Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 382875 alkalommal)

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1950 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 19:40:42 »
Köszönöm a segítséget!

Igazából a Mühle-klónon gondolkodom erősen, valamint az egyik oldalt nyitott, másik oldalt zárt fésűs fejen, ami elég bizarr, de tetszik  :crazy:

A fekete műanyag vacak kinézetre olyan L111, talán szebb is nála valamelyest, viszont igen nagy a valószínűsége, hogy kevésbé alapos.

A Mühle-klón esetén miért probléma az, hogy 3 részes a nyél?

73g a Mühle-klón tömege, azért az sem kevés. Az  R41-esem 66g, a Slim Adjustable 70g, a fogásra nehézkes futur klónom 89g.


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1951 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 07:02:33 »
Szívesen!

A három részes nyélnél több a hibalehetőség szerintem. Bejut a víz a belsejébe és belülről széteszi. Van ilyen nyelem, csak nem ezzel a felülettel, hanem matt feketében. Láttam már buborékokat a felső elem és a cső rész találkozásánál, amikor vízben állt, úgyhogy bizonyára nem túl jó az eldolgozás. Az egy darabból elkészített nyél megbízhatóbb ilyen szempontból és masszívabb, tartósabb konstrukció, biztosan nem fog szétesni a kezedben. A kínai cuccokkal nincs nagy tapasztalatunk, de a régi Gilletteknél is a több darabból összerakott nyeleknél látni néha problémát, míg a Fat Handle kb. elpusztíthatatlan. Mondjuk ezek a kínai borotvák nem az örökkévalóságnak készültek, egészen biztosan nem fognak évtizedeket kibírni, nem is drágák, úgyhogy vedd azt, amelyik tetszik. ;)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1952 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 09:57:18 »
A fat handle is két darabból áll.

Üdv

Á

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1953 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 10:16:52 »
No a végén akkor lehet, hogy maradok a fejvédő kupakoknál.  :jajne:

Az reális, hogy a nyél réz (copper) és nem sárgaréz (brass) vagy valamilyen más ötvözet?

Ha hibátlan a króm bevonat rajtuk és egy részes a nyél (egyébként ha a Mühle-klón nyele 3 részes, akkor szerintem az astra501 által ajánlott borotva nyele 2 részes kellene, hogy legyen a képek alapján), akkor miért nem tarthatnak ki évtizedekig vagy még tovább, mint a régi Gillette-k és társaik?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1954 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 11:02:22 »
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy minden króm bevonat ami a dobozból kivontva szépen néz ki, valóban "hibátlan", különösen a meneteknél. Ugyanakkor laikusként ezt nem tudom mérni, évek alatt derül ki. A neten pl olvastam olyasmiket, hogy az EJ gyártási folyamatán változtattak, amikor sok volt a panasz. De azért az is ott van, hogy amit kisszériában gyártanak és nagyságrendileg €30-ért megkapsz, attól nem biztos hogy érdemes évtizedeket várni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1955 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 11:07:21 »
A fat handle is két darabból áll.

Üdv

Á
Köszi. Nem gondoltam volna. Azt hittem egy, mert erről a nyélről sosem láttam képet darabokban heverő, vagy repedt példányról.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1956 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 12:29:58 »
De azért az is ott van, hogy amit kisszériában gyártanak és nagyságrendileg €30-ért megkapsz, attól nem biztos hogy érdemes évtizedeket várni.
Fatip?  :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1957 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 13:51:19 »
Fatip-om tényleg nem rozsdásodik, de a nikkel már elég csúnyán néz ki rajta.

És hogy on topic legyek: a Lord L6 évek óta jól bír mindent. Erről is tudom hogy valami öntvény és egyszer biztos vége lesz, de ezért az árért ez abszolút jó. Nekem a két véglet tűnik jó megoldásnak: vagy egy tiszta alu vagy rozsdamentes acél (€100+), vagy egy Lord L6. Bakelit Merkur is egy lehetőség még persze  8)

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1958 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 13:55:11 »
És a régi full sárgaréz beretvák?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1959 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 15:25:53 »
A réznek semmi baja nem lesz, amíg nem alakul ki egy savas közeg, ilyen normális tárolásnál nem fog. A rozsdamentes acélnak szintén nem lehet baja, leszámítva egy kis felületi rozsdásodást.
A szívás az öntvényekkel van, mert azok nagyobb eséllyel kezdenek el rohadni. Ezért nikkelezik/krómozzák.

A fat handle a nyak alatt van összepréselve, a nyél gyakorlatilag egy héj. A repedésre hajlamos nyelek korábbiak, kb. 30-as évek közepe.

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1960 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 15:31:30 »
Fatip-om tényleg nem rozsdásodik, de a nikkel már elég csúnyán néz ki rajta.
Mert réz, azt mondják (az enyém még nem kopik, vagy vak vagyok). Szóval akár egészen le is kophat a nikkel, gondolom, ha nem hézagkitöltő funkciójú a bevonat.

Egyébként nem világos, miért nem tudnak tartós bevonaton galvanizálni. Laikusként azt hinném, hogy azt már évszázadok óta feltalálták, csak követni kellene a technológiai leírásokat meg szakik több nemzedékének gyakorlati tudását.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1961 Dátum: 2018. Augusztus 29. - 20:21:07 »
Fatip-om tényleg nem rozsdásodik, de a nikkel már elég csúnyán néz ki rajta.
Mert réz, azt mondják (az enyém még nem kopik, vagy vak vagyok). Szóval akár egészen le is kophat a nikkel, gondolom, ha nem hézagkitöltő funkciójú a bevonat.

Egyébként nem világos, miért nem tudnak tartós bevonaton galvanizálni. Laikusként azt hinném, hogy azt már évszázadok óta feltalálták, csak követni kellene a technológiai leírásokat meg szakik több nemzedékének gyakorlati tudását.
Tudnak, csak drága lesz. Nagyon tiszta, jó minőségű oldat kell hozzá, jól beállítva, jól előkészített felületre, stb.
Ez sok-sok plusz gyártási lépést jelent, főleg összetett felületeknél.
A másik, hogy ha picit is megsérül (mert meg fog), akkor sajnos vizes közegben a réz fog elkezdeni bomlani a réteg alatt.
Egy borotvafej nagyon sok felszínű test (főleg a fésűs), a menet miatt sokszor két anyagból (eltérő hőtágulás miatt is hajszálrepedések lesznek), és aránylag olcsó dolog....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető closefight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1962 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 07:19:21 »
Egy kis szemelyes osszefoglalo. Evek ota egy L6-ot hasznaltam, teljes megelegedessel. Mellette van 2 L111, az egyik nagyon "ferde", a masik jol van osszerakva, kedvelem oket. Nem reg vettem egy fekete nyeles muanyagot (L1823?), de az egyik oldala agressziv, a masik megbocsato, szoval kb hasznalhatatlan, vagy figyelni kell, h csak az egyik oldalt hasznaljam, kis penz, kis foci. :) Tegnap vettem egy L5-ot, ami hihetetlen megbocsatonak bizonyult ma reggel, es beszereztem egy 625-ot is, ami egy furcsa kevereke a fekete muanyag nyelesnek, es az L6-nak, kivancsi leszek hogy muzsikal. Erdekes, h a Lord honlapon a DE borotvak kozott nem talaltam, viszont a keresojuk kihozta.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1963 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 18:11:50 »
Tudnak, csak drága lesz. Nagyon tiszta, jó minőségű oldat kell hozzá, jól beállítva, jól előkészített felületre, stb.
Ez sok-sok plusz gyártási lépést jelent, főleg összetett felületeknél.
A másik, hogy ha picit is megsérül (mert meg fog), akkor sajnos vizes közegben a réz fog elkezdeni bomlani a réteg alatt.
Egy borotvafej nagyon sok felszínű test (főleg a fésűs), a menet miatt sokszor két anyagból (eltérő hőtágulás miatt is hajszálrepedések lesznek), és aránylag olcsó dolog....
Mindezt, úgy tűnik, nem gondoltam végig, csak elfogadtam, hogy a Fatip valamiért hamarabb/könnyebben kopik. Különösen a nem nikkel/króm bevonatúakról járja ez a hír. Amúgy meg jó kis borotvák azok ettől függetlenül, amennyiért meg árulni szokás őket, még annál jobbak.

Jó, végülis nem egy Saliera egyik se és működni bevonat nélkül is tudnak. De ennyi erővel árulhatnák natúr réz kivitelben is - nem tudom, mi hátránya volna annak, porrá oxidálódni csak nem fog. Elég divatos most a Karve pl. ebben a műfajban.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1964 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 20:31:53 »
Tudnak, csak drága lesz. Nagyon tiszta, jó minőségű oldat kell hozzá, jól beállítva, jól előkészített felületre, stb.
Ez sok-sok plusz gyártási lépést jelent, főleg összetett felületeknél.
A másik, hogy ha picit is megsérül (mert meg fog), akkor sajnos vizes közegben a réz fog elkezdeni bomlani a réteg alatt.
Egy borotvafej nagyon sok felszínű test (főleg a fésűs), a menet miatt sokszor két anyagból (eltérő hőtágulás miatt is hajszálrepedések lesznek), és aránylag olcsó dolog....
Mindezt, úgy tűnik, nem gondoltam végig, csak elfogadtam, hogy a Fatip valamiért hamarabb/könnyebben kopik. Különösen a nem nikkel/króm bevonatúakról járja ez a hír. Amúgy meg jó kis borotvák azok ettől függetlenül, amennyiért meg árulni szokás őket, még annál jobbak.

Jó, végülis nem egy Saliera egyik se és működni bevonat nélkül is tudnak. De ennyi erővel árulhatnák natúr réz kivitelben is - nem tudom, mi hátránya volna annak, porrá oxidálódni csak nem fog. Elég divatos most a Karve pl. ebben a műfajban.
A sima réz egy pillanat alatt bemattul, aztán esetleg zöldül is...
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici