Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331120 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1200 Dátum: 2016. December 02. - 19:18:02 »
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=60.1485

Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek

Szerintem ne offoljunk  :offtopik:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1202 Dátum: 2016. December 25. - 15:57:58 »
Van dual comb verzó is.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1203 Dátum: 2016. December 25. - 15:59:10 »
Ja és félbetört pengét is ajánlgatnak bele. Ez még tovább bonyolítja.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1204 Dátum: 2016. December 25. - 19:25:43 »
A Saiverből nem csak dual comb létezik? A felezett pengét nem lehet megúszni, felülre más nem megy bele.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1205 Dátum: 2016. December 25. - 19:33:32 »
Ja, így már világos! Viszont így akár háromféle pengével lehet tárazni :) Kár a Soluna súlyért...

Van cc is, utazós.


Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1206 Dátum: 2016. December 25. - 23:38:23 »
Sosem volt bizalomgerjesztő. Mondjuk a Soluna sem...

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1207 Dátum: 2016. December 26. - 00:39:38 »
No majd meglátjuk! Elég vadnak tűnik a penge szöge más képeken.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1208 Dátum: 2016. December 26. - 10:14:38 »
Egy idoben kerulgettem, de aztan lebeszeltem magam rola, volt hozza eleg negativ kritika. Azert kivancsi vagyok a velemenyedre, ha beleugrottal.
A masik duplas cucc a Puma, de az mar draga. Azt is nezted?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1209 Dátum: 2016. December 26. - 11:51:28 »
Az a Razolution-féle? Azt nézegettem régebben. Engem nem is a dupla penge érdekel, hanem a szögek. Képekről is látszik, hogy ez egy más beállítás. És az is nagyon érdekel, hogy dupla sapkával, de egy pengével milyen lenne. Van egy állítható ERFA-m, amin vastagabb a sapi és teljesen más vele borotválkozni. Szeretném ezt fokozni. Persze alá vághatnék valami alátétet, de az nem lenne az igazi. Majd ha ez az orosz megérkezik, írok róla.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1210 Dátum: 2017. Január 10. - 18:19:21 »
Megjött az a Saiver nevű dupla pengés.
Jópofa, apró dobozban van. Az alaplap műanyaga leginkább a gyerekkorom dugóspuskáira emlékeztet. Van egy kis merevítése és a  biztonsági perem elég masszív. A nyél és a sapka sima alumínium, a nyolcvanas évek alu tv antennáira emlékeztet. Matt finish. Bár egyszerű anyagok, de a kivitelezés elég pontos, a nyél mintázata is rendben. Minden pontosan passzol mindenbe.







A felső pengéket eltörve a sapka csavarjáig be kell tolni. Így egymásra csúsznak, erre jön a bordás hézagoló llemez, majd az alsó penge és az alaplemez. Kicsit macera ezt összerakni úgy, hogy minden pontosan álljon...
A pengéket többféleképp be lehet helyezni, egyik-másik alkatrészt kihagyva. Így elég érdekes beállítások jönnek létre.
Egyelőre az alap, kétpengés beállítással próbáltam ki.





Nem lenne rossz, de van egy nagy hibája: A matt sapka nem csúszik. Ez kombinálva a könnyű súllyal és a dupla pengével, ami kétszer akkora akadály, elég necces. Könnyen megugrik a borotva. Inkább a rutinnak köszönhető, hogy sikerült jól megborotválkozni. Határozott, gyors húzások kellenek. A szöget eleinte keresnem kellett, mert a lelógó biztonsági perem és a hegyes-lapos sapka elég szokatlan. Keresgéltem a pengét :-)
A végeredmény hibátlan lett és tökéletes, de a tapadós sapka óriási hiba. Fel fogom polírozni, hátha az segít.

Jópofa még a külön fejrögzítő csavar. Szükség is van rá, mert egy hordozható darabnál macerás lenne ez az állandó fej-penge összeigazgatás.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1211 Dátum: 2017. Január 16. - 14:35:40 »
Ma vettem egy"Vostok"névre hallgató orosz-kínai gagyi borotvát,az egyik olcsó üzletlánc boltjában..Bár ne tettem volna.Kemény 300ft volt egy db pengével.A fej egy Tech koppintás,ilyen rosszul sikerült Tech másolattal még életemben nem találkoztam :'( Sajnos be volt csomagolva,csak itthon derült ki hogy mennyire vacak.
Full alumínium a fej(ez még nem is lenne baj)műanyag a nyél,3 részes a beretva.Igazából azért vettem meg,mert ránézésre teljesen egy Lord L5.Na ehhez képest a Lord egy Feather AS.
Ott kezdődtek a bajok hogy nem tudtam szét tekerni,mire nagy nehezen sikerült lenyalta a menetet a fej menetes részéről,ferdén is volt rákapatva.Aztán penge bele,nyél még éppenhogy vissza tekeredett a fejre. A fedlap központosító szemölcsei kb.fél centivel vékonyabbak mint az alaplap furatai,minek következtében lehetetlen egyenesbe hozni a penge élét ,ugyanis összetekeréskor elfordul a fedlap a pengével együtt :crazy:
Ráadásul a pengét semennyire nem hajlítja meg,effektív tök egyenes benne a penge,ilyet még nem láttam :borz2: Kipróbálásnak még a gondolatától is írtózok ???
Nem tudom,mit csináljak vele,vigyem vissza,és vágjam az eladó fejéhez(sajna nyílván nem ő tehet róla hogy ilyen vacak,bár arról igen hogy ha egyet is megnéznének kicsomagolva,akkor leesne nekik hogy übergagyi,és talán nem árulnák többet)Vagy esetleg használjam Slant borotvaként,ugyanis lehet hogy a kis sárgák 2in1 készüléket akartak csinálni,Tech in Slant verzióban ;D
Valószinű a harmadik opciót választom,buktam egy csomag gyufa árát ezt a xart meg kihajítom a kocsiból,mikor megyek át a Tisza hídon Szegednél :evil:
Szóval ilyen ciril betűs Vostokot meg a bánat tudja milyen neveken fut még,NEHOGY VEGYETEK!! :fejfal:


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1212 Dátum: 2017. Január 16. - 15:04:56 »
Kuka.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1213 Dátum: 2017. Január 16. - 15:51:13 »
ennyiért 100x inkább az L111 :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1214 Dátum: 2017. Január 16. - 15:57:54 »
Mondjuk a Lunámnak egyenes volt az alaplemeze.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici