Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60286 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Fatip
« Válasz #120 Dátum: 2017. Június 27. - 22:15:14 »
Én most a GEM-et szeretem nagyon. Valószínűleg az Injector is ilyen fasza lenne, ha volna súlya.

Az én Gentilémet valahogy gorombábbnak éreztem annál, ami hozzád került. De gyanakodom, hogy túlhúztam a menetet, és lehet akkora rugalmassága a réznek, hogy a kalap kicsivel beljebb nyomta a pengét középen, mosolygós élt eredményezve.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #121 Dátum: 2017. Június 27. - 23:53:51 »
Mondták, dögunalmas.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #122 Dátum: 2017. Június 28. - 08:38:16 »
Ez az az életérzés, amikor az ember rátalál a borotvájára!

Innentől nem kell tovább keresgélni!

Valóban így érzem énis..Nem látom értelmét a további keresgélésnek..
Az elmúlt években elég sok készüléket kipróbáltam,Gillette-Merkur-Mühle-EJ-Parker-Timor-Ming Shi-Fatip-Swing-Yuma-Lord-Soluna-Astra-Mofém-Rotbart..stb-stb.
Egyes gyártó többféle típusához is volt szerencsém..tudom még közel sem teljes a paletta,ill.mások biztos többfélét teszteltek,de nyílván egy élet kevés lenne ahhoz hogy az összes DE-t kipróbáljuk,ami létezik :crazy:
A főbb vonalak megvoltak,gondolok itt pl.a nyitott-zárt fésüs kivitelezésre,TTO vagy 2-3 részes szerkezet,Tech vagy 89-es fej,vagy ezekhez hasonlatos. Ezekből már azért ráérez az ember hogy melyik is áll közel őhozzá,melyiket esik a legjobban használni..stb!
A Fatip minden kritériumomnak megfelel,mint mondottam is egyes egyedül a pengeigazgatás okoz(ott)egy pici csalódást,de a többi pozitívuma kőkeményen a háttérbe szorította ezt a pár mp-es műveletet!
Üdv. Z

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #123 Dátum: 2017. Június 28. - 08:56:19 »
Egy a fontos, sose adj más véleményére.
Nekem is van favoritom, s van aki húzza száját. De ellenben ő a sajátját reklámozza, de azt nem észleli hype nak.

Tehát ha azt érzed ez az! Akkor semmiképpen sem szabad tovább keresgélni, mert egy kiemelkedő készülékben is azt fogod keresni, amit már ott és akkor megtaláltál.

Nem mondom, később lehet, hogy újra útrakélsz, hogy keress mást, de addig élvezzed ki.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #124 Dátum: 2017. Június 28. - 10:03:59 »
Off:
Igen,sajnos párszor abba a hibába estem,mint ahogy írtad is,hogy úgy gondoltam ami másnak jó,az nekem is szuper lesz,nos hát nem így történt..gondolok itt a fórumon elhangzott szubjektív véleményekre.. Pl.Slim Twist,Merkur stb..
Itt van pl.az R41-em(13-as)na ezt mindenképp megtartom,mert az asszonytól kaptam tavaly karácsonyra,és azért szeretem azt is,de nem jobban mint mondjuk az L6-ost vagy az EJ-t..az R41-nek inkább eszmei értéke van számomra.
A nagybátyám most 67éves,tőlem kapott egy L6-ost 2001 vagy 2002-ben,azóta is imádja és azt használja nap mint nap.Az előtte használt vagy 30éves Mofémen egyszerűen elfogyott a menet,muszály volt lecserélnie..
Na mondjuk ez más kategória,én vagyok 40 éves,ő 67,az ő korosztálya sosem a kísérletezgetésről volt híres,semmiben sem...Azzal elégedtek meg,ami éppen volt!
Üdv.  Z

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #125 Dátum: 2017. Június 28. - 11:47:18 »
A főbb vonalak megvoltak,gondolok itt pl.a nyitott-zárt fésüs kivitelezésre,TTO vagy 2-3 részes szerkezet,Tech vagy 89-es fej,vagy ezekhez hasonlatos. Ezekből már azért ráérez az ember hogy melyik is áll közel őhozzá,melyiket esik a legjobban használni..stb!

Szerintem pont nem ezek a tulajdonságok határozzák meg, hogy egy borotva milyen használatban, hanem sokkal inkább a penge meghalítása, a penge szöge a fedlaphoz/alaplaphoz képest, a mindenféle gap-ek. Az "ezekhez hasonlatos" az pont annyira hasonlatos, mint sörből a Nádor a Pilsner Urquell-hez. Szerintem.

Egy a fontos, sose adj más véleményére.
:+1:

Nekem is van favoritom, s van aki húzza száját. De ellenben ő a sajátját reklámozza, de azt nem észleli hype nak.
Gondolom ez én leszek. No az melyik is? Amit hype-olok.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #126 Dátum: 2017. Június 28. - 11:53:18 »
Hmm, Talán a New kap a te hozzászolásaidban annyira domináns szeretetet, mint az én R41 hódolatom.

De rendben van ez így is.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #127 Dátum: 2017. Június 28. - 13:54:39 »
Lehetünk bármennyire is szőrszálhasogatók a fent említett összehasonlítást alapul véve,és akár a véleményem alapjául szolgálhatott volna mindenféle gap+pengehajlás+szög+a jelenkori űrkutatási eredményeket is figyelembe vehettem volna :fetreng: de én csak "nagyvonalakban"az általam eddig kipróbált készülékeket soroltam fel(a teljesség igénye nélkül)!
Mert egy 89-es fej nyílván nem egy Tech,egy Tech meg nem egy Parker OC tulajdonságait hordozza magában!
Mindegy is,a lényeg nem ez,hanem hogy előbb-utóbb mindenki megtalálja a nagy Ő-t! ;D

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Fatip
« Válasz #128 Dátum: 2017. Június 28. - 14:42:01 »
Én is megtaláltam, kb. húszan vannak... asszem ezt hívják bigámiának.

Visszatérve, nekem csak a kezemben volt ez a réz cucc, de naon szimpi benyomást keltett.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #129 Dátum: 2017. Június 28. - 15:12:10 »
Nekem volt, engem a pontatlansága zavart, de egy kollégámnál szerető otthonra lelt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Fatip
« Válasz #130 Dátum: 2017. Június 28. - 15:39:24 »
Nekem volt, engem a pontatlansága zavart, de egy kollégámnál szerető otthonra lelt.

Mármint gondolom a penge igazgatása alatt érted a pontatlanságot,pmol kolléga!? :sör:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fatip
« Válasz #131 Dátum: 2017. Június 28. - 15:48:31 »
Nekem volt, engem a pontatlansága zavart, de egy kollégámnál szerető otthonra lelt.

Mármint gondolom a penge igazgatása alatt érted a pontatlanságot,pmol kolléga!? :sör:

Igen, arra utaltam.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Fatip
« Válasz #132 Dátum: 2017. Október 25. - 09:55:19 »
No hát b*szta az agyam, hogy a mindenféle M5-ös nyeleket nem tudom rárakni a Fatipra, mert hát csak kipróbálnám egy hosszabb nyéllel, hátha jót tenne az egyensúlyának (számomra) Próbálgattam mindent csereberélni, érdekes hogy az R41 alaplap se kompatibilis a Piccolo tetővel, meg fordítva is igaz mindez. Semmivel nem volt még ilyen gondom. Mühle Merkur Rockwell Gillette minden kompatibilis (ha nem New/Tech kalapról beszélünk)
Pakolásztam, és eszembe jutott, hogy van pár lötyögős eszköz azért itthon, Yuma, Yuma-klón, Soluna.
No hát kérem, a Soluna kalap mintha megegyezne dimenzióiban, és egészen a helyére fekszik fel rászorításkor. A másik meglepő, Hasonlítgattam a két eszköz alaplapját, a Soluna alaplapjának a görbülete nagyon hasonlít rá, de lehet hogy teljesen meg is egyezik vele.

Szóval a TODO listára került egy jó frankenrazor kipróbálása: Soluna + Fatip

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Fatip
« Válasz #133 Dátum: 2017. Október 25. - 10:20:51 »
Az olaszok egy egységes konnektorszabványt képtelenek bevezetni. Mindenféle átalakító adaptert érdemes beszerezni ha kimegy valaki és nem újabb, vagy sokcsillagos szállodában száll meg. Fő, hogy szépen tudnak autót rajzolni :-) Nem leszólni akarom őket, mert ha egyszer beüt a lottó ötös... , de ez van.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Fatip
« Válasz #134 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 13:41:54 »
A Fatip Piccolo egy remek borotva! Nagyon jó a súlyelosztása, tetszik a rövid nyél is. Röviden: kezes

Tény, hogy a fej illesztése pontatlan, így a penge pontos behelyezésekor körültekintőnek kell lenni. Ha az élek párhuzamosak a fésűvel, akkor minden rendben lesz. Semmiképpen nem a fedlaphoz kell igazítani! Akkor kapar, sért, irritál...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici