Szerző Téma: iKon  (Megtekintve 38715 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:iKon
« Válasz #75 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:01:51 »
Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:iKon
« Válasz #76 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:07:03 »
Nem szeretem az alut  :nemtom:

Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:iKon
« Válasz #77 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:09:12 »
Nem szeretem az alut  :nemtom:

Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?
Hát én sem. Ezért sem értem mi a ráció.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:iKon
« Válasz #78 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:13:20 »
Régóta tervezem iKon vásárlását, de akkor majd oda kell figyelni, nehogy alu legyen.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:iKon
« Válasz #79 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 08:08:20 »
Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?
Könnyebb megmunkálni. Nagyságrendekkel. (Magyarul valószínűleg költség-okokból).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #80 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 08:36:59 »
Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?
Könnyebb megmunkálni. Nagyságrendekkel. (Magyarul valószínűleg költség-okokból).

Alapanyag is töredék árban mint a nemesacél.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #81 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 11:51:58 »
Valaki, aki nálam nagyobb tudós e témában, árulja már el, miért tért vajh át alu fejekre a cég?

Bizonyára gazdasági okai is vannak, de a jóindulatú feltételezésem inkább az, hogy az iKon borotvák egyre nehezebbek lettek, ami egyeseknek imponál, de a többség számára kevésbé használható. Egy nehéz nyél nehéz fejjel nehezen kezelhető, így a balance és a kezelhetőség javítása érdekében a fej könnyítése logikusnak tűnik.
Olyan minimális alapanyag szükséglete van egy fejnek, hogy az alapanyag ára nem dominál a végső termék árában, a megmunkálás fajlagosan jóval költségesebb.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #82 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 11:57:38 »
Azért egy kiló alumíniumból több darab jön ki mint ugyanennyi nemesacélból.
S ehhez hozzájön, az alumínium olcsóbb, egyszerűbb megmunkálása, a gépidő annak amortizálódása a lágy fémeknél kedvezőbb.

Ergó ua. folyamat minden költségében olcsóbb, vagyis plusz haszonnal számolható.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #83 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:10:46 »
Azért egy kiló alumíniumból több darab jön ki mint ugyanennyi nemesacélból.
S ehhez hozzájön, az alumínium olcsóbb, egyszerűbb megmunkálása, a gépidő annak amortizálódása a lágy fémeknél kedvezőbb.

Ergó ua. folyamat minden költségében olcsóbb, vagyis plusz haszonnal számolható.

Mielőtt túlokoskodnád, vess egy pillantást az árakra. Jelenleg egy komplett alu fej annyiba kerül, mint egy stainless alsó fejrész, azaz az alu fej arányaiban olcsóbb. Ezzel talán szét is hullott az érvrendszered.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:iKon
« Válasz #84 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:21:34 »
Az Ikon fejek mind nagynyomású fröccsöntött alkatrészek. Tehát nem 316L rozsdamentes acél a széria gyártásban egyik fej sem. Nem gépi forgácsolással készültek és készülnek. (A nyelek igen.)

Spéci alu ötvözet lehet az új fej is, hogy lehet így önteni.
Ki tudja milyen fém ötvözet a régi, amik kisebb szériákban készültek + szinterezett felület - ézért is voltak talán drágábbak.

Nyél súlya szerintem tökéletes pld. az új Bulldognak, kb. 75g.
Készülékek 95g körül lehetnek az alu fejekkel. Mi ezzel a gond?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:iKon
« Válasz #85 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:32:17 »
Azért egy kiló alumíniumból több darab jön ki mint ugyanennyi nemesacélból.
S ehhez hozzájön, az alumínium olcsóbb, egyszerűbb megmunkálása, a gépidő annak amortizálódása a lágy fémeknél kedvezőbb.

Ergó ua. folyamat minden költségében olcsóbb, vagyis plusz haszonnal számolható.

Mielőtt túlokoskodnád, vess egy pillantást az árakra. Jelenleg egy komplett alu fej annyiba kerül, mint egy stainless alsó fejrész, azaz az alu fej arányaiban olcsóbb. Ezzel talán szét is hullott az érvrendszered.

akárhányszor olvasom, nekem mindig az jön ki, hogy pont hogy alátámasztja pmol kollega érvelését amit írsz  :nemtom:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:iKon
« Válasz #86 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:39:51 »
Úgy gondolja hogy olcsóbban is adják, így nem lehet rajta nagyobb nyereség. Legalábbis én így értelmezem. De szerintem csak a szőrszál minél kisebb darabokra történő aprítása történik :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:iKon
« Válasz #87 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:42:46 »
jahogy a késztermék olcsóbb...  :whoops:
Kicsit le vagyok tompulva mostanában  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #88 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:34:07 »
Úgy gondolja hogy olcsóbban is adják, így nem lehet rajta nagyobb nyereség. Legalábbis én így értelmezem. De szerintem csak a szőrszál minél kisebb darabokra történő aprítása történik :)

Úgyvan, az alu késztermék IS olcsóbb.
Az utolsó mondatodat gondolom nem nekem címezted.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:iKon
« Válasz #89 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:40:14 »
Ugyanarról a dologról beszéltetek csak más megközelitésből. Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam. Nem negatív értelemben értettem és beszólni sem akartam!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici