ki, a másikon meg saccra 1,5 mm-rel több. Ezt picit sok ráhagyásnak érzem ahhoz, hogy oda se nézve csavarjam fel a nyelét. Tehát odanézve fogom csavarni, meg van oldva.

De az is lehet, hogy a próbának használt Gillette Platinumban nagyobbak a lyukak egy hangyányival.

Nőjön még egy kis szőr a képemen és úgyis kiderül, hogy a miniatűr borotvaimitációnak milyen beltartalma van - ha már a külcsínen fanyalogtam egy kicsit. A lényeg ez lesz.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Fatip
« Válasz #83 Dátum: 2017. Április 20. - 14:50:14 »
A Gillette Platinum szerintem nem a legjobb penge, nehogy a végén amiatt szidd a borotvát. :)
(szerintem)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Fatip
« Válasz #84 Dátum: 2017. Április 20. - 14:51:13 »
Nekem is van Piccolo, de nálam ilyen anomália nincs. Olvastam hogy a régebbi szériánál volt ilyen, de állítólag javították. Aztán lehet hogy mégsem. Mindenesetre óvatosan bánj vele. kicsit becsapós a cucc. Engem megnyúzott elsőre :) Használat közben úgy tűnt hogy minden ok, de a végén volt csodálkozás. Azóta óvatosabb vagyok vele.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Fatip
« Válasz #85 Dátum: 2017. Április 20. - 14:54:53 »
Egy giftsandcare rendelés küszöbén nem volt szép dolog betenni a Fatip OC-t, most rendelhetek egyet én is  :jajne:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #86 Dátum: 2017. Április 20. - 14:59:02 »
Egy giftsandcare rendelés küszöbén nem volt szép dolog betenni a Fatip OC-t, most rendelhetek egyet én is  :jajne:
Nem akarsz kozoset csinalni a giftsandcare-bol?


Engem megnyúzott elsőre :) Használat közben úgy tűnt hogy minden ok, de a végén volt csodálkozás. Azóta óvatosabb vagyok vele.
Mindezt ugy, hogy R41-en szocializalodtal, mielott a Fatipet kiprobaltad, nem?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Fatip
« Válasz #87 Dátum: 2017. Április 20. - 15:00:19 »
Igen. Ráadásul a 2011 verzióm van. De azóta nem tolt ki velem :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #88 Dátum: 2017. Április 20. - 15:22:55 »
A Gillette Platinum szerintem nem a legjobb penge, nehogy a végén amiatt szidd a borotvát. :)
Ó. Gondoltam, csak nem passzol össze az R89-es fejjel. Észszerűbb volna az R41-hez is folyvást ajánlott harapósabb pengék - tipikusan zöld Astra, Feather - közül válogatni?
Nekem is van Piccolo, de nálam ilyen anomália nincs. Olvastam hogy a régebbi szériánál volt ilyen, de állítólag javították. Aztán lehet hogy mégsem. Mindenesetre óvatosan bánj vele. kicsit becsapós a cucc. Engem megnyúzott elsőre :) Használat közben úgy tűnt hogy minden ok, de a végén volt csodálkozás. Azóta óvatosabb vagyok vele.
Köszönöm a tippet, akkor kellő tisztelettel közelítem meg az imitációt.

Lehet, hogy ezek a régi szériákból maradt példányok voltak, nem tudom. Vagy azok még lazábbra vették a figurát :-D

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #89 Dátum: 2017. Április 20. - 15:24:54 »
Tudod ugye, hogy csak ugratasbol es nem bantasbol szoltam le a piccolokat? :sör:
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici