Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Parker borotvák

(1/16) > >>

SicTransit:
Gyártanak 3 részes (Merkur fejű), és TTO borotvákat is. Honlap: http://www.parkershaving.com/

KunEmber:
Nekem egy 91R-em van. Egyszerű, nagyszerű, nagyon szeretem. A borotva nem egy "felsőkategóriás" cucc, de nincs is baj vele. Felületkezelés ok, nem kotyog, nincsenek nagy eltérések a szimmetriában. Tényleg szeretem.

mad.just mad.:
 Kettő van a tulajdonomban, 90R és 95R (utóbbiról már szóltam, de áthozom ide is).
 Nincs semmilyen gond ezekkel. A 90R esetében rosszabbra számítottam, mivel az egy TTO/pillangó/ahogy tetszik, és a mechanikát sajnos nem mindenki találja el. De indiai barátaink - mindent összevetve - korrekt minőségű borotvákat gyártanak, elérhető áron.
 
 A Parker 95R pedig...

 Először úgy voltam vele, amikor még csak képeken láttam, hogy: érdekes. Nem is annyira szép, mint érdekes. Valami indiai cicomás cucc. Utána néha megint megnéztem a képeket. Idővel egyre szebb, különlegesebb lett. Muszáj volt egyet szerezni ;D Több használat után csak azt tudom mondani: jó választás volt!

 Klasszikus három részes biztonsági, természetesen a legnagyobb különlegessége a nyele. Szürke, érdes felület (köves hatás), arany színű mintázattal:


 A mintákon kívül csak egy "INDIA" feliratunk van:


 Erősen hajaz pár ismerősre a fej kialakítása, viszont elég nagy gap-pel, és a penge szabad felülete is elég nagy:



 Használat közben olyan, mintha egy Merkur 38C lenne a kezünkben (van egy kis súlya és hossza a nyélnek), egy EJ 89 fejjel, de...mégsem. A nyél különleges bevonata abszolút csúszásgátló. A fej kialakítása miatt borotválkozás közben mindig pontosan lehet hallani a penge és a szőr találkozását, inkább füllel haladtam, mint szemmel. A második kör után nem igazán kell a folytatás.

 Különleges, szép (már akinek), jó a fogása, nagyon jó a visszacsatolás. Over and out.

Black:
Még nincs, de egy ilyenre nagyon vágyom:



90R

mad.just mad.:
Ha most választanék, akkor 92R vagy 96R lenne. De bőven elég egy Parker TTO, és a 90-es teljesen fém, masszív, elég súlyos darab, szóval...marad :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése