Szerző Téma: Parker borotvák  (Megtekintve 37701 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Parker borotvák
« Válasz #60 Dátum: 2017. November 23. - 07:04:02 »
Én mindenképpen új pengét tennék bele és nem egy másik készülékben használtat, koptatottat.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #61 Dátum: 2017. November 23. - 07:06:55 »
Én mindenképpen új pengét tennék bele és nem egy másik készülékben használtat, koptatottat.

Én is.

Sose értettem az éltársakat, egyik tipusból a mmáaikba rakni pengét?

Mindegyik más karakterisztika, ergo, mind más szögben roncsolja a penge vágóélét.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Parker borotvák
« Válasz #62 Dátum: 2017. November 23. - 08:15:31 »
Én mindenképpen új pengét tennék bele és nem egy másik készülékben használtat, koptatottat.

Én is.

Sose értettem az éltársakat, egyik tipusból a mmáaikba rakni pengét?

Mindegyik más karakterisztika, ergo, mind más szögben roncsolja a penge vágóélét.
Azért ez nem egy esztergagép, ahol standard szögekkel mész. Tapasztalatom szerint kevésbé hat a pengére vissza a készülék, sokkal inkább az van, hogy másképpen viselkedik bennük ugyanaz a penge...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Parker borotvák
« Válasz #63 Dátum: 2017. November 23. - 11:40:10 »
Hát...őőő, így még sosem gondolkoztam a dologról, hogy máshogy kopik az él... de már kb. eldöntöttem, hogy kék astra lesz a kezdő, és ha azzal tetszik, akkor majd próbálkozok mással is. :) 

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Parker borotvák
« Válasz #64 Dátum: 2017. November 23. - 12:54:15 »
Háát nem is esztergához hasonlítanám, hanem inkább a gyaluhoz.

Lehet nem túl észrevehető, de szerintem, annyira vékony az élszallag, hogy igen is beidomúl a borotva által preferált szögtartományba.

Lehet, hogy ezt arcon nem igen észrevehető, de talán egy új borotva konfortznáját, lehet megváltoztatja.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Parker borotvák
« Válasz #65 Dátum: 2017. November 23. - 13:04:56 »
Szerintem is hat a készülék a pengére, annak kopására és élettartamára. A kék Astra két alkalom után kuka lett az R41-ben, más készülékben simán elmegy ettől jóval többet. Kíváncsiságból áttettem a Rockwellbe az R41 után, de abban is sz@r volt már, egyetlen húzás után vettem is ki belőle...

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Parker borotvák
« Válasz #66 Dátum: 2017. November 23. - 15:16:32 »
Teljesen érthetetlen jelenség számomra, a használt pengét kiveszegetni a készülékből, és átpakolni másikba.  ???
Ha másik készülékhez van kedvem, beleteszek egy zsír új pengét, és benne marad míg ki nem merül.
Mindig több készülékem van betöltve, és mindegyikben tudom, hogy hány alkalom és milyen penge van. (telefonba jegyzem)


Bocs az offért...
(szerintem)

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Parker borotvák
« Válasz #67 Dátum: 2017. November 24. - 19:10:01 »
No, ma reggel úgy sikerült, hogy a tegnap megérkezett Parker 24C-met kipróbáltam. Határozottan meggyőzött a  készülék. Kék Astrát töltöttem bele, óvatosan, odafigyelve borotválkoztam, de nagyon kíméletes nagyon szimpatikus volt az élmény (két nap múlva esedékes műveletkor zöld Astra lesz bele töltve). Katonajanos kollégának, akitől sikerült igen jó áron beszereznem a vasat ( :bow:  :hat:) már jeleztem is, hogy egy darabig azt hiszem ki van elégítve a "borotvaéhségem" mert ez a készülék nagyon bejött.
Persze ismerem magam, biztos nem az utolsó borotvám, mert az ember a hobbijára költ és hajtja a kisördög, de most egy darabig jó lesz ez!  :borz2:

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Parker borotvák
« Válasz #68 Dátum: 2017. November 26. - 09:56:59 »
No, ma reggel úgy sikerült, hogy a tegnap megérkezett Parker 24C-met kipróbáltam. Határozottan meggyőzött a  készülék. Kék Astrát töltöttem bele, óvatosan, odafigyelve borotválkoztam, de nagyon kíméletes nagyon szimpatikus volt az élmény (két nap múlva esedékes műveletkor zöld Astra lesz bele töltve). Katonajanos kollégának, akitől sikerült igen jó áron beszereznem a vasat ( :bow:  :hat:) már jeleztem is, hogy egy darabig azt hiszem ki van elégítve a "borotvaéhségem" mert ez a készülék nagyon bejött.
Persze ismerem magam, biztos nem az utolsó borotvám, mert az ember a hobbijára költ és hajtja a kisördög, de most egy darabig jó lesz ez!  :borz2:

Tegnap este a zöld Astrás próba is megtörtént. Így is jól szerepelt a készülék, szóval részemről igen ajánlott!  :thumbup:

Nem elérhető ujtordai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • KLHome
Re:Parker borotvák
« Válasz #69 Dátum: 2018. Január 10. - 23:42:45 »
Ódv,

Pont ma szereztem be egy Parker 22R-t, végignéztem az összes TTO nyitású borotvát az EMKE irodaház V. emeletén egy szaküzletben és ez jött be legjobban.

☻♂♫

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Parker borotvák
« Válasz #70 Dátum: 2018. Június 14. - 10:21:10 »
Biztosan csak nekem új, de most látom hogy van állítható Parker:

https://sharpologist.com/2016/11/parker-variant-adjustable-safety-razor.html

Használta már valaki? Van normálisabb beszerzési forrás Európában, mint az Amazon 60+ EURért? Mert az kicsit soknak tűnik érte.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Parker borotvák
« Válasz #71 Dátum: 2018. Június 14. - 10:25:26 »
Maggardrazors.com 57 USD+posta. De a Merkur Progress még talán mindig 12e az Extrametálban.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Parker borotvák
« Válasz #72 Dátum: 2018. Június 14. - 12:55:43 »
Biztosan csak nekem új, de most látom hogy van állítható Parker:

https://sharpologist.com/2016/11/parker-variant-adjustable-safety-razor.html

Használta már valaki? Van normálisabb beszerzési forrás Európában, mint az Amazon 60+ EURért? Mert az kicsit soknak tűnik érte.

Gab-nak van videója róla:
https://www.youtube.com/watch?v=10mTBvq4Sh4

Amúgy 1-1-be Merkur Progress hosszúnyelű.
Ami az érzetet illeti, fogásra masszívabb a Variant, a nyél felülete rücskös, ezért jobb a fogása, a matt felület kicsit hajaz a stainless steel cuccokra (Rockwell 6S, TSE), a fej viszont megegyezik tényleg a Progress-szel.
És bár masszívabbnak tűnik mint a Progress, annyira nem zavarnak a Progress hiányosságai, hogy emiatt igazán mögé sorojam, és félrerakjam. De épp most fogom kidobni a Progress-ből a pengét, a következőt majd a Variantban nyűvöm el, meglátjuk hosszabb használatot követően mi a benyomás.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Parker borotvák
« Válasz #73 Dátum: 2020. Augusztus 25. - 13:24:53 »
Kíméletes OC borotvát keresek.

Parker-nek mindegyik OC feje ugyanolyan, csak a nyelek különböznek? Tehát pl egy 68S és egy 24C ugyanaz a fej? Vagy a fejek is mások?

Hova helyeznétek a Parker OC fejeit (pl 24C, 26C) Merkur 15C/25C-hez képest, kíméletesebb v agresszívabb?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Parker borotvák
« Válasz #74 Dátum: 2020. Augusztus 26. - 22:41:53 »
Yaqi Melon vagy Razorock SLOC (pici különbséggel megegyezik) fejű borotva kell neked.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici