Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 372846 alkalommal)

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1320 Dátum: 2017. Február 27. - 10:27:27 »
Fej borotválásához jó lesz, viszont ennyiért tényleg kapsz Mühle-t, EJ-t is. Ajánlom még a Parker 89R-t is. A fejemre én Parker 24C-t használok. Javaslom, hogy kezdetben megbocsátóbb pengét válassz (pl: Lord SC)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1321 Dátum: 2017. Február 27. - 16:12:30 »
Fej borotválásához ajánlom még egyszer a HeadBlade-et. Rutin nélkül nekiesni egy 89-es borotvával... én nem tenném. Ráadásul a régebbi fajta (amiről írtam, hogy 2000 magyar pénzért megvehető), a legolcsóbb patront eszi, talán a Sensort.

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1322 Dátum: 2017. Február 27. - 16:24:20 »
Köszönöm a segítséget, végül is sok olvasgatás után itt a fórumon úgy döntöttem, hogy a mühle r89-et veszem meg, és első körben egy DERBY extra pengével lesz kipróbálva a kobakomon. Borotva hab vagy zselé inkább amit ajánlotok? Tudom, pamacs és szappan a legjobb, de én most egyenlőre ez a 2 közül választanék.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1323 Dátum: 2017. Február 27. - 18:27:12 »
Arcra mindenképp jó lesz

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1324 Dátum: 2017. Február 27. - 19:25:03 »
Rutin nélkül nekiesni egy 89-es borotvával... én nem tenném.

Ha mindenképp DE-vel akarsz nekiállni a kobakodnak, akkor szerintem a 89-es fejnél megbocsátóbbat nem igazán lehet találni, illetve kevésbé "haragos" pengét kell választani. Én általában Lord SC-t vagy Gillette Platinumot használok. Teljesen egyetértek viszont azzal, hogy rutin nélkül eléggé kockázatos. Én egy év arcon gyakorlás után mertem a fejemnek nekiállni DE-vel, addig partonossal csináltam. Kicsikocsi: ezt tényleg fontold meg. Ha mégis nekilátsz, feltétlen javaslom, hogy az elején legyen megfelelő időd. Nekem másfél óráig tartott kezdetben. Az elején valószínűleg nem fogod megúszni pontvérzés nélkül, nyilván gyakorlással ez is elkerülhető, viszont annak érdekében, hogy ne legyen nagyobb sérülésed (a megfelelő időráfordítás ezért kell) nagyon alaposan gondold meg minden mozdulatot, főként a fejed hátsó felén, ahol nem látod mit és hogyan dolgozol.

Nagyon régen használtam már habot v. zselét. Ha most választanom kellene a kettő között, akkor zselé kb. Gillette. Viszont, szerintem a legjobb és költségkímélő megoldás az egy Balea szinti pamacs a DM-ből + valamilyen borotvakrém (Pl: Palmolive Classic)

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1325 Dátum: 2017. Február 27. - 20:08:22 »
Ma ezeket sikerült megvásárolnom így kezdő szettnek:

Borotva: Mühle R89
https://www.amazon.de/gp/product/B003ZVZPU6/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Pengék: Astra kék, Astra zöld, Dorco ST, Derby Extra, Shark Chrome, Shark Super Stainless
https://www.amazon.de/gp/product/B008AIY0FK/ref=oh_aui_detailpage_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Pamacs: dm balea pamacs, gondolom disznó  :nemtom:
https://www.meindm.at/pflege/shop/men%27s-world/Rasur-%26-Haarentfernung/Balea-MEN/Balea-MEN-Naturborste-Rasier-Pinsel/122119/2_10000419.action

Borotvakrém: Nivea 100ml-es borotvakrém
https://www.meindm.at/pflege/shop/men%27s-world/Rasur-%26-Haarentfernung/Nivea-Men/Nivea-For-Men-Original-Mild-Rasiercreme/90211/2_10003371.action

Namost nem tudom milyen ez így kezdő szettnek együtt, viszont szeretném megkérdezni, hogy ezek a pengék közül melyik a leg barátságosabb, így kezdésnek első alkalomra? Amelyik megbocsájtó :)

A hajamat megy úgy fogom levágni ezzel, hogy rászánok ha kell 2 órát, meg felteszek valami kis mozart-ot :)
Ha valami nem stimmel a szettel, segítsetek és legközelebb még kiegészítem.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1326 Dátum: 2017. Február 27. - 21:01:00 »
Kék Astra egy szelíd, de éles penge. :)
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1327 Dátum: 2017. Február 27. - 22:34:02 »
Én a kék Astra-t vagy a Derby-t választanám.  ;) Sikeres hajvágást  :D

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1328 Dátum: 2017. Február 28. - 10:03:14 »
Na.
Betáraztam a future clone ba a feathert. Arcom leszedte már 2 fokozaton. Lejjebb vettem 1 re de még így is veszélyes. Rendesen még bőr darabkák is jöttek le az arcomrol, vízben ott lebegett. Ezek szerint van bőr a pofámon.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1329 Dátum: 2017. Február 28. - 10:17:05 »
Ezeket a fokozatokat én nem értem, valaki elmagyarázná? A biztonsági borotván van olyan hogy fokozat? Azon amit rendeltem mühle r89, azon nem látok a képeken...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1330 Dátum: 2017. Február 28. - 10:18:47 »
Mert allithato a penge szöge a felső szerelvény mozgatasával. Egy mechanikán keresztül. Keress ra: adjustable razor.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1331 Dátum: 2017. Február 28. - 10:28:25 »
Köszönöm, már értem. Szóval az enyémen kár is keresni ilyen állítási lehetőséget :)

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1332 Dátum: 2017. Február 28. - 21:33:21 »
Megvolt az első fejborotválásom a biztonsági borotvával, és egyetlen egyszer sem vágtam meg magam szerencsére, még pont vérzés se volt. Az egész művelet az arcommal együtt volt kb fél óra. De végül úgy döntöttem, hogy mivel a macera miatt borotáválnám a fejem, nameg mondjuk tetszik is, de a lényeg az volt hogy kevés gond legyen vele. Így úgy döntöttem, hogy a 2 naponta borotválás, meg maga a borotválás is macerás, így inkább a hajamat nullás géppel vágom hetente, sokkal egyszerűbb és azzal sincs olyan sok gond.
Viszont van egy nagyon jó borotvám, ami váltja nálam a patronost. Hameg majd kopaszodom, úgy 10-15 év múlva, akkor ráérek a fejborotválással foglalkozni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1333 Dátum: 2017. Február 28. - 22:59:56 »
Előre látod a jövőt? ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1334 Dátum: 2017. Március 01. - 06:12:27 »
Előre látod a jövőt? ;)

Lehet Nostredamus, csak inkoknitóban van köztünk.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici