Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60262 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #105 Dátum: 2017. Május 08. - 17:10:05 »
Nekem is volt alkalmam kipróbálni.
Az olvasottak alapján sokkal harapósabbat vártam. Nekem egyből olyan feeling volt mint egy Old Type, csak nehezebb konstrukcióban.
(Igazából megint bebizonyosodott - amit már ezen a fórumon is kezdek látni néha - , hogy valaki jól megmondja a tutit miközben minimálisak a tapasztalatai)
Úgy érzem, magamra vehetem, mert legalább az egyik feltételnek - minimális tapasztalatok - megfelelek, de részben bizonyosan a másikat is teljesítem, ui. írtam az eszközről.

Elnézést, de nem a tutit akartam megmondani sose, hanem a saját benyomásaimat leírni. De igyekeztem is hangsúlyozni, hogy nem tudom olyan sok minden máshoz hasonlítani, s mi az, amihez viszont hasonlítom. Ha egyszer tényleg az a benyomásom, hogy a R89-es fejű borotvámhoz képest harapósabb, akkor mit írhatnék mást, mint azt, hogy "harapósabb"?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #106 Dátum: 2017. Május 08. - 17:49:59 »
Úgy érzem, magamra vehetem, mert legalább az egyik feltételnek - minimális tapasztalatok - megfelelek, de részben bizonyosan a másikat is teljesítem, ui. írtam az eszközről.

Ne vedd magadra. Nem neked szántam.

 :offtopik:

Alapvetően jó hogy mindig vannak felpörgések a fórumon, vallószínűleg túl régóta járok ide, és túl sokat olvastam mind itt, mind máshol.
Az a prekoncepcióm volt hogy a Piccolo egy harapós jószág, és ezt úgy rémlik az itteni és külföldi "magyarázták". Miután az ember megtanul az R41-gyel borotválkozni, megnő az önbizalma (ez nem baj). És aztán az a képzete van, hogy ő már mindent tud, mert egy R41-gyel is meg tud borotválkozni.
Furcsa hogy a fórumokon ez a két borotva(R41 meg Piccolo) kerül a középpontba mint valami hihetetlen, várazslattal rendelkező végcél a wetshaving területén.
Ennek fényében vártam hogy mitől esnek hasra a népek. És nekem nem sikerült hasra esni.
Egyébknét nem rossz darab, a TVB-s áron bestbuy. 
Valahogy messze több érdekes eszköz van, mint amit így a fórumokról az ember leszűr. Persze lehet hogy én próbáltam már túl sok mindent :)
Vagy csak zavar hogy más nem azon pörög mint én. Szóval vállalom hogy a hiba az én készülékemben van.
Azt meg már megfigyeltem nem csak máson, magamon is, hogy az ember mindig tudni véli az örök igazságot, és kellő vehemenciával áll ki mellette.
Többi itt: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4495.msg172637#msg172637

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Fatip
« Válasz #107 Dátum: 2017. Május 08. - 20:39:50 »
Hm. Azt, hogy a Fatip Grande harapós jószág, én szerintem leírtam, és tartom is. Nem volt Piccolo-m, de most hogy a nagy szétosztásban megnéztem egyet rögtön feltűnt, hogy ahhoz képest, hogy rövidebb a nyele, mint a Grande-nak, nehezebb. Beszéltük is Guyane-val, hogy érdekes ez a koncepció, hogy a rövidebb nehezebb, a hosszabb pedig üreges, és könnyebb, ezáltal pont fejnehézzé teszi a jószágot.

Adjak kölcsön Grande-t?  :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #108 Dátum: 2017. Május 09. - 10:46:31 »
Hm. Azt, hogy a Fatip Grande harapós jószág, én szerintem leírtam, és tartom is. Nem volt Piccolo-m, de most hogy a nagy szétosztásban megnéztem egyet rögtön feltűnt, hogy ahhoz képest, hogy rövidebb a nyele, mint a Grande-nak, nehezebb. Beszéltük is Guyane-val, hogy érdekes ez a koncepció, hogy a rövidebb nehezebb, a hosszabb pedig üreges, és könnyebb, ezáltal pont fejnehézzé teszi a jószágot.
Áhh, veled már nincs kedvem vitatkozni :crazy:
Viccet félretéve, a Piccolonak egész jó a súlya, meg az egyensúlya is. Így már némileg értem, hogy a Grande ha kifordulós, akkor nagyobb a hibázási lehetőség. Hosszú nyélnél meg fura fejhez közel fogni.

Adjak kölcsön Grande-t?  :fetreng:
Ezzel tuti nem tudnál megmérgezni, de köszi.   :sör:
De ha ennyin múlna raknék egy alu nyelet a Piccolo fejre, és ugyanott vagyok.

Szerintem aki a Parker OC-nál többet akar, de nem akar túl nagy vadságot, annak bátran ajánlható.
(Ja és persze, szívesen b@szakszik a penge középre igazításával...)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #109 Dátum: 2017. Május 17. - 16:50:59 »
A Voskhod penge középre igazításával is b*szakodni kell, de úgy tapasztalom, megéri. Ami különbséget az EJ-ben alig sikerült megéreznem közte és a zöld Astra között, azt a FaTip kifejezetten kidomborítja a Voskhod előnyére.

Az Astra óvatosságot indokló karcossága sehol sincs, valahogy mégis ugyanúgy hatékonyan, probléma nélkül leszeli a szőrt és békén hagyja a bőrömet. Határozottan jobb ötletnek tűnik Voskhodot tennem belé, mint Astrát (az EJ-ben nagyjából mindegynek éreztem) - de az Astra se rossz.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #110 Dátum: 2017. Június 03. - 11:00:09 »
Kipróbáltam Featherrel is. Hatékony, sima, de a fokozott óvatosság, tőlem telhetően gondos előkészítés mellett is egy hajszálnyi irritáltságot tapasztaltam a Voskhodhoz képest. Élesnek éles, de nálam most a Voskhod a befutó ebben a készülékben.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #111 Dátum: 2017. Június 05. - 11:09:26 »
Szervusztok!
Nos,uraim...örömmel tudatom veletek,hogy büszke tulajdonosa lettem egy Fatip Gentile Gold borotvának Narakh kolléga jóvoltából.amit mégegyszer ezúton is szeretnék neki megköszönni,illetve a Detre éltárs által kínált EJ89-es,logisztikai részének lebonyolításában nyújtott részvétele és önzetlen segítsége is jólesett! Szóval köszi Srácok... :bow:
Na de magáról a Fatipról....
Uraim,ez egy jó borotva!Legalábbis nekem..Kicsit tényleg ba@kodni kell a penge középre igazgatásával,de megéri...Kíméletes,alapos borotvának tartom...de...azért jó vele vigyázni,mert úgy vettem észre hogy érzékeny a szög beállítására. Én pl...hogy is mondjam..nem érzem eléggé a pengét az arcomon,és ez egyfajta "hamis"biztonság érzetet nyújt-éreztet az emberrel.Aztán ha erre alapozva kicsit bátrabban nekiengedem a pofázmányomnak,bizony ezt visszajelzi,nekem néhány pontvérzés képében,de viszont irritáció nélkül..
Fogása nagyon jó,nem volt olyan manőver az arcomon,hogy ne találtam volna fogást,vagy bénán kitekeredett kézzel kerestem volna a megfelelő fogást a vason.Súlyelosztása is nekem nagyon bejön...Valahova az R41-es(2013-as)környékére tenném,mivel azzal van viszonyítási alapom.
Összegezve,én nagyon meg vagyok vele elégedve,aránylag gyorsan,már az első alkalommal ráéreztem a sajátosságaira,így én azt mondom,hogy nagyon jó kis borotva ez,és remélem jó darabig szolgál majd!
Lehet hogy léptem egy lépcsőfokot feljebb??? :naughty:
Mert ugyanis,eddig a karácsonyra kapott R41-esem volt a"legkomolyabb"borotvám...most jött a Fatip...és hát ezek után kicsit(nagyon)már kezdem elfelejteni az Astra 901,Lord L6,Soluna,Slim Twist vonalat...nem tudom jól teszem-e???
Anyagilag biztos nem,dehát igazából Ti fertőztetek meg!! :boldog:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #112 Dátum: 2017. Június 05. - 16:20:03 »
Kipróbáltam Featherrel is. Hatékony, sima, de a fokozott óvatosság, tőlem telhetően gondos előkészítés mellett is egy hajszálnyi irritáltságot tapasztaltam a Voskhodhoz képest. Élesnek éles, de nálam most a Voskhod a befutó ebben a készülékben.
Ma reggel kiprobaltam en is Voskhoddal. Nem volt rossz, ok, egesz jo volt, de mintha picit tobb igazgatas kellett volna, mint Featherrel vagy zold Astraval. De ez lehet, hogy pszichoszomatikus berzenkedes. A Feather 8 haromkoroset ment elotte, es meg megtartottam volna, ha nem olvasom amit a Voskhodrol irsz. Holnap reggel ujra probalom, es kivancsi vagyok a tartossagara is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #113 Dátum: 2017. Június 05. - 19:23:31 »
Ma reggel kiprobaltam en is Voskhoddal. Nem volt rossz, ok, egesz jo volt, de mintha picit tobb igazgatas kellett volna, mint Featherrel vagy zold Astraval. De ez lehet, hogy pszichoszomatikus berzenkedes. A Feather 8 haromkoroset ment elotte, es meg megtartottam volna, ha nem olvasom amit a Voskhodrol irsz. Holnap reggel ujra probalom, es kivancsi vagyok a tartossagara is.
Esetemben azért előfordulhat olykor felhasználói hiba is :-)
A Featherödet sajnálom, ennyire csak nem volt kedvcsináló a szövegem?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Fatip
« Válasz #114 Dátum: 2017. Június 05. - 19:44:07 »
De az volt. Sose sajnald, van ott meg, ahonnan ez jott. Kulonben sem bantam meg. Ki akartam mar probalni Fatipben is, meg R41-ben is, volt aki abban dicserte, csak akkor meg nem volt itthon.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #115 Dátum: 2017. Június 27. - 20:47:56 »
Fatip Gentile Gold(zártfésűs). Hát mit mondjak,megszerettem ezt a beretvát ;D Igazából,mint ahogy más topikban írtam is,szinte mindegy hogy melyik készüléket veszem elő,a nekem megfelelő szintet mindegyik hozza... de ha most azt mondanák,hogy van tíz percem és döntsek,csak egy beretvám maradhat,hát a Fatip lenne az..Miért?
Először is tetszik hogy réz(ma már nem sok gyártó csinál full réz borotvát,inkább csak ötvözeteket),számomra nagyon kellemes a súlya(súlyelosztása),tetszik a római vagy görög oszlop minta a nyélen :) A borotva hossza is nekem jól eltalált,jól manőverezhető számomra.
Mint ahogy a fejgeometria is nekem nagyon bejön,mióta megtaláltam a helyes szöget már a pengét is szépen érzem a képemen :evil:
Az hogy picit hibás a bevonat nem zavar,legalább van egy kis antikolt jellege..
Külön tetszik hogy kialakították a zárt fésűn a kis 1,5-2mm-es nyitott fogakat.Az L6-ostól alaposabbnak érzem,de viszont nem agresszívebbnek! Szépen dolgozik,már kipróbáltam úgyis,hogy egy kicsit kapkodósabbra vettem reggel a figurát,semmi gondom nem volt vele,semmi irritáció,semmi vérzés..persze azért akkor az igazi(mint mindegyik DE)hogyha hagy neki az ember időt,mert ez egy szeánsz :coffee: Fejemen is szépen dolgozik 6-7napos hajzat nem gond neki,jó nagy az alaplapon kialakított rés,így a hosszabb hajszálak is gond nélkül kimoshatók belőle folyó víz alatt!
A penge igazgatása sem izgat már,kb.8-10mp-et vesz igénybe,utána meg úgyis úgy marad 4-5 napig,mert csak akkor szoktam teljesen megtakarítani mikor pengét cserélek.. sőt volt hogy úgy hagytam ahogy épp beletettem a pengét nem is igazgattam,ilyenkor általában az egyik éle a pengének jobban kilóg max.1mm-el,de ezt is az előnyére fordítottam,mert olyankor a nem annyira harapós felével(ahol beljebb volt a penge)borotváltam a nyakam-állam alatt az érzékenyebb részeken,a másik felével meg a pofázmányom többi részét.
Lord SC+zöld Astra+Astra Platinum volt eddig a teszter a pengéket illetően...kitűnő eredménnyel!
Ha jól belegondolok,még akár végállomás is lehet a dologból!(ezt azért nem kiabálom el)
Üdv. Z


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #116 Dátum: 2017. Június 27. - 21:25:16 »
Ez az az életérzés, amikor az ember rátalál a borotvájára!

Innentől nem kell tovább keresgélni!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #117 Dátum: 2017. Június 27. - 21:57:48 »
Mondasz valamit.. :2thumbup:
Tudod,mikor már szinte"sajnálatból"veszem elő a többi beretvát,hogy ne árválkodjanak a szekrényben,de szívem szerint a Fatipot használnám akkor is,az már elmond valamit...
Off:
Így voltam a zsebkésekkel is,nagyon sokat kipróbáltam,míg hozzám került egy Kocsis Feri(Debrecen) által készített fejesgörbe,egy idő után önkéntelenül  is ő utána nyúltam mindig,pedig volt vagy 20-25féle...na ott éreztem,hogy megtaláltam az igazit :crazy:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Fatip
« Válasz #118 Dátum: 2017. Június 27. - 22:05:36 »
Én a single edge-el jártam így. Dögunalmas, de nagyon jó.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #119 Dátum: 2017. Június 27. - 22:10:03 »
Én a single edge-el jártam így. Dögunalmas, de nagyon jó.


Na mondjuk SE-t még nem próbáltam..... :fejtor:   :naughty:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici