Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331242 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1530 Dátum: 2017. Június 23. - 08:25:33 »
Köszi :)

Sokáig nézegettem ezeket, ez a Qshave körüli ár volt a legalacsonyabb. Volt fent néhány kisebb eladónál (azok Ming Shi-k voltak) 6 dolcsi alatt, de ott kevés rendelés / kevés visszajelzés volt és pár napja teljesen el is tűntek azok.

Egyébként akkoriban lehetett valami takarítás az aliexpressen, mert voltak fent pamacsból Omega klónok és azokat eltüntették. Nagyobb eladók kínálatában is szerepeltek, de most sehol nem találom azokat. Elképzelhető, hogy az Omega intézte?

Ilyen volt fényes és matt ezüstben:



illetve ilyen volt ezüst és fekete színben:


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1531 Dátum: 2017. Június 23. - 08:32:38 »
Ezt a fajtát még szettben meg lehet találni. Bár nem egy az egyben Omega, de szerintem nagyon hasonlít :)

https://www.aliexpress.com/item/3-in-1-Men-s-Shaving-Tools-Set-Well-Polished-Shaving-Brush-Soap-Bowl-Stand-Holder/32811032253.html

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1532 Dátum: 2017. Június 29. - 08:43:40 »
Viszont a nyele vékonyabb a Futurnál pár milivel, mert a Futur nem fér bele a tartójába. (Az R89 viszont pont).

Át is vettem a borotvám!

Ezúton is köszönöm SicTransit a beszerzés!  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1533 Dátum: 2017. Június 29. - 08:46:16 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A csomag megvan csak még a család más tagja birtokában van. De majd vasárnap...

Köszönöm a segítséget!!!  :thanks:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1534 Dátum: 2017. Június 29. - 08:48:48 »
:hat:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1535 Dátum: 2017. Június 29. - 08:53:54 »
Köszi :)

Sokáig nézegettem ezeket, ez a Qshave körüli ár volt a legalacsonyabb. Volt fent néhány kisebb eladónál (azok Ming Shi-k voltak) 6 dolcsi alatt, de ott kevés rendelés / kevés visszajelzés volt és pár napja teljesen el is tűntek azok.

Egyébként akkoriban lehetett valami takarítás az aliexpressen, mert voltak fent pamacsból Omega klónok és azokat eltüntették. Nagyobb eladók kínálatában is szerepeltek, de most sehol nem találom azokat. Elképzelhető, hogy az Omega intézte?

Ilyen volt fényes és matt ezüstben:



illetve ilyen volt ezüst és fekete színben:



Ha nem igazi Omegák, akkor ezek nem klónok, hanem hamisítványok. Omega - Made in Italy a felirat.
Ez nekem már gáz. No offense, senkit nem ítélek el, de azért azon csodálkoznék, ha egy borotvafórumos Omega feliratú kínait venne...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1536 Dátum: 2017. Június 29. - 09:35:03 »
Köszi :)

Sokáig nézegettem ezeket, ez a Qshave körüli ár volt a legalacsonyabb. Volt fent néhány kisebb eladónál (azok Ming Shi-k voltak) 6 dolcsi alatt, de ott kevés rendelés / kevés visszajelzés volt és pár napja teljesen el is tűntek azok.

Egyébként akkoriban lehetett valami takarítás az aliexpressen, mert voltak fent pamacsból Omega klónok és azokat eltüntették. Nagyobb eladók kínálatában is szerepeltek, de most sehol nem találom azokat. Elképzelhető, hogy az Omega intézte?

Ilyen volt fényes és matt ezüstben:


illetve ilyen volt ezüst és fekete színben:


Ha nem igazi Omegák, akkor ezek nem klónok, hanem hamisítványok. Omega - Made in Italy a felirat.
Ez nekem már gáz. No offense, senkit nem ítélek el, de azért azon csodálkoznék, ha egy borotvafórumos Omega feliratú kínait venne...
Elképzelhető, hogy nem volt egyértelmű a hozzászólásom és igényelt némi komplex gondolkodást a megfejtése. Ezért elnézésedet kérem. A pirossal kiemelt szöveg a lényeg, voltak fent, de már nincsenek. Ebből kifolyólag nem is tudtam linkelni azokat. A mellékelt képeken valódi Omega pamacsok láthatók a márkánál megszokott felirattal. Ezekkel csupán azt szerettem volna bemutatni hogy milyen Omega pamacsokról készült az általam felfedezett kínai verzió, amelyen egyébként nem szerepelt semmilyen felirat. A klón elnevezést a Futur / Ming Shi / Qshave esetében rendszeresített kifejezést alapul véve bátorkodtam alkalmazni, véleményem szerint helytálló módon.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1537 Dátum: 2017. Június 29. - 09:42:27 »
Azt azért tegyük hozzá, hogy a kínaiak szívbaj nélkül hirdetnek kamu képpel. Szóval hogy pontosan mi van egy ebay-es/Ali-s hirdetés mögött, az akkor derül ki, amikor megérkezik.

Egyébként biztos hogy ilyenek voltak, nem csak hasonlóak?
Pl
https://www.aliexpress.com/item/2017-New-Hot-3pc-set-Aluminium-Alloy-Bristle-Shaving-Brush-100g-Goat-Milk-Shaving-Cream-Soap/32792244553.html

Vagy

http://www.ebay.com/itm/Professional-Beard-Shave-Shaving-Brush-Facial-Cleaning-Barber-Brushes-Silver-/122548680370

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1538 Dátum: 2017. Június 29. - 09:58:42 »
A Lord által idézett hozzászólásom után írtam egy ilyet is :)

Ezt a fajtát még szettben meg lehet találni. Bár nem egy az egyben Omega, de szerintem nagyon hasonlít :)

https://www.aliexpress.com/item/3-in-1-Men-s-Shaving-Tools-Set-Well-Polished-Shaving-Brush-Soap-Bowl-Stand-Holder/32811032253.html
Szóval valóban inkább a "hasonló" kifejezés a helytálló az "ilyen" helyett, de ezt írtam én is korábban :)

Egyébként az Omega csinál egy ilyen szettet, amihez hasonlót a kínaiak csináltak a fentebbi linken :)

http://www.omegabrush.com/product-detail/83-18-2/?lang=en


Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1539 Dátum: 2017. Június 29. - 12:05:41 »
Örülök, hogy csak én értettem félre.
A felháborodásodból arra következtetek - bár komplex gondolkodásra nem vagyok képes, mint kiderült -, hogy hamisítványt te sem vennél. Akkor egy állásponton vagyunk.
 :sör:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1540 Dátum: 2017. Június 29. - 12:15:40 »
Nem volt felháborodás. :) Inkább csak egyetértettem, hogy félreérthető volt így a hozzászólásom. Ezért kértem elnézést és próbáltam magyarázni a bizonyítványom ;)

Hát a franc tudja hogy vennék-e. Tudatosan azt hiszem nem, mármint úgy hogy utána előadjam, hogy ez valódi xy termék. Viszont ezek a kínai cuccok, Omega, Merkur Futur, stb. felirat nélkül minek számítanak? Klón? Másolat? Hamisítvány? Ez csak megítélés, hozzáállás kérdése. Egyébként ilyeneket vennék. Sőt eredeti Futurt soha nem vennék, de Ming Shit vagy Qshavet igen :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1541 Dátum: 2017. Június 29. - 12:59:21 »
Külön kell megítélni, hogy védjegy, szabadalom, használati minta, formatervezési minta sérül-e a kínai kópia legyártása során. (Védjegy úgy tűnik, hogy nem.)

Egyszerűbben: attól függ.
Még egyszerűbben: a rendelkezésre álló információ alapján nem lehet tudni :-)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1542 Dátum: 2017. Június 29. - 13:02:17 »
Akkor jó, ha nincs harag. :bor:
Ez a másolás kérdés ma már bonyolult. Ma a nagy cégek sokszor felháborodnak, hogy a kínaiak koppintják őket. Pedig, ha csak a robogókat nézem, a Honda, Yamaha, stb. is "kölcsönzött" más gyártóktól.
Ha a márkajelzést is ráteszik, az hamisítvány, akkor a vevőt is félrevezetik.
A Ming Shiről tudod, hogy nem Futur, ha jó örülsz (a Merkur nem, de ebben ő tud eljárni), ha nem, akkor tudomásul veszed, hogy szart vettél.
Ha a Gillette csinált először DE-t, a következő gyártó valamilyen szinten azt másolta le.
A már említett motorgyárak is a Piaggio-t koppintották (sőt, a Vespa előtt is készültek robogók, ha nem is voltak sikeresek).
Szóval, nehéz ügy ez.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1543 Dátum: 2017. Június 29. - 13:18:27 »
Koppintás!
Csak így egyszerűen.  :D

Mondjuk, ha a kicsi kínaiak rátennék a Merkur logót adott esetben erre a "futurklón" termékükre, a Merkur tudta és beleegyezése nélkül, akkor gondolom jogtiszta hamisítás lenne, nem?
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1544 Dátum: 2017. Június 29. - 13:23:18 »
Mármint vitathatatlan, egyértelmű. Igen, az sértené a "Merkur" védjegyet.

Ettől el kell választani a mechanika, forma, anyagválasztás, gyártási folyamat, szerelés stb. lemásolásának a kérdéseit.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici