Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 371682 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #780 Dátum: 2014. Május 07. - 16:06:44 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Egyéb márkák
« Válasz #781 Dátum: 2014. Május 07. - 16:12:50 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.

A remegő kezű betegnek nem biztos, h jó ötlet egy DE-t a kezükbe adni.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéb márkák
« Válasz #782 Dátum: 2014. Május 07. - 16:34:19 »
pont ez jutott az eszembe...
Ha manuálisan az is kihívás hogy megfogja, akkor talán jobb ha nem próbálja meg használni.  :peace:
Nagyapám parkinzonos volt, villanyborotvával tudott rendesen borotválkozni.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #783 Dátum: 2014. Május 07. - 16:42:51 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.

Ez egy fos. Egy kamu. Egyértelmű, hogy alkalmatlan a feladatra. Az, hogy egy szimpla borotva legvégére rákúrunk egy – kimondottan nagy erőkifejtésre optimalizált formájú – műanyag retket, az nem megoldás. Egyetlen dologra jó: átbaxxni vele az aggódó rokonokat.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #784 Dátum: 2014. Május 07. - 17:34:44 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.
Fake vacak. Parkinsonos ember DE borotvával tuti nem megy csatába:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #785 Dátum: 2014. Május 07. - 17:44:12 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.
Fake vacak. Parkinsonos ember DE borotvával tuti nem megy csatába:)

Kitalálok valami hasonlót késhez!  :fejfal:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #786 Dátum: 2014. Május 07. - 18:25:12 »
A leírás azt mondja, hogy kifejezetten csökkent kézügyességű betegeknek jó (Parkinson, arthritis). Nem tudom alkalmas-e erre, de ha igen, akkor SZVSZ kár a kinézetén viccelődni.
Fake vacak. Parkinsonos ember DE borotvával tuti nem megy csatába:)
Hát nem tudom.  Anders Larsen Sharp Practice c. borotválkozós könyvében azzal vezeti be a DE-t, hogy a nagyapja akkor állt át erre amikor a késhez már nem volt elég stabil a keze. Végülis safety razor.

Nekem is fura ez a kéknyelű izé, de mivel nincs elsődleges tapasztalatom ezekről a betegségekről, ezért fogalmam sincs hogy jó-e vmire. Review mindenesetre még nincs. Az eladó ugyanakkor csomó gyógyászati-rehab segédeszközt árul, és nem mindegyiknek rossz a review-ja. Persze ettől még simán félrenyúlhattak ezzel a csodával.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #787 Dátum: 2014. Május 07. - 18:50:14 »
Tuti, hogy nem működik.

Az, hogy legyen nagy átmérőjű, az teljesen oké. De ujjhelyek ne legyenek rajta, mert finom mozgásokra van szükség, így nem lehet pl. normálisan forgatni. A csúszás meggátlására alul-felül csak szélesíteni kéne. Kis szögletesség segítene érezni az irányokat, az elfordítás szögét.
Oltári ostobaság, hogy megnöveli a nyél hosszát, mert a remegés hatása még fokozottabban jelentkezik.

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Egyéb márkák
« Válasz #788 Dátum: 2014. Május 07. - 19:52:15 »
Képzeljük el, hogy egy remegő kezű ember jól megmarkolja ezt a síbotnyelet. Így minden kis remegést átad a szerkezetnek. A kb 10-15 cm hosszú szerkezet másik végén ez elég nagy amplitúdójú kilengést eredményez. Ez akkor alkalmas parkinson kórosoknak, ha ki akarjuk őket véreztetni.
https://www.youtube.com/watch?v=A9IFiq7cR9I

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #789 Dátum: 2014. Május 07. - 22:13:11 »

Vesszek meg de pont ezt akartam belinkelni.:)

+1 :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Egyéb márkák
« Válasz #790 Dátum: 2014. Május 07. - 22:20:11 »
Képzeljük el, hogy egy remegő kezű ember jól megmarkolja ezt a síbotnyelet. Így minden kis remegést átad a szerkezetnek. A kb 10-15 cm hosszú szerkezet másik végén ez elég nagy amplitúdójú kilengést eredményez. Ez akkor alkalmas parkinson kórosoknak, ha ki akarjuk őket véreztetni.
https://www.youtube.com/watch?v=A9IFiq7cR9I
Rémisztő volt, nem mertem végignézni, bár a kommentek szerint sikeresen túlélte.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Egyéb márkák
« Válasz #791 Dátum: 2014. Május 07. - 22:47:16 »
Cukrozzátok itt a taknyot ezzel a síbot fogós förmedvénnyel :-)  valaki fogja meg a gyerek gyurmáját, dugjon bele egy borotvát és próbálja ki - és viola lesz hiteles teszt! :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #792 Dátum: 2014. Május 08. - 08:04:40 »
Cukrozzátok itt a taknyot ezzel a síbot fogós förmedvénnyel :-)  valaki fogja meg a gyerek gyurmáját, dugjon bele egy borotvát és próbálja ki - és viola lesz hiteles teszt! :-)
Végre

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Egyéb márkák
« Válasz #793 Dátum: 2014. Május 08. - 09:11:32 »
Képzeljük el, hogy egy remegő kezű ember jól megmarkolja ezt a síbotnyelet. Így minden kis remegést átad a szerkezetnek. A kb 10-15 cm hosszú szerkezet másik végén ez elég nagy amplitúdójú kilengést eredményez. Ez akkor alkalmas parkinson kórosoknak, ha ki akarjuk őket véreztetni.
https://www.youtube.com/watch?v=A9IFiq7cR9I
Rémisztő volt, nem mertem végignézni, bár a kommentek szerint sikeresen túlélte.
De csak Jenes késsel lehet ilyen remegős kézzel megborotválkozni  :2thumbup:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Egyéb márkák
« Válasz #794 Dátum: 2014. Május 09. - 07:44:07 »
Teljesen véletlenül akadtam rá a Rozsdás Rákolló odaégett shake-jére, de valahogy emlékeztet az előző képre...

"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici