Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331093 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1290 Dátum: 2017. Február 20. - 16:07:56 »
Fokozatmentes, rugó állítja, nem tudod "túlkenni". Remélem élelmiszeripari volt a szilikon.

Üdv

Á

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1291 Dátum: 2017. Február 20. - 16:54:50 »
Nem túlkenés, hanem könnyen forog és borotválkozás közben ne állítódjon el.
De próba megvolt minimális elforgás csak.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1293 Dátum: 2017. Február 20. - 21:59:49 »
Két üzenettel visszább látod. És mégis miért?
H
Ja most látom érdeklődés. Igen ez. És te hogy találtad meg?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1294 Dátum: 2017. Február 20. - 22:02:58 »
Csak annyi, hogy én is rendeltem.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1295 Dátum: 2017. Február 21. - 08:26:29 »
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 21. - 09:46:56 írta Rotbart »
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Tenky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1296 Dátum: 2017. Február 21. - 10:43:24 »
Ide is jön egy! Próba cseresznye

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1297 Dátum: 2017. Február 21. - 12:10:48 »
Ez se nem próba se nem cseresznye. Ez tuti jó. Azon se csodálkoznék, hogyha ugyanazon a gyártó soron készülne vagy lenyúlták a gyártási eljárást.
Ez nem tűnik sima koppicsnak. Ha az is törekedtek a jó minőségre.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1298 Dátum: 2017. Február 21. - 12:47:55 »
Haha. A kínai törekvés a jó minőségre!
Látszatban tényleg ott vannak, ez tény... mondjuk ha így nézzük, a push-up melltartó sem marketing, hanem igazságszérum :D

Volt egyszer pár éve, hogy elromlott a telefonom, és amíg kerestem az igazit, pusztán nosztalgiából vettem egy kínai Motorola V3 koppintást. Egész rendes munka volt, apró részletek nem voltak igazán perfektek, de amúgy teljesen okénak nézett ki. Egy hónap múlva elkezdett kopni az ócska cinköntvényről a felületkezelés (alumíniumnak kamuzta magát). Annyira szar anyagból volt, hogy három hónapon belül lyukacsosra kopott és oxidálódott az alkatrész. Ez csak azért nem okozott problémát, mert a harmadik hónapra amúgy is elnémult benne a hangszóró, nem sokkal azután, hogy már csak töltőn lehetett bekapcsolni.
Annyira nem volt olcsó, mint amennyire a jø kûrvā anyjukat, úgy általában.

(Csak a píszíség kedvéért teszem hozzá, hogy amúgy semmi bajom a keletiekkel, de ez az átbaszôs üzemmódjuk felháborító. Nem csak az anyagi kár dühít, hanem a környezetpusztításnak az a léptéke, ahogy teleszórják a bolygót ezzel a sok szeméttel.)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1299 Dátum: 2017. Február 21. - 13:32:18 »
Azért ott is megvan az ára rendesen létrehozott termékeknek. Ha ez a borotva max 1000ft lett volna azt mondom hulladék. De nem.
Más kérdés a sok apró kacat amit előállítanak, eladnak de ehhez is mint sok mindenhez két ember kell.
Míg van kereslet rá addig nincs mit tenni.
Azért telefonba noname vagy koppintást nem  veszünk. Nekem csak kínai dual sim es telefonjaim voltak egyikkel se volt gondom.
MOst lassan meizu m2 t nyúzok 1.5 éve ami nálam nagy szó. Egy xiaomi, meizu azért nem hulladék kategória.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1300 Dátum: 2017. Február 21. - 13:50:05 »
Volt már egy ilyen Futur klón három fokozattal, nem? Basszus, lehet hogy erre meghúzom a ravaszt. Úgyis ki akartam próbálni egy állíthatót már régóta, de magamat ismerve úgyis hagynám ugyanazon a fokozaton.

Viszont én is jobb szájízzel venném meg, ha valami - akármilyen bóvli - saját dizájnt is vittek volna bele. Másolják le a mechanikát, de legalább a nyél vagy a fej lehetne saját ötlet. Ha jó a termék, úgyis híre megy, mint a Frank Shaving cuccok esetében.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1301 Dátum: 2017. Február 21. - 14:20:52 »
Volt már egy ilyen Futur klón három fokozattal, nem? Basszus, lehet hogy erre meghúzom a ravaszt. Úgyis ki akartam próbálni egy állíthatót már régóta, de magamat ismerve úgyis hagynám ugyanazon a fokozaton.

Viszont én is jobb szájízzel venném meg, ha valami - akármilyen bóvli - saját dizájnt is vittek volna bele. Másolják le a mechanikát, de legalább a nyél vagy a fej lehetne saját ötlet. Ha jó a termék, úgyis híre megy, mint a Frank Shaving cuccok esetében.

Ha jó de egyedi a termék be kell futtatni, ha másolat fogy úgyis ha vacak - ha jó, akkor meg nagyon fogy.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1302 Dátum: 2017. Február 21. - 14:22:04 »
Úgy is fogalmazhatnánk, hogy ha ez 16 dollár, akkor a Futur miért közel 100? Sima öntvény mindkettő, silány alapanyagokból.
Mondjuk az összes kínai fotóján látszik, hogy nincs felpolírozva a fej belseje és kritikán aluli a bevonat.

Üdv

Á

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1303 Dátum: 2017. Február 21. - 14:44:39 »
Úgy is fogalmazhatnánk, hogy ha ez 16 dollár, akkor a Futur miért közel 100? Sima öntvény mindkettő, silány alapanyagokból.
Mondjuk az összes kínai fotóján látszik, hogy nincs felpolírozva a fej belseje és kritikán aluli a bevonat.

Üdv

Á

Ugye ez csak költői kérdés volt?
Még ha ugyanaz a minőség is, akkor sem kellett tervezésre költeni pl., simán lenyúlták. Valószínűleg a gyártósor is koppintás. (Más kérdés, hogy ott ez más megítélés alá esik.) Ráadásul a költségeik is kisebbek, nem kell megfelelniük mindenféle minőségbizt. feltételeknek. Feltételezem, hogy a munkások órabére is kisebb, bár ez nem biztos. Nem költenek csomagolásra, desing-ra annyit. Közvetlenül Kínából jön, nem viszonteladókon keresztül Európából.
És a "pont olyan" sosem pont olyan. Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, kicsit elfordulósabb...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1304 Dátum: 2017. Február 21. - 15:03:14 »
Ha szétnézel az Alibabán prototípus alapján bármit legyártanak, nem kell gépsort másolniuk.
A minőségbiztosítás a németeknél sem jó, hiába állítják ezt, meg hogy high end a termék.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici