Szerző Téma: Parker borotvák  (Megtekintve 37697 alkalommal)

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Parker borotvák
« Válasz #30 Dátum: 2017. Január 21. - 16:10:59 »
Nekem 22R van.
Astra pengével, meg most Diplomattal is, elég alapos.
Hosszú a nyele, amit azért szeretek, mert így a gyűrűs- és a kisujjam közé tudom fogni, ezért könnyebb irányítani.

Köszönöm szépen a válaszodat! :)
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Parker borotvák
« Válasz #31 Dátum: 2017. Január 21. - 16:13:25 »
Örülök, ha segíthetek.

Elfelejtettem mondani, hogy nem egy vadállat borotva.  :thumbup:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Parker borotvák
« Válasz #32 Dátum: 2017. Január 21. - 16:16:21 »
Az most kivételesen nem lesz hátrány! De igazából ha van rá esély hogy a fej is ugyan az, akkor lehet hogy a 96R fele húzna a szívem, mert árban úgyis egyeznek, az meg egy picit talán jobban tetszik kinézetre, bár ez annyira nem is lényeg. Nekem csak az a fontos hogy egy borotvára hasonlítson ne egy űrhajóra vagy nem is tudom.. :) Kellemes Hétvégét!
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Parker borotvák
« Válasz #33 Dátum: 2017. Január 21. - 17:03:27 »




Szabad, de  nem szeretnék még egyszer abba a hibába esni mint az R41- él hogy félek vele borotválkozni, vagy inkább úgy mondom hogy nem tudom használni.. Most az OC borotvákat szerintem mellőzném, még ha egy SB nem is olyan alapos, de legalább élvezettel veszem elő! Majd ha lesz kellő tapasztalatom, akkor lehet hogy megint adok egy give it to got az R41- ek. :)

A Parker24C / 26C nagyon kenyelmes, gyenged, elmenyszeru, egyaltalan nem agressziv, de kozben baromi hatekony. En azt hasznalom a leggyakrabban. A nyeluk pedig hosszu es nehez, ahogy en szeretem. :) Lehet, hogy nem is kene masik OC.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Parker borotvák
« Válasz #34 Dátum: 2017. Január 21. - 19:05:04 »
A Parker OC feje nem kimondottan agresszív, egyáltalán nem kell tőle tartani. Az L6-nál valamivel alaposabb, és kicsivel jobban is kell figyelni, de semmi veszélyes. Nekem ez a legkényelmesebb borotvám, pedig még eléggé bénácska vagyok, ráadásul a nyakam a gyakorlóterep.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Parker borotvák
« Válasz #35 Dátum: 2017. Május 01. - 12:44:41 »
Lord L6 után a Parker 24C egész más dimenzió. Tényleg nagyon jó borotva. Nehéznek számít szerintem, főleg az L6 után de mint kiderült ez nekem jó és nagyon könnyen tanulható. Jól érezhető a penge, pedig nem "lóg" ki nagyon, szépen meg lehet találni a jó szöget.
Semmilyen nehézséget nem okozott nekem a váltás így kezdőként sem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #36 Dátum: 2017. Május 01. - 13:33:59 »
Lord L6 után a Parker 24C egész más dimenzió. Tényleg nagyon jó borotva. Nehéznek számít szerintem, főleg az L6 után de mint kiderült ez nekem jó és nagyon könnyen tanulható. Jól érezhető a penge, pedig nem "lóg" ki nagyon, szépen meg lehet találni a jó szöget.
Semmilyen nehézséget nem okozott nekem a váltás így kezdőként sem.

Örülök, higy megtetszett, nem habokra vetted meg.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Parker borotvák
« Válasz #37 Dátum: 2017. Május 01. - 13:41:01 »
Köszönöm!
És most már kevesebb pontvérzést okozok vele magamnak mint a Lorddal, így azt azóta, hogy megvan a Parker nem használtam. Ezt belépőnek tekintem a Mühle R41-hez, lelkesen gyakorlok is a végső megmérettetéshez. Ha majd megy jól az R41-el a dolog, onnan tekintem úgy, hogy borotválkozásból leérettségiztem :).

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Parker borotvák
« Válasz #38 Dátum: 2017. Május 01. - 16:54:39 »
Szerintem akkor érted el a nirvánát, ha az akármilyen, általad megtalált készülékkel vagy késsel gyorsan, pontosan, mellékhatás nélkül simára és puhára tudod beretválni a képed. Ha R41-gyel, akkor R41-gyel, ha egy 50 éves MOFÉM-mel, akkor azzal :-)

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Parker borotvák
« Válasz #39 Dátum: 2017. Május 07. - 15:24:35 »
Sziasztok!
Egy érdekességet osztanék meg veletek.
Nemrég érkezett a házhoz egy új Parker 24C és úgy tűnik kicsit változott az alaplemez. Vastagabb lett, az egész borotva kb 4 grammal súlyosabb. És szerintem szebb is :).




A bal oldali az új, a másik kb egy éves (szekelya volt kedvence, az első oldalom is ez a borotva van a képén).

Nem elérhető shaman

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 154
  • Talowship
Re:Parker borotvák
« Válasz #40 Dátum: 2017. Május 08. - 08:22:38 »
Indiai "kezmuves" termek. De ezt a pontossagot siman hozza ugyanaznap keszult tarsaval. Nekem az egyik ilyen borotvamat csak egyfelekepp lehet osszeszerelni, az alaplemezhez kepest 180°ot elforgatva a top-capet olyzn ferde, hogy a penge zorog benne teljesen rahuzott nyellel. Egy Fatip hozza kepest precizios muszer. ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Parker borotvák
« Válasz #41 Dátum: 2017. Május 15. - 14:33:01 »
Merkur 89-es fejhez ill. 2013-as R41 fejhez képest hatékonyságban kb hol helyezkedik el a Parker OC fej?
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #42 Dátum: 2017. Május 15. - 14:41:21 »
Merkur 89-es fejhez ill. 2013-as R41 fejhez képest hatékonyságban kb hol helyezkedik el a Parker OC fej?

Kicsivel a 89 felett.

1-10 ig, ahol 1 a 89 10 a 2011-s, akkor 2-3
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Parker borotvák
« Válasz #43 Dátum: 2017. Május 15. - 14:43:59 »
1-10 ig, ahol 1 a 89 10 a 2011-s, akkor 2-3

Én jóval a 89-es fölé raknám, de persze embere válogatja. (R41-hez nem tudok viszonyítani.)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Parker borotvák
« Válasz #44 Dátum: 2017. Május 15. - 15:52:12 »
1-10 ig, ahol 1 a 89 10 a 2011-s, akkor 2-3

Én jóval a 89-es fölé raknám, de persze embere válogatja. (R41-hez nem tudok viszonyítani.)
Ha a Lord L6 tekinthető 89 hez nagyon közelinek és az az egyes fokozat, az r41 (új) a 10-es, akkor a Parker nyitott fésűs szerintem olyan 7es. A 2011-es Mühle szerintem ne nagyon legyen viszonyítási pont, esetleg kivétel :).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici