Szerző Téma: iKon  (Megtekintve 38577 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #90 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:46:02 »
Ugyanarról a dologról beszéltetek csak más megközelitésből. Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam. Nem negatív értelemben értettem és beszólni sem akartam!

Szerintem meg nem ugyanarról. Pmol arról beszélt, hogy a mocskos imperialista azért váltott olcsóbb alapanyagra, hogy kiszipolyozza a borotválkozó munkásosztályt, és az extraprofiton felül még extra-extraprofitra tegyen szert  :crazy:
Én pedig megpróbáltam racionális oldalról közelíteni  :D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:iKon
« Válasz #91 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:48:37 »
Az Ikon fejek mind nagynyomású fröccsöntött alkatrészek. Tehát nem 316L rozsdamentes acél a széria gyártásban egyik fej sem. Nem gépi forgácsolással készültek és készülnek. (A nyelek igen.)

Spéci alu ötvözet lehet az új fej is, hogy lehet így önteni.
Ki tudja milyen fém ötvözet a régi, amik kisebb szériákban készültek + szinterezett felület - ézért is voltak talán drágábbak.

Nyél súlya szerintem tökéletes pld. az új Bulldognak, kb. 75g.
Készülékek 95g körül lehetnek az alu fejekkel. Mi ezzel a gond?
Volt vele gond? Amugy 316l az acél.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:iKon
« Válasz #92 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:51:27 »
Ha ugyanannyi a profit mindkettőn akkor miért invesztál új technológiába, szerszámokba, anyagokba és miért rizikózza meg hogy a vevőköre elpártól tőle a váltás miatt? Ez nem logikus és racionális lépés szvsz! Szerintem így is nagyobb profitot realizál még ha olcsóbban is adja. Pont hogy idealista vagy és nem racionális ha így gondolod :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #93 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 19:54:54 »
Igazad van!

Teljesen! Elítéltem a gyárt, mert irreális árakat biggyeszt egy termékére, melynek professzionális előállításának a lehető legalacsonyabban tartását irányozza elő. Pont úgy mint az Aple. Ahol az innovációval magyarázzak a termékük gyártási költségének közel tízszeres kiskereskedelmi árait.

De az egy másik operett!

Innentől: OLCSÓ A IKON, ÉS FELHASZNÁLÓ PÉNZTÁRCA BARÁT!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #94 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:13:49 »
Ha ugyanannyi a profit mindkettőn akkor miért invesztál új technológiába, szerszámokba, anyagokba és miért rizikózza meg hogy a vevőköre elpártól tőle a váltás miatt? Ez nem logikus és racionális lépés szvsz! Szerintem így is nagyobb profitot realizál még ha olcsóbban is adja. Pont hogy idealista vagy és nem racionális ha így gondolod :)

Nem vagyok marketinges, de az újdonság mindig csábító.
Továbbá lásd az első megjegyzésemet, miszerint az extranehéz borotvák többeknek nem jönnek be.


Pmol. Vannak az iKonnál sokkal drágább borotvák is

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:iKon
« Válasz #95 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:17:38 »
Amúgy megtartotta a régi vonal egy részét a cég. Az alu meg 7075, az elég jó ám.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:iKon
« Válasz #96 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:19:31 »
Azt hol olvastad hogy a többség számára nem használható? Linket pls! Amúgy ki venne itt alu borotvát? Én biztosan nem!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #97 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:26:19 »
Azt hol olvastad hogy a többség számára nem használható? Linket pls! Amúgy ki venne itt alu borotvát? Én biztosan nem!

Megérzés. Eleinte mindenki bukott a méretre, de szerintem ez mára már nem hívószó. Pont azért nem, mert funkcionálisan nem jó. Azt is elhiszem, hogy néhányaknak bevált, de gyanítom, hogy a többségnek nem.
Én vennék. Mi baj vele? Jó minőségű balekit borotvákra is bukik a nép, aminél az alu azért még mindig egy jóval korrektebb anyag, ahogy Bbuffy is írja.
Ezek nem vacak aluöntvények.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #98 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:26:48 »
Ha ugyanannyi a profit mindkettőn akkor miért invesztál új technológiába, szerszámokba, anyagokba és miért rizikózza meg hogy a vevőköre elpártól tőle a váltás miatt? Ez nem logikus és racionális lépés szvsz! Szerintem így is nagyobb profitot realizál még ha olcsóbban is adja. Pont hogy idealista vagy és nem racionális ha így gondolod :)

Nem vagyok marketinges, de az újdonság mindig csábító.
Továbbá lásd az első megjegyzésemet, miszerint az extranehéz borotvák többeknek nem jönnek be.


Pmol. Vannak az iKonnál sokkal drágább borotvák is


Kiszálltam a vitából.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:iKon
« Válasz #99 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:28:04 »
Nem vitázunk, beszélgetünk. Nincs győztes és vesztes.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #100 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:42:49 »
Mindegy.

Nem arról van szó, hogy valami drága vagy olcsó.
De mikor egy cég innováció leple alatt, kettőt hátralép, hogy plusz egy dollárt nyerjen. Az szánalmas. Itt az orvosi acélból, étkezési alumínium. Ha mar hoztam előbb az almát,  IPhone 5 kifutásakor az egész készüléket 5c néven gagyi műanyagba csomagolva ugyanannyiért piacra dobták. S vette a nép mert ez nem az, ez más az 5s re meg ugye nincs pénze.

S ezek kicsit alhasi szagúak.
S ez is annak tűnik.

Nem veszik meg 2x-ért az acélt, aminek 1x a bekerülése?
Gyártsuk le 1/2x ből alumíniumból, s adjuk el 1.5x ert a népnek. S lőn, veszik.

Igaz nem orvosi acél, de ennyiért nem túl gáz az alumínium. S az ikon újra szárnyal, s marad az 1x haszon.


Erről beszélek.

Egyszerű közgazdasági alaptétel.

Vezessük meg a vevőt, de ne csak azt érezze, hogy olcsón vásárolt, hanem vegyen magának egy életérzést. Így le lehet nyomni a torkán, hogy a cég gagyibbat adott el nekem, mint amit drágábban árul azonos haszonnal.

Erről írtam eddig.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:iKon
« Válasz #101 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:44:32 »
Amúgy ez elég jó kis disputa, nem kell senknek megfeszülni benne.
Használtam 7075 ös cuccot, kés témában, titánum tulajdonságok, fegyveralu, szóval jó.
A súly egy mas dolog, nagyon sokan hasznalnak masztadonokat, sőt nehezítik a borotváikat, ez nem mérvadó. Inkább ez innovativ sztem, mivel ez pont nem olcsó alu. A 316 meg nem drága acél.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:iKon
« Válasz #102 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:56:31 »
Én szívesen vásárolnék ilyen spéci alu ötvözet borotvát.
Használok bakelit készülékeket is. Kíváló mindegyik.
Pedig ezek plcit sérülékenyebbek mint az alu.

Még mindig nem vágom mi ezekkel az Ikonokkal a gond.
Nekem nem probléma, hogy a széria fejek eddig sem acélból készültek - ez evidens.
Akkor nem tök mindegy, hogy készül egy repülô ipari alu anyagból is Ikon alkatrész?
Ez mennyivel rosszabb, mint egy eddig is gyártott rozsdamantes fém fröccsöntött alapanyag?

A tömegük a probléma? Emiatt sokan nem kedvelik? Én ilyesmit eddig nem olvastam róluk sehol. Nem lógnak ki a hasonló rozsdamentes márkák közül.

Piszkos kapitalista hájpolt termékek?  Az ilyen jellegû elutasítást fôleg nem értem.  :nemtom:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #103 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:58:12 »
Leírtam gazdaságilag mit látok benne.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:iKon
« Válasz #104 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 21:17:54 »
Tudod ha nem hypot nézel, hanem bele lesel a gazdasági oldalba, elcsodálkozhatsz, milyen egyszerű trükkökkel vakítanak el pr-osztály csúcs munkatársai.

Vásárolj CC-t! Az összehozza a családot! ( tehát nem társas kommunikáció kell, hanem a cukros méreg )

S mehetünk tovább.

Mint írtam az anyagváltás, s realizált árcsökkentés a cég szempontjából profit termelés.
Te azt hiszed hogy jobban jársz, vásárolsz egy morzsát azon javakból amit eddig annyiért nem engedhettél meg. De ezen apró engedményeket megteszed, ha már a cég, ( aki jól tudjuk nem karitatív ), gesztust nyújtott feléd. Amit INNOVÁCIÓNAK keresztelt el, s még olcsóbban is adja. Én inkább veszítek, csak te boldog legyél minden nap! -álszentség zászlajával meghirdetve.

/Dolgoztam reklámcégnél is pár évet a kreatív osztályon./



- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici