Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331129 alkalommal)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Egyéb márkák
« Válasz #75 Dátum: 2010. December 30. - 14:05:18 »
Szervusztok.
Érdeklődni szeretnék két borotva iránt
Az egyik Edwin Jagger DE89L
A másik Mühle BTV-005
Szerintetek melyik a jobb minőségű,mik lehetnek a különbségek?

Majd a nálam okosabbak kijavítanak, ha nincs igazam, de úgy tudom, hogy a Mühle és az EJ borotvák gyakorlatilag csak a márkanévben térnek el, mert ugyanaz a cég a két márka tulajdonosa és a két általad említett borotva is csupán a nyél mintázatában és feliratában tér el egymástól.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Egyéb márkák
« Válasz #76 Dátum: 2011. Január 08. - 22:57:58 »
Már régóta figyelgetem ezt a borotvát:

http://www.amazon.com/Concord-Double-Safety-Razor-3-piece/dp/B003E6JZH6/ref=pd_sbs_hpc_2

Nagyon csilli-villi, tech fejjel. Nekem szimpatikus így a képek alapján. Mit gondoltok?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #77 Dátum: 2011. Január 09. - 12:16:48 »
Vigyázat! simán lehet rossz! ( persze nem biztos) de Kínai csoda...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #78 Dátum: 2011. Január 09. - 15:38:11 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek:

Épp ma zsákmányoltam egy Slim Twist borotvát,melyet nem tudok beazonosítani!Kora kb.20-30 éves lehet,fekete műanyag,aránylag hosszú nyelű,a fej hátsó oldalán egy vastagon nyomtatott W betű található,W-11-es kóddal ellátva.Minőségben és kidolgozásban a Gillette Slim Twisthez hasonlítanám-remélem nem valami kínai gagyi...Kitűnő állapotban van,a nikkelezés hibátlan és szép fényes!

Még egy kérdés:

A számokkal ellátott tekerőgomb pontosan milyen célt szolgál?(nekem még nem volt ilyen állítható beretvám)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #79 Dátum: 2011. Január 09. - 15:53:50 »
Közben megtaláltam a választ:

Ez egy Wizamet W-11!
 A gyűjteménybe jó lesz,lengyel még úgy sincs.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Egyéb márkák
« Válasz #80 Dátum: 2011. Január 09. - 19:37:03 »

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Egyéb márkák
« Válasz #81 Dátum: 2011. Január 09. - 19:45:44 »

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéb márkák
« Válasz #82 Dátum: 2011. Január 09. - 21:32:41 »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Egyéb márkák
« Válasz #83 Dátum: 2011. Január 12. - 10:16:25 »
Tegnap elkezdtem használni a Personna Platinum Chrome pengét és meg kell mondanom, hogy megvilágosodás közeli élményt éltem át. A Feather után kicsit életlennek tűnik (érzem a WTG körben is, hogy lehúzom a pengét, míg Feather-nél WTG körben szinte semmit nem éreztem), de... ...míg a Feather vérfördőt csinált és még másnap is olyan érzés volt a bőrömben, mintha megnyúztak volna, ezzel simán tudtam menni egy ATG kört is vérzés és fájdalom nélkül. Már borotválkozás után sem fájt a bőröm közvetlenül. Nem tudom mit csinálnak másképp ezzel a pengével, de eddig ez jött be a legjobban nekem... Kíváncsi leszek az éltartósságra.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb márkák
« Válasz #84 Dátum: 2011. Január 15. - 13:24:11 »
Az Amigoval meg leszel elégedve :) Szvsz magasan ver egy rakat krémet és szappant ami többszörösébe kerülnek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Egyéb márkák
« Válasz #85 Dátum: 2011. Január 15. - 13:51:40 »
Az Amigoval meg leszel elégedve :) Szvsz magasan ver egy rakat krémet és szappant ami többszörösébe kerülnek.
Én egyik krémmel sem vagyok tökéletesen megelégedve azok közül, amiket eddig próbáltam (Barbon, Figaró, Amigo, T&H). Akármennyi vizet raktam hozzájuk (kivéve a T&H, az csak csípett), elég gyorsan el kezdett "leperegni" az arcomról a hab (olyan mintha hó esne :D). Én a vizünkre gyanakszom, de ki tudja. A szappanoknál ilyen probléma nincs, főleg a Mama Bear's-nél (szerintem azért mert glicerines). Szappan forever! ;D :borotva:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb márkák
« Válasz #86 Dátum: 2011. Január 15. - 14:04:01 »
Az Amigoval meg leszel elégedve :) Szvsz magasan ver egy rakat krémet és szappant ami többszörösébe kerülnek.
Én egyik krémmel sem vagyok tökéletesen megelégedve azok közül, amiket eddig próbáltam (Barbon, Figaró, Amigo, T&H). Akármennyi vizet raktam hozzájuk (kivéve a T&H, az csak csípett), elég gyorsan el kezdett "leperegni" az arcomról a hab (olyan mintha hó esne :D). Én a vizünkre gyanakszom, de ki tudja. A szappanoknál ilyen probléma nincs, főleg a Mama Bear's-nél (szerintem azért mert glicerines). Szappan forever! ;D :borotva:

Valszeg valami veled specifikus lesz akkor a gond, nekem az említett krémek mindegyikéből sűrű tartós habot sikerült eddig kevernem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #87 Dátum: 2011. Január 21. - 16:59:30 »
Nekem meg pont a Barbon a vezető,olyan korrekt érzést ad.Nem szárít,de nem is lesz zsíros érzésem,mint a Figarótól.A Proraso jó lenne,de nem bírom benne az eukaliptusz illatot.A Musgo Realt tutti,hogy ki fogom próbálni,de egyrészt elég drága,másrészt a Neroli nem igazán igyekszik beszerezni és a vidéki postázás mégjobban megdobja az árát!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #88 Dátum: 2011. Január 21. - 18:50:34 »
Krémek között nálam Taylor Avocado és St. James, Trumper-ek, majd a Weleda a befutó.

Ha azt tudni fogja amit a Figaro  .....akkor a harmadik legjobb krém amit ismerek.
Sok krémet szappant probáltam már.
Nálam a sorrend idáig: Proraso,krém, Figaro krém-- az összes többi csak utánuk kullog. 8)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Egyéb márkák
« Válasz #89 Dátum: 2011. Január 21. - 20:34:47 »
Nekem bejön az Amigo.Bár nekem piros van.Nálam második a listán.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici