Szerző Téma: Parker borotvák  (Megtekintve 37698 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2016. Június 10. - 11:12:36 »
Hát én nem mondanám, hogy jócskán kilóg.

Ellenben, egy akár napi használatos, elég nehéz, de könnyen irányítható készülék.

Mindenképpen ajánlott a kipróbálása!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Parker borotvák
« Válasz #16 Dátum: 2016. Június 10. - 12:33:27 »
Kezdo-kozephaladonak, mint en (masfel eve hasznalok DE borotvat, az harom szemeszter, messze meg a doktoralas) jo valasztas volt, kesobb lehet, hogy valami durvabbra valtok, habar ma meg nem ertem miert jo, ha egy hatekony borotva kevesbe kenyelmes.
Ha neked ez is tökéletesen borotvál, a személyes igényeidhez igazodik, akkor nem kell mindenáron agresszívebbre váltani.
Nincs olyan, hogy egy borotva mindenkinek a legjobb.
(szerintem)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Parker borotvák
« Válasz #17 Dátum: 2016. Június 10. - 13:28:11 »
Nekem pl tuti, hogy vagy nagyon soká, vagy soha nem fog összejönni a BBS-s. Egyszerűen nem férek hozzá növés iránnyal szemben a késsel vagy a DE-vel, ráadásul max 3 órányi időt nyerek vele a szőrnövekedésemet figyelembevéve.


Lehet slant kéne  :nemtom:

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Parker borotvák
« Válasz #18 Dátum: 2016. Június 10. - 13:30:37 »
Melanopus rakerdezett a Parker 24C-re a boltok, webshopok -> wetshaving.hu topikban, inkabb itt valaszolok, ideillik a leiras.Ugy szolt a kerdes, hogy:
A 24C-ről mi a véleményed? Kidolgozás, minőség stb. Köszi

Köszi a beszámolót!  :thumbup:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #19 Dátum: 2016. Június 10. - 13:33:04 »
Ha neked ez is tökéletesen borotvál, a személyes igényeidhez igazodik, akkor nem kell mindenáron agresszívebbre váltani.
Nincs olyan, hogy egy borotva mindenkinek a legjobb.

Igazabol arra gondoltam, az agressziv szot kerulve mert ket jellemzot emelnek ki amiket ez a jelzo szerintem osszemos, hogy vannak hatekonyabb borotvak. En szivesen valtanek a technikam javulasaval egyre hatekonyabb borotvakra, errol szolt az altalad idezett mondat. Mara peldaul az elso borotvamat, egy amugy nagyon szep muhle R89-et felretettem*, mert a tobbi borotvammal kevesebb ujboli lehuzassal, kevesebb igazgatassal, hogy is mondjam, hatekonyabban meg tudok borotvalkozni. Ennek tovabbi hozadeka talan a kevesebb csiszatolasbol eredo kevesebb borirritacio is.

A novekvo hatekonysagot szerintem olyan jellemzok biztositjak, mint a penge kilogasa vagy az alaplaptol valo tavolsaga amelyek technika ide vagy oda, egy szint folott a kenyelem rovasara kezdenek menni. Nem csak az AS csip majd, mint allat, es nem az van, hogy kiporsenne a bor, hanem borotvalkozas kozben is erzem mar a boromon a diszkomfort erzetet, hogy nagyon kiborotvalom magam, valoszinuleg a hamreteg is kap ilyenkor rendesen. Ilyen nekem 7 allas folott a ket adjustable gillette borotvam, es ilyennek, akarom mondani sokkal ilyenebbnek kepzelem az Above the Tie borotvakat, vagy az R41-et. A skala masik veglete meg talan a goodfella, amely hasznalata utan tanult kollegaim megborotvalkoztak.

Na erre utaltam az altalad idezett mondatban. Pontosabb talan ugy lenne, hogy jo volna azon a vonalon utazni, ahol a technikam aktualis fejlettsegenek megfeleloen egyre hatekonyabb borotvak jonnenek, de nem atlepve a kenyelmesseg hatarat.

*Az R89-be vegul egy Feather penge kerult, ami meglepoen nagyot dobott a teljesitmenyen.
Nehez elmagyarazni, de valahogy megis fabol vaskarika az enyhe borotva featherrel morcositasa, vagy az aggressziv borotva megbocsajto pengevel valo szeliditese. Inkabb maradjanak kulonbozo karakterisztikajuak, hangulatfuggoen valasztok majd kozuluk.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Parker borotvák
« Válasz #20 Dátum: 2016. Június 12. - 08:18:16 »
Ezt elég jól összefoglaltad, az agresszív szó szerintem sem túl ideális egy borotva jellemzése során, mivel megtévesztő is lehet.
Az általad említett két jelző viszont már egy árnyaltabb képet ad. :thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #21 Dátum: 2016. Június 20. - 09:51:16 »
A mai borotvalkozasomban kezdtem, de itt folytatom, ide illik. Uj nyelet tennek a Parker 24C-re, valamit, ami kevesbe kezdetleges megmunkalasu, mint az eredeti.

Elso korben megprobaltam ratenni a Muhle R89 nyelet csak egy proba erejeig, mert bar az rovid es konnyu, de egy probat megert volna. Ha rament volna.
Rovid utananezes utan a kovetkezot talaltam. Ket fele csavar van a fejeken.
  • Az egyik a metrikus m5x0.8 (vagyis 5mm-es atmero, 0.8mm tavolsag a menetek kozott) illetve 60 fokos menetszog.
  • A masik az amerikai (talan ez a whitworth?) 10-32, vagyis inchenkent 32 menet, tehat 0.793 mm tavolsag a menetek kozott, es 4,826 mm atmero, illetve 55 fokos menetszog.
Ranezesre lehetetlen megkulonboztetni, de nem ugyanaz. Nem is csak az a lenyeg, hogy kisebb vagy nagyobb, hanem mas. Nem vagyok benne biztos, hogy melyik a Parkere. Tehat a kulon kaphato nyelek, amik jellemzoen EJ vagy Muhle fejre valok, nem fognak mukodni a Parker fejhez. Tapasztalatok szerint forditva mukodik a dolog, a Parker nyelek rahuzhatok mas fejekre.

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen nyel megy Parker fejre?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #22 Dátum: 2016. Június 20. - 10:13:38 »
Ez fura!

Én azért vettem parkert mert tetszett a nyele.

Ezt a nyelet letekertem, s hopp ugrott is fel, a Mühle R41/2011-re.

M5-s menet.

Nem értem, nálad mi ütközött össze.  :nemtom:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Parker borotvák
« Válasz #23 Dátum: 2016. Június 20. - 11:11:41 »
Ez sajnos benne van a pakliban. A 10-32 és metrikus csavarok működhetnek együtt, ha a gyártási tolerancia elég nagy.
Ha Withworth menetes bármelyik alkatrész akkor sokkal rosszabb a helyzet, mert az angolokon kívül nem nagyon használták és napjainkban szinte kihalt (nekem Withworth menetjavító kellene egy angol borotvához és nincs).

Üdv

A

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #24 Dátum: 2016. Június 20. - 11:42:20 »
Ez fura!

Én azért vettem parkert mert tetszett a nyele.

Ezt a nyelet letekertem, s hopp ugrott is fel, a Mühle R41/2011-re.

M5-s menet.

Nem értem, nálad mi ütközött össze.  :nemtom:
Pont ezt írtam én is. Ez megy. De próbáld rátekerni az R41 eredeti nyelét a Parker fejre, és légyszíves szólj, hogy mire jutottál.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #25 Dátum: 2016. Június 20. - 11:48:08 »
Enyém már valakinél van, nem fog sikerülni, szerintem Ateharpotkérdezzd meg, mire rakta rá.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Parker borotvák
« Válasz #26 Dátum: 2017. Január 21. - 00:49:17 »
Kedves Éltársak!

Szeretnék segítséget kérni, reménykedem benne, hogy esetleg van tapasztalata valakinek a most felsorolt két borotvával! Az lenne a kérdés, hogy a Parker 22R és a Parker 96R között van-e valami különbség a súly és a kinézeten kívül? Mindkettő megtalálható a wetshaving.hu oldalon, viszonylag "baráti" áron. Nem szeretnék belevágni most egy amazonos vagy ebay- es rendelésbe, pedig a szívem egy Merkur 1904 "42C" fele húzna (ez a safety bar- os változat) de erről nem is írok többet, mert nem az a topik.. :) Amit az eddig hallottak alapján tudok Paul videóiból, az az hogy egyik sem agresszív sőt, gyengédnek de mégis alaposnak titulálta őket! Nagyon szépen megköszönném ha tudnátok tanácsot/segítséget nyújtani, mert nem tudom hogy mitévő legyek. Előre is köszönöm!  :sör:
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Parker borotvák
« Válasz #27 Dátum: 2017. Január 21. - 10:14:16 »
Szerintem ugyanaz a fejük. De, ha szabad ilyet mondani, Parkerből szerintem egy OC volna az igazi deal. Főleg, ha az L6-nál alaposabb vasat szeretnél.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Parker borotvák
« Válasz #28 Dátum: 2017. Január 21. - 12:09:57 »
Nekem 22R van.
Astra pengével, meg most Diplomattal is, elég alapos.
Hosszú a nyele, amit azért szeretek, mert így a gyűrűs- és a kisujjam közé tudom fogni, ezért könnyebb irányítani.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Parker borotvák
« Válasz #29 Dátum: 2017. Január 21. - 16:09:47 »
Szerintem ugyanaz a fejük. De, ha szabad ilyet mondani, Parkerből szerintem egy OC volna az igazi deal. Főleg, ha az L6-nál alaposabb vasat szeretnél.

Szabad, de  nem szeretnék még egyszer abba a hibába esni mint az R41- él hogy félek vele borotválkozni, vagy inkább úgy mondom hogy nem tudom használni.. Most az OC borotvákat szerintem mellőzném, még ha egy SB nem is olyan alapos, de legalább élvezettel veszem elő! Majd ha lesz kellő tapasztalatom, akkor lehet hogy megint adok egy give it to got az R41- ek. :)
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici