Szerző Téma: Weishi borotvák  (Megtekintve 17847 alkalommal)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #45 Dátum: 2015. Március 09. - 08:11:39 »


Szia és üdv közöttünk!  :hat:

Nem lebeszélni akarlak arról a kínai csodáról, de szerintem egy Lord vagy egy "vintidzs" Gillette sokkal jobb választás lenne. Tapasztalatom nincs a Weishi-vel, de nem is tervezem.  ;)  Gillette Slim Twist-et már 1000Ft-tól találsz a vaterán, én a helyedben azokkal szemezgetnék inkább. Persze a döntés a tied!  :sör:  Úgy sem az lesz az utolsó borotvád.  :crazy:

 :+1:

Nekem van Weishi is és L6 is. Én az utóbbit ajánlom. Nem akarom a Weishi-t bántani. A kérdéseidre a válasz: nem gagyi anyagból van, jó az összeszerelés minősége is, szerintem szép is. Viszont a Lord L6 sokkal alaposabb. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Érdekes, hogy a Weishinek szebb a kidolgozása. Egyébként azt is szerettem, ha olcsó, szép és gyengéd borotvát akarsz az is ajánlott. Egy hónapig csak azt használtam és jó volt, de amikor L6-ra váltottam meglepődtem. Ugyanaz a gyengédség, de sokkal alaposabb munka (nálam). Valamint kicsivel olcsóbb, és hamarabb itt van (tudtommal Weishit nem lehet Mo.-on kapni).

De a döntés a Tiéd  ;)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Weishi borotvák
« Válasz #46 Dátum: 2015. Március 09. - 08:59:16 »
Köszönöm a válaszaitokat!
Használt borotva csak az apámé jöhetne szóba, de sajnos elkallódott, most már jobban értékelném... Körülnézek néhány üzletben és webshopban, elkapkodni nem akarom, bár nem akkora beruházás egy borotva, de mégis egy személyes tárgy.  :) Ha beszereztem az újat majd megosztom  a friss élményeket. Szép napot!


Nekem mindegy mire költöd a pénzed.


De ( csak a későbbiekre írom ), egy fém borotvát, 3-5 percig forrásban lévő vízben tartod, az sterilizálja.

De nem akarok semmit rádbeszélni!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Weishi borotvák
« Válasz #47 Dátum: 2015. Március 09. - 09:26:49 »
Meg amúgy sem a borotvával vágja magát az ember fia, hanem a pengével, amit cserélni is lehet. A másik meg, ahogy ezt mondani szokták: a vérfertőzés családban marad... :crazy:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #48 Dátum: 2015. Március 09. - 09:41:52 »
Az biztos, hogy ingyen borotva jó üzlet  :futyul:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Zoli22

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Weishi borotvák
« Válasz #49 Dátum: 2015. Március 10. - 12:03:55 »
Szép napot!
A választás egy L6-osra esett, ami már ha minden igaz akkor úton van ide hozzám. A többit majd abban a topicban. Köszönöm a felhomályosítást és iránymutatást.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #50 Dátum: 2015. Március 10. - 12:08:27 »
Szép napot!
A választás egy L6-osra esett, ami már ha minden igaz akkor úton van ide hozzám. A többit majd abban a topicban. Köszönöm a felhomályosítást és iránymutatást.


Jó választás!
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Weishi borotvák
« Válasz #51 Dátum: 2015. Május 27. - 13:29:10 »
Nem jó ez a borotva. Szépnek szép (bizonyos kereteken belül, persze, alacsony elvárásokkal...), de szinte használhatatlan könnyű és túlzottan kíméletes, olyannyira, hogy kíméli a bőrt a pengétől, szinte hozzá sem ér - rá kell nyomni rendesen, hogy működjön. Az meg, ugye, nem kívánatos egy borotvánál...
Nem tudom miből gyártják, de bennem egy nagyon nagyon vacak dolog érzetét kelti, még a hangja se jó, ha megkocogtatod. És az enyémnek a krómozás ("gunmetalozás") előtt nem nagyon kerekítették le az egyik élet és eléggé éles. Nem, kösz, soha többet...

Ellenben a RiMei egy pompás darab, az Tech klónja akar lenni, a krómozása a nyélen nem túl precíz, de a feje, öcsém! Picivel aggresszívebb Tech fej, nagyon jól dolgozik, rá sem kell nyomni, elsőre 10/10. Azóta két pengét nyűttem el benne, még mindig 10-es a skálán... :bow:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Weishi borotvák
« Válasz #52 Dátum: 2015. Május 27. - 13:32:16 »
Nem tudom, az enyém teszi a dolgát, bár a bevonata kezd antikolt hatásúvá válni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Weishi borotvák
« Válasz #53 Dátum: 2015. Május 27. - 13:56:13 »
Ellenben a RiMei egy pompás darab, az Tech klónja akar lenni, a krómozása a nyélen nem túl precíz, de a feje, öcsém! Picivel aggresszívebb Tech fej, nagyon jól dolgozik, rá sem kell nyomni, elsőre 10/10. Azóta két pengét nyűttem el benne, még mindig 10-es a skálán... :bow:
Ez nekem plusz infó, azt hittem a Rimei feje az teljesen Tech klón.  :fejtor:
Egy agresszívebb Tech fej az elég jó cucc lehet... :fejtor:

Erről a készülékről beszélünk?
http://www.ebay.com/itm/New-Mens-JunJie-old-style-double-Edge-blade-razor-shaver-sharp-veneer-Hair-Razor/291143739610?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3Deab2554d6d874a35977e43000f4fe8bb%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D181403918897&rt=nc

(szerintem)

Nem elérhető Adalbrecht

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Weishi borotvák
« Válasz #54 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:14:00 »
Sziasztok.
Pár éve én is beszereztem egy ilyen borotvát. A többféle színváltozat közül ez az arany-króm (9306D) változat tetszett meg, de megvásárlása nem bizonyult túl jó döntésnek. Pár hónapos használat után az aranyozás(vagy csak sima festés) kezdett megkopni, korrodálódni. Apró pöttyök jelentek meg a fejen, amelyek használat közben irritálják az arcot. A nyél végén lévő arany rész is megkopott.
A normál krómozott részeknél minden rendben van, így a sima alapmodellel valószínűleg nincs ilyen probléma.


Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Weishi borotvák
« Válasz #55 Dátum: 2016. November 20. - 18:01:22 »
Láttátok már a "Baili" néven futó új Weishi borotvákat? Szerintem van némi előrelépés a régiekhez képest. Ez a modell különösen tetszik:
http://theshaveden.com/forums/threads/baili-bd-177-tto.51088/

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Weishi borotvák
« Válasz #56 Dátum: 2016. November 20. - 18:41:47 »
És "HD lens" van a tokjában :D

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Weishi borotvák
« Válasz #57 Dátum: 2016. November 20. - 18:59:28 »
Weishi, Arko... Na ez maga lehet a csoda.   ;D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Weishi borotvák
« Válasz #58 Dátum: 2016. November 20. - 20:44:25 »
Ránézésre ugyanaz.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici