Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60265 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #150 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 15:18:29 »
Pár hete rendeltem az angol webshopból SE pengéket, amikhez az akkor közelgő szülinapom alkalmából hozzácsaptam a régóta kinézett króm Gentile Grande-t is. Kicsit több a hiba rajta, mint a slant-en volt, elsősorban a nyélen vannak pöttyök, de egyáltalán nem vészes. Néhány meneten már túl vagyok és egészen jó benyomást tett rám. A penge betöltéssel szerencsére nem kell vacakolni, visszajelzés nélkül teszi a dolgát és az eredmény meglepően jó. A nyél méretre megegyezik a slant nyelével, de úgy érzem ott a csavart minta kicsit stabilabb fogást biztosít, bár ez sem rossz azért. Mindent összevetve sztem ez egy jó kis borotva, amit kezdőknek is bátran lehet ajánlani és az ára is szuper az új készülékek között, persze a kínaiakat leszámítva.



Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #151 Dátum: 2021. Március 06. - 22:30:28 »
Elkezdte most a Fatip izgatni az agyam, de ahogy ezt a topicot végigolvastam, hát, kissé elbizonytalanodtam. Nagyon tetszenek az oc fejek, de ez a szokásos olaszosság...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #152 Dátum: 2021. Március 07. - 06:10:52 »
Összességében jó a Fatip. Mivel nagyon olcsók ezért megbocsájtható szerintem az olaszos minőség, persze nem durva hibákra gondolok, mert azok selejt darabok, hanem mondjuk apróbb bevonati szépséghibákra illetve a pengeigazítási procedúrára, amikkel együtt lehet élni gond nélkül. Szépek, jó velük borotválkozni, olcsók és rézből vannak. Egyedi tradicionális borotvák, még a menet sem M5 szabvány, kis manufaktúra gyártja (nem Kínában gyártatnak, mint a legtöbb cég), szerintem megérdemlik a vásárlói támogatást és bizalmat. Én szeretem a slant-et meg a Gentile-t és nekem is tervben van még egy OC egyébként...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #153 Dátum: 2021. Március 07. - 09:57:20 »
Hát, ha pl. a Barber Depo-ról rendelném, ahol 9 240Ft, ami már majdnem egy 3 részes R41 ára, akkor annyira nem mondanám olcsónak. Megnéztem a Connaught-on, ott jóval barátibban árulják, csak onnan meg rájön a szállítás díja. A penge igazgatás meg még nem is lenne olyan nagy baj, sokkal inkább ezek a felületi hibák aggasztanak. Nem örülnék, ha pár év múlva elkezdené ledobni magáról a bevonatot. Egyébként a Grande-t szeretném arany színben. Neked mik a tapasztalatok ilyen téren? Régebben írtátok, hogy talán pont ezek az arany bevonatúak sikerültek a gyárnak a legjobban.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #154 Dátum: 2021. Március 07. - 10:19:32 »
A króm bevonat a legmegbízhatóbb, az arany kevésbé, a fekete legkevésbé.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #155 Dátum: 2021. Március 07. - 14:10:57 »
És a többi meglátásom? Szúrjál le Astra bácsi, ha nem jól látom.  :D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #156 Dátum: 2021. Március 07. - 14:43:04 »
Az olcsóság relatív. Mindenkinek más a szemlélete, beleszámolhatod a postát, számolhatsz a Barberdepo áraival, hasonlithatod a Mühlehez, stb. Ha szerinted drága, vagy nem éri meg, akkor nem veszed meg és ennyi...  Amúgy nálam az R41 régóta el van csomagolva a szekrény aljára, a két Fatip meg használatban van, szóval nekem itt nincs kérdés...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #157 Dátum: 2021. Március 07. - 15:24:02 »
Akkor pedig csak kénytelen leszek én is kipróbálni.  ;)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #158 Dátum: 2021. Március 08. - 09:48:45 »
Elkezdte most a Fatip izgatni az agyam, de ahogy ezt a topicot végigolvastam, hát, kissé elbizonytalanodtam. Nagyon tetszenek az oc fejek, de ez a szokásos olaszosság...
Vagy 4-5 éve egy közös beszerzésben tettem szert egy nikkelezett Piccolóra, aztán később vettem egy SE-t a zárt fésűs opció miatt. A nikkelezett bevonata nem volt hibátlan, az SE feketéje sajnos egy rossz vicc: kopik, de a legkisebb koccanásra le is pattan. A borotvák viszont nagyszerűen használhatók, nekem nagyon bejött a rövid nyél és a súly is. A pengeigazgatást nem találtam se kirívó problémának, se nehéznek. Akkor áll benne rémisztően a penge, ha szánt szándékkal úgy rakom össze.

(Én úgy tudom, hogy nincs króm Fatip, de lehet, hogy rosszul.)

A Connaughton van ingyenes szállítási értékhatár, tegyél hozzá szappanokat és sokkal olcsóbb lesz  :wiggle:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #159 Dátum: 2021. Március 08. - 10:21:57 »
Az SE itt a Special Edition-t jelöli, nehogy Single Edge-et kezdjen bárki keresgélni   :D

Olyannyira van króm Fatip, hogy nekem mindkét Fatip borotvám olyan  ;)

https://www.fatip.it/en/chrome-en/storto-chrome-originale/

https://www.fatip.it/en/collection/chrome/chrome-classic-gentile/

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #160 Dátum: 2021. Március 08. - 10:59:03 »
Köszi Detre, én is pont azt nézegettem már azóta, hogy hozzáteszek szappant, pamacsot, pengét meg egy kis as-t és máris jó vagyok.  :D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #161 Dátum: 2021. Március 08. - 11:41:17 »
Esetleg ezt is érdemes megnézni. Ez tuti áfa és vám mentes.

https://www.rasoigoodfellas.com/en/

Én vásároltam már innen és rendben volt, bár az is igaz, hogy egy haverom olasz cimborája intézte és a haverom hozta haza Milánoból...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #162 Dátum: 2021. Március 08. - 12:34:38 »
Köszi!  :bow:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #163 Dátum: 2021. Március 08. - 16:26:27 »
A https://www.barbaebaffi.it/brands/19/Fatip is opció, ott is van mivel megtömni a csomagot :-)

2 vagy 3 éve rendeltem onnan, (egy kis levelezést követően) ki is fizethettem, el is hozta a GLS.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Fatip
« Válasz #164 Dátum: 2021. Március 08. - 16:50:53 »
Köszönöm neked is!  :bow:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici