Szerző Téma: Weishi borotvák  (Megtekintve 17851 alkalommal)

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Weishi borotvák
« Dátum: 2010. November 02. - 12:23:53 »
Sziasztok!

Erről a gunmetal Weishi borotváról valaki tudna nekem mondani valamit?  ??? Mennyire agressszív, mennyire jó készülék, stb..? Vagy egyáltalán a Weishi borotvák jó borotvának számítanak? Előre is köszi :)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Weishi borotvák
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 02. - 19:42:18 »
A Weishi-ről azt mondják a Gilette Super Speed klónja.Alu nyeles,könnyű súlyú,de kíméletes vele a borotválkozás.Kissé rá kell nyomni az arcbőrre,h jó legyen az eredmény.Bár az Amazon.com-on dícsérik.Remélem tudtam segíteni ;)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Weishi borotvák
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 19. - 17:19:47 »
Ez a feather-nek árult borotva valójában egy kínai Weishi, igaz?
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390271916474
Vettem egyet, mert még így is elég olcsónak tűnik a 6db Feather pengével és az olcsó szállítással...
Ha megérkezik beszámolok majd róla, hogy milyen ha érdekel valakit.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Weishi borotvák
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 20. - 20:39:47 »
Hát ha jól látom ott csak a penge Feather.A borotva Weishi.De különben dícsérik,h jó.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Weishi borotvák
« Válasz #4 Dátum: 2011. Május 14. - 20:07:23 »
Megvolt a második borotválkozásom is a Weishivel. Fenntartom a véleményem, hogy a Weishi méltánytalanul mellőzött, Feather pengével nagyon kellemes borotválkozást ad. Eredménye nem BBS, leginkább a 15C-hez tudnám hasonlítani, az ára viszont nagyon baráti (2-3e). Jó vétel   :borotva:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 15. - 08:08:28 írta bgakos »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #5 Dátum: 2012. Február 01. - 14:11:10 »
Na végre megjött a sebajról a gunmetal Weishi.  :boldog:
Első látásra-markolászásra elég stabil, korrekt kis darab, 12 napig tartott csak az út Hong-Kongból Érdig, plusz meglepiként egy doboz Astrát is mellékeltek a szokásos Dorco mellé. Ja, postával együtt csak 15,60 US$ volt (még nem tudom, oldalborda mit szól hozzá, de túléljük). Próba ma este, vagy holnap reggel. Ha tudnám, hogy a fenébe lehet képet beszúrni, még azt is elkövettem volna, de nem megy...
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #6 Dátum: 2012. Február 01. - 14:59:08 »
Nekem is a gunmetal tetszik a legjobban színben. Kéretik beszámolni a 'kéjszülékről.  :crazy:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Weishi borotvák
« Válasz #7 Dátum: 2012. Február 02. - 07:22:03 »
Na végre megjött a sebajról a gunmetal Weishi.  :boldog:
Első látásra-markolászásra elég stabil, korrekt kis darab, 12 napig tartott csak az út Hong-Kongból Érdig, plusz meglepiként egy doboz Astrát is mellékeltek a szokásos Dorco mellé. Ja, postával együtt csak 15,60 US$ volt (még nem tudom, oldalborda mit szól hozzá, de túléljük). Próba ma este, vagy holnap reggel. Ha tudnám, hogy a fenébe lehet képet beszúrni, még azt is elkövettem volna, de nem megy...

feltöltöd egy megosztóra (pl. imgur.com), kimásolod a kép linkjét, tehát jobb esetben valami ilyet: www.imgur.com/0123456789.img és berakod [ img][ /img]ezek közé, úgy, hogy a szögletes zárójel után kiveszed a szünetet!

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #8 Dátum: 2012. Február 04. - 09:11:44 »
Nekem is a gunmetal tetszik a legjobban színben. Kéretik beszámolni a 'kéjszülékről.  :crazy:
Szia!

Megvolt az első próba a Weishivel... Hát mit is mondjak, eléggé vegyesek az érzéseim. Súlya tetemes, fogása jó, nem csúszik még vizesen-szappanosan sem. Az első penge, amit beletettem, a Feather Popularban remekül bevált fekete Feather volt vadi újan. Barbon krém, arcom habosítva a jó kis Mülleres HJM borz pamaccsal, kétkörös RTG szokás szerint, de az eredmény egyáltalán nem BBS. Viszont nem is kaszaboltam össze magam.
Lehet, hogy csak 'szoknunk' még egymást, vagy más pengével szebb lesz az ábrázat...

Üdv: Qttyyy
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #9 Dátum: 2012. Február 04. - 12:17:12 »
Kösz a beszámolót. :sör:

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #10 Dátum: 2012. Február 04. - 13:38:09 »
Ez milyen weishi? Nekem 9603F van. Ugyanaz az érzés. Szinte bármit csinálhatok, nem kapar szét, megbocsát, de a BBS közelébe sem értem. Eddig kétfajta pengét -wilkinson és kék astra- próbáltam, sok különbséget nem tapasztaltam.
Most kölcsönadtam.


Szia!

Megvolt az első próba a Weishivel... Hát mit is mondjak, eléggé vegyesek az érzéseim. Súlya tetemes, fogása jó, nem csúszik még vizesen-szappanosan sem. Az első penge, amit beletettem, a Feather Popularban remekül bevált fekete Feather volt vadi újan. Barbon krém, arcom habosítva a jó kis Mülleres HJM borz pamaccsal, kétkörös RTG szokás szerint, de az eredmény egyáltalán nem BBS. Viszont nem is kaszaboltam össze magam.
Lehet, hogy csak 'szoknunk' még egymást, vagy más pengével szebb lesz az ábrázat...

Üdv: Qttyyy

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #11 Dátum: 2012. Február 04. - 15:16:39 »
Ez milyen weishi? Nekem 9603F van. Ugyanaz az érzés. Szinte bármit csinálhatok, nem kapar szét, megbocsát, de a BBS közelébe sem értem. Eddig kétfajta pengét -wilkinson és kék astra- próbáltam, sok különbséget nem tapasztaltam.
Most kölcsönadtam.



Az enyém egy 9306C típusjelű, nagyon szép darab, de jelenleg az az egyetlen előnye, hogy a kicsit 'harapós' Feather-rel se tudtam megvérezni magam. Majd meglátom, hogy műxik a többi pengével. Ha nem lesz jobb a helyzet, megy a gyűjteménybe pihenni...
Most meg ezt találtam potom 12,5 dollárért:
http://www.ebay.com/itm/Misaki-Japan-Traditional-Style-Double-Edge-Blade-Safety-/150619237595?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6092449423898825426

Ismeri valaki?
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Weishi borotvák
« Válasz #12 Dátum: 2012. Február 07. - 10:51:07 »
Megvolt a második eresztés is a gunmetal Weishivel. Ez alkalommal Rotbart Extra volt a betét, de az eredmény megint lesújtó volt.
Azután szemrevételezés, hogy mi a fene is lehet a baj, és  :idea:. Ha a zárócsavarral rendesen lezárom a silóajtót, a pengét gyakorlatilag rásímítja a fej fix részére, a pengeél szinte nem is ér a szőrzethez...
Ha meg nem húzom meg a csavart 'rendesen', akkor meg lötyög-zörög, kinyílik. Szok, occóóóó... :crazy:
Még tornászok egyet rajta, hogy hogyan lehetne javítani a záráson, de lehet, hogy átképzem szobadísszé, vagy egyszerűen röppályára teszem...
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #13 Dátum: 2012. Február 07. - 20:34:50 »
Az enyém is, elnéztem a számot. Pontosabban 9306F
A nem alaposság viszont ugyanaz :)


Az enyém egy 9306C típusjelű, nagyon szép darab, de jelenleg az az egyetlen előnye, hogy a kicsit 'harapós' Feather-rel se tudtam megvérezni magam. Majd meglátom, hogy műxik a többi pengével. Ha nem lesz jobb a helyzet, megy a gyűjteménybe pihenni...
Most meg ezt találtam potom 12,5 dollárért:
http://www.ebay.com/itm/Misaki-Japan-Traditional-Style-Double-Edge-Blade-Safety-/150619237595?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6092449423898825426

Ismeri valaki?

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #14 Dátum: 2012. Március 20. - 15:46:14 »
Weishi tapasztalatok, ma reggelről. Megosztom veletek, mert tudom, vagyunk egy páran, akiknek van a "sufnijában" egy ilyen kínai cucc.

Szóval ma reggel a weishivel toltam. Gondoltam, fokozom az harapósságát, kék gillette platinumot tettem bele, de így sem lett egy "vérfarkas". Utoljára valamikor november végén, december elején használtam a weishit, azóta nem, de azt tudni kell, hogy én alapvetően kb. november elejétől használok pamacsot és pengét (pontosabban DE-t)
Tehát úgy maradt meg bennem, hogy alig tudtam megborotválkozni vele, mert szinte alig szedett le szőrt. Ellenben ma sokkal jobb végeredményt kaptam. Az arcomon BBS, vagy BBS közeli volt a vége (a klasszikus három kör után) a nyakamon, állam alatt az ötödik kör után is maradtak érdes foltok (persze nem látni őket, de érzem hogy ott van és ezért kicsit bosszant)
Biztos vagyok benne, hogy fejlődött a technikám, mivel sokszor éreztem, hogy: aha, na most érzem, hogy frankón vág. Kicsit más szögben kell tartani, mint a mühle 89-t, de alapvetően szépen meg lehet borotválkozni vele. Szerintem el lehet vele érni BBS-t, vagy közel BBS-t, anélkül, hogy széjjel vágná az ember az arcát, vagy irritálna bárhol, csak a jó szöget kell megtalálni hozzá.

Valószínűleg olyan ez -de lehet tévedek- mint a wilkinson classic (a fekete bliszteres) Arra is azt mondják általában, hogy egy kalap sz.r, nem lehet vele megborotválkozni rendesen, ellenben van ismerősöm, aki azzal kezdte a DE használatát és az első sokat meghagyós borotválkozások után ma már gyakorlatilag BBS-re borotválja magát.

Megvolt a második eresztés is a gunmetal Weishivel. Ez alkalommal Rotbart Extra volt a betét, de az eredmény megint lesújtó volt.
Azután szemrevételezés, hogy mi a fene is lehet a baj, és  :idea:. Ha a zárócsavarral rendesen lezárom a silóajtót, a pengét gyakorlatilag rásímítja a fej fix részére, a pengeél szinte nem is ér a szőrzethez...
Ha meg nem húzom meg a csavart 'rendesen', akkor meg lötyög-zörög, kinyílik. Szok, occóóóó... :crazy:
Még tornászok egyet rajta, hogy hogyan lehetne javítani a záráson, de lehet, hogy átképzem szobadísszé, vagy egyszerűen röppályára teszem...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici