Szerző Téma: Parker borotvák  (Megtekintve 37695 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Parker borotvák
« Dátum: 2014. Január 01. - 22:45:23 »
Gyártanak 3 részes (Merkur fejű), és TTO borotvákat is. Honlap: http://www.parkershaving.com/
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Parker borotvák
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 02. - 07:57:03 »
Nekem egy 91R-em van. Egyszerű, nagyszerű, nagyon szeretem. A borotva nem egy "felsőkategóriás" cucc, de nincs is baj vele. Felületkezelés ok, nem kotyog, nincsenek nagy eltérések a szimmetriában. Tényleg szeretem.


Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Parker borotvák
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 02. - 08:12:43 »
 Kettő van a tulajdonomban, 90R és 95R (utóbbiról már szóltam, de áthozom ide is).
 Nincs semmilyen gond ezekkel. A 90R esetében rosszabbra számítottam, mivel az egy TTO/pillangó/ahogy tetszik, és a mechanikát sajnos nem mindenki találja el. De indiai barátaink - mindent összevetve - korrekt minőségű borotvákat gyártanak, elérhető áron.
 
 A Parker 95R pedig...

 Először úgy voltam vele, amikor még csak képeken láttam, hogy: érdekes. Nem is annyira szép, mint érdekes. Valami indiai cicomás cucc. Utána néha megint megnéztem a képeket. Idővel egyre szebb, különlegesebb lett. Muszáj volt egyet szerezni ;D Több használat után csak azt tudom mondani: jó választás volt!

 Klasszikus három részes biztonsági, természetesen a legnagyobb különlegessége a nyele. Szürke, érdes felület (köves hatás), arany színű mintázattal:


 A mintákon kívül csak egy "INDIA" feliratunk van:


 Erősen hajaz pár ismerősre a fej kialakítása, viszont elég nagy gap-pel, és a penge szabad felülete is elég nagy:



 Használat közben olyan, mintha egy Merkur 38C lenne a kezünkben (van egy kis súlya és hossza a nyélnek), egy EJ 89 fejjel, de...mégsem. A nyél különleges bevonata abszolút csúszásgátló. A fej kialakítása miatt borotválkozás közben mindig pontosan lehet hallani a penge és a szőr találkozását, inkább füllel haladtam, mint szemmel. A második kör után nem igazán kell a folytatás.

 Különleges, szép (már akinek), jó a fogása, nagyon jó a visszacsatolás. Over and out.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Parker borotvák
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 02. - 09:03:14 »
Még nincs, de egy ilyenre nagyon vágyom:



90R
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Parker borotvák
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 02. - 09:32:32 »
Ha most választanék, akkor 92R vagy 96R lenne. De bőven elég egy Parker TTO, és a 90-es teljesen fém, masszív, elég súlyos darab, szóval...marad :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Parker borotvák
« Válasz #5 Dátum: 2015. Január 22. - 15:32:59 »
Sziasztok,

Ezzel a kicsikével van valakinek tapasztalata?

http://connaughtshaving.com/pa-1r.html

Nekem tetszik, jó lehet utazósnak.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Parker borotvák
« Válasz #6 Dátum: 2015. Január 22. - 15:39:25 »
:)

Ennyi pénzből veszel 5 Lord L6-ot.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Parker borotvák
« Válasz #7 Dátum: 2015. Január 22. - 15:44:47 »
Az biztos, de olyan kis aranyos  ;D
Vásárlásán (egyelőre) nem gondolkodok, előbb egy EJ, vagy Mühle, csak megtetszett közben, aztán egyszer ki tudja, hátha... Kíváncsi vagyok van-e valakinek ilyenje :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető shaman

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 154
  • Talowship
Re:Parker borotvák
« Válasz #8 Dátum: 2015. Március 05. - 23:31:55 »
Friss beszerzes (Sic Transitnak 1k koszonet a bonyolitasert)
Parker 26C
Nyitott fesus vastag alaplemezu borotva.
Nem tul draga, ez a kidolgozottsagan latszik is, viszont a hasznalat kozben nem okoz gondot.
Az alaplemez valoszinu ontott, az osztosiknal nehol van egy kis anyagfelesleg, de mivel fesulkodesre nem hasznalom, funkcionalisan nem zavar csak csunya.
Van egy karc a harmadik fogtol indul es a kozepso furatig tart, betarazott allapotaban csak a penge latja.
A nyel jo fogasu tomor fem, a recezett fekete resz nemtudom milyen bevonat lehet, de nem csuszott a proba alatt.



Meretre az eddigi leghosszabb nyelu borotvam. Az R41 elfer a hona alatt. :)



Betarazva:





A jol kilogo penge ellenere agresszivnek nem neveznem, ugyanis a top-cap eleg vastag igy a keletkezo arokbol nem log ki tulsagosan az el.
Szamomra kenyelmes es alapos borotvalkozast nyujtott.
A relative vastag alaplemez es top-cap miatt jo a hokapacitasa a keszuleknek, igy valoszinu ez is jol fog mukodni a Figaro nemhabzo kremmel, ami szeretik a forro vasat :)

Megtartom.  :thumbup:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Parker borotvák
« Válasz #9 Dátum: 2015. December 14. - 09:30:27 »
Szép ez a 26C  :2thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #10 Dátum: 2016. Január 28. - 19:38:23 »
Megjött a Parket 24c-m.

Súlyos, nekem tetszetős. A nyele a próba után bizonyosan helyetcserél az r41 2011-ével, amin moat egy olommal tuningolt HTC nyél lakik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Parker borotvák
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 28. - 23:34:55 »
Megjött a Parket 24c-m.

Súlyos, nekem tetszetős. A nyele a próba után bizonyosan helyetcserél az r41 2011-ével, amin moat egy olommal tuningolt HTC nyél lakik.

Tesztelted is vagy még csak tapizás volt? Ha tesztelted akkor mindenképp kérünk véleményt valahova :)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #12 Dátum: 2016. Január 29. - 06:31:08 »
Na akkor egy rövid, de velős:

Elég nehéz, látványos fej.
Inkább a 2013-s alá helyezném, mit alaposság, s mint agresszivitás vonalán.

Ajánlható.

Mivel inkább a nyél miatt vettem, amit a 2011-re szánok, el akartam adni a fejet, de marad!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #13 Dátum: 2016. Május 18. - 00:18:21 »
Mit találtam?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #14 Dátum: 2016. Június 10. - 10:55:04 »
Melanopus rakerdezett a Parker 24C-re a boltok, webshopok -> wetshaving.hu topikban, inkabb itt valaszolok, ideillik a leiras.Ugy szolt a kerdes, hogy:
A 24C-ről mi a véleményed? Kidolgozás, minőség stb. Köszi

Kezdem a borotvalkozas elmenyevel. Nekem ez az elso OC borotvam. Mara elolvastam mindent es mindennek az ellenkezojet az OC borotvak jellemzoirol es viselkedeserol, de eloszor par oraja probaltam ki magam is.
Annak ellenere, hogy a 24C-bol jocskan kilog a penge, es jo hangosan borotval, nagyon kenyelmes es irritacio mentes 3 koros borotvalkozasom volt, anelkul, hogy igazgatni kellett volna utana. Tetszik, ahogy a nyitott fesu miatt hab-csikok maradnak fent az arcomon egy huzas utan, igy nem problemas egy teruletet akar megegyszer lehuzni. (Na lehet, hogy ezert nem kellett igazgatni.) Most jo darabig csak ezt fogom hasznalni, hogy reszletesebb benyomasaim legyenek a teljesitmenyerol.

A kidolgozottsaga, na az egy masik tortenet, hat nem egy Muhle. De legyunk fair-ek, a Parkereket nem a kidolgozottsaguk miatt szeretjuk. A fogasa eleg durva, szurosak a pici tuskek, es szurosak azok a recezetlen reszek is, amik nem hengeresek, hanem inkabb csavaranyara hasonlitanak. Remelem nem fogja leszedni a bort a tenyeremrol. Tok jo, hogy nincs itthon egy EJ Chatsworth Barley kontrasztnak.  (Khmmm. Azert szeretnek.:))

A fej egyik oldala erosen meglepett, amikor tegnap kicsomagoltam. Konkretan asszimetrikusnak tunik, lasd a kepet lejjebb. Jobban megnezve azt hiszem, hogy csak oldalrol csuszott be valami hiba, mert a keresztmetszete szimmetrikus, a fej masik oldalarol nezve is az, es amennyire egy hasznalat alatt meg tudtam allapitani, a penge is szimmetrikusan all benne, egyforma a kilogas, es egyforma a szogallas is, de erre meg ranezek a kovetkezo hasznalatok soran.

Osszegzesul:
A feluletmegmunkalastol (ize, annak hianyatol) eltekintve a nyel jo hosszu es jo nehez, hasonlit a 98R-hez, aki erre gerjed elvezni fogja. Kenyelmes, Astra SP pengevel kifejezetten megbocsajto, egy Featherrel talan picit hatarozottabb borotva. Az ara a kidolgozottsagahoz kepest annyira nem tunik alacsonynak, de ha a Muhle R41 csaladhoz akarnam hasonlitani, akkor azokbol a legdragabb Twist-hez illene viszonyitani a nyel hossz es suly miatt. Az osszehasonlitas persze nem all meg a laban, mert aggresszivitasra a ket borotva a ket vegletet kepviseli.
Kezdo-kozephaladonak, mint en (masfel eve hasznalok DE borotvat, az harom szemeszter, messze meg a doktoralas) jo valasztas volt, kesobb lehet, hogy valami durvabbra valtok, habar ma meg nem ertem miert jo, ha egy hatekony borotva kevesbe kenyelmes.

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici