Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 369677 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1155 Dátum: 2016. Június 19. - 09:48:18 »
Szimatszatyor

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1156 Dátum: 2016. Július 05. - 13:00:14 »
Szerbusztok! (Don Fülig)

Vettem egy ilyen indiai csodát, ami kb. 10 nap alatt ide is ért. Valami 3000ft körül volt az ebay-en, ha jól emlékszem.
A nyele kellett. Meglátni és megszeretni történet volt. Na és a bordás zárólemezre is igen kíváncsi voltam. Láttam ilyet régi Merkuron és kíváncsi voltam, hogy ér-e valamit borotválkozás közben.
Van doboza, de már halvány karcokkal érkezett. A doboz anyagát a nálunk forgalomban lévő szürke lefolyócsövekéhez hasonlítanám. Megfelelően kemény, jól használható, de a minőség már itt harmadik világbeli.
A fedélen az van, hogyaszongya: Mercurry rasoir. Mindez Indiából..., egy marék Gillette Wilkinson pengével... (ami egyébként nem is olyan rossz). Esetleg ráírhattak volna valamit még dánul, vagy azt, hogy IKEA.
Asszem ezek nagyon nem értik a Nyugatot. Pont ahogy a Nyugat se Indiát.





A fejen is felirat.



Az eszköz tömege 58g, ebből a nyél 30g. A nyél üreges.
Az alaplemez egy kalap kakát ér, de ezt már vételkor is tudtam. Nincs megfelelő szélességben végigfogazva. A fedőlemez nem elég széles(vagy az alaplemez túl széles), ezért a pengét nem hajlítja le, következésképp baromi agresszív a penge állása, de annyira, hogy ki se próbáltam. A "biztonsági borotva" kifejezés itt már nem helytálló.



A nyél jól barázdált, de van benne két-három helyen hibás rész. Vastag és elég hosszú. Olyan vastag, mint a Fat Boy szárának az alsó, legvastagabb része.



Mindenképp tudni akartam, hogy mit ér ez a fedőlemez, ezért egy New LC alaplemezzel próbáltam ki. Így egy kíméletes beállítást kaptam, kíméletesebbet mint az LC.
A nyél nagyon jól bevált, nagyon biztos fogás van rajta. A bordás zárólemez pedig jól csúszott dacára a kevésbé alapos előkészítésnek.
A penge is jól működött. Úgy tűnik, nekem fekszik ez az indiai-pakisztáni vonal.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1157 Dátum: 2016. Július 05. - 16:49:22 »
Érdekes kísérlet

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1158 Dátum: 2016. Július 06. - 04:29:08 »
Igazából csak egy ilyen Ile de France-re kerestem egy jó nyelet:



Fura fejre fura nyelet! :) Nem hétköznapi eszköz, de egész megtetszett némi átalakítás után, GAP csökkentés, ez-az.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1159 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 22:07:08 »
Egy újabb érdekes játékos.

A réz változat (165 gramm!) árát megkérik, állítólag 150 USD körül van. És még így is viszik, mint a cukrot, kifogyott a készlet.
Az alu verzió jóval olcsóbb és persze könnyebb is.

http://www.hone-shaving.com/
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1160 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 14:53:00 »
Futur:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1161 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:51:27 »
Van benne valami. Nyilvanvalo a hasonlosag, de a tesztek alapjan megis mas. Na, majd proba cseresznye...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1162 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 21:45:30 »
Van benne valami. Nyilvanvalo a hasonlosag, de a tesztek alapjan megis mas. Na, majd proba cseresznye...

Ezek szerint már úton van hozzád egy ilyen?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1163 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 22:04:18 »
Igen, beneveztem egy 15a-ra ezust szinben.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1164 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 23:11:07 »
 :thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1165 Dátum: 2016. Október 28. - 07:04:24 »
Mától ismét elérhető a réz változat:

http://www.hone-shaving.com/shophone/

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1166 Dátum: 2016. Október 28. - 17:35:03 »
Gondolom azóta megkaptad. Milyen a cucc?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1167 Dátum: 2016. Október 28. - 18:36:54 »
A sima 15-os ma reggel vettem. Elotte egy 15a-t vettem. Az ugyebar aluminium valtozat, gyonyoru megmunkalas (cnc) jellemzi. Hasznalni is szuper. Szoval eldontottem, hogy egy full rez is kell.

Tapatalkkal küldve az én SM-T335 eszközömről

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1168 Dátum: 2016. Október 28. - 20:03:03 »
A tömeg különbségtől eltéröen miben jobb ez. Mert majdnem dupla árát kérnek érte.
Ez is CNC marón készül nem? A réz sem koptatja jobban a maró fejet mint az alu.
Arany ötvözetű a réz?
Valami jobb hővezető képesség maszlagot nyomnak róla ami elég fura, mert az alumínium is baromi jó hővezető.  :nemtom:

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1169 Dátum: 2016. Október 28. - 20:17:16 »
Egyreszt a tomege miatt szeretnem a 15-os verziot, valamint picivel haraposabb is. Es tetszik ez a minimalista, preciz szerkezet.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici