Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331065 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1335 Dátum: 2017. Március 01. - 09:05:44 »
Én meg azt hittem eleve azok borotválják a fejüket akik eleve kopaszodnak.
Én is elgondolkodtam rajta, mert igencsak fogy az erdő de csupasz fej nem az én világom.
Nullás gép és jónapot.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1336 Dátum: 2017. Március 01. - 11:26:33 »
Fateromnak is abban a korban kezdett hullani a haja, az ő apjának is kb úgy és a dédapámnak is... Ebből gondolom, hogy ez családi hagyomány :D De ne legyen igazam.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1337 Dátum: 2017. Március 01. - 12:24:11 »
Fateromnak is abban a korban kezdett hullani a haja, az ő apjának is kb úgy és a dédapámnak is... Ebből gondolom, hogy ez családi hagyomány :D De ne legyen igazam.

Na, ez ismerős helyzet... Én sem számíthatok másra, de most még tolerálható a helyzet!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1338 Dátum: 2017. Március 01. - 12:29:13 »
Nem igaz, faternak full haja van, öcsémnek oroszlánsörény nekem meg nuku. Anyai ágon nagyapám volt kopi.
Másik nagyfater nál semmi gond.
Most az már kérdés, hogy környezeti hatás e nem játszik közre.  :fejtor:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1339 Dátum: 2017. Március 01. - 13:36:47 »
Kiszámíthatatlan, hogy ki, mikor és mennyire fog kopaszodni. Nagyapai ágon mindkettő nagyapa tarkopasz volt a fejtetőn. Apám is az, testvére nem. Az én testvérem sem kopasz, én viszont kb. nagyapai szinten vagyok az. No, ezért borotválom simára a fejem. Nekem a nullás gép kevés :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1340 Dátum: 2017. Március 01. - 14:41:44 »
Gimi biosz óráról rémlik, hogy anyai ágon öröklődik. Ezt leltem most:

A kopaszodásra való hajlam pontos öröklésmenete nem kellően tisztázott. A népi megfigyelés szerint a fiúk anyai ágon, pontosabban anyai nagyapjuktól öröklik.

Ezt tudományos eredmények is alátámasztják: az androgén-receptor (AR) génje az X kromoszómán található, vagyis a fiúk valóban anyjuktól öröklik, egyik X kromoszómáját pedig az anya a saját apjától kapja. Kimutatták továbbá, hogy akik az AR különböző génváltozatait hordozzák, azok eltérő mértékben érzékenyek az androgének hatásaira, így hajhagymáik is eltérő mértékben fogékonyak az androgének okozta károsodásra. Ha anyai nagyapánk egy fogékonnyá tévő génváltozatot hordozott, nagyjából 50% eséllyel (de semmiképp sem biztosan!) mi is olyan korán kezdünk kopaszodni, mint ő.

A helyzet azonban nem ilyen egyszerű, ugyanis nemcsak anyai nagyapák és unokáik, hanem apák és fiaik kopaszodási hajlama között is mérhető összefüggés áll fenn.

Ezt nem magyarázhatja az X-hez kötött öröklés, hiszen a fiúk apjuktól nem kapnak X kromoszómát. Részt kell tehát venniük a korai kopaszodás öröklésében nem ivari kromoszómán található (autoszomális) géneknek is, amelyek a fiúgyerekekben egyaránt származhatnak az apától és az anyától. A "gyanúsítottakat" feltehetőleg a szteroidok átalakításának valamely lépését végrehajtó enzimek génjei között kell keresnünk.

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1341 Dátum: 2017. Március 01. - 14:52:48 »
50% eséllyel! Angol tudósok kimutatták, a pénzt elköltötték! :-)

Nem elérhető Tenky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1342 Dátum: 2017. Március 01. - 16:57:48 »
Sziasztok!
Az előbb nekem is megjött a berendelt Future klón (Ming Shi 2000). Meglepően hamar, 21.én adtam le a rendelést, 22.én adták fel. Jött egy kis meglepi is a borotva mellé:
Egy műanyag doboz, a hátulján szintén Ming Shi felirattal , az elején vágtázó lovakkal (Hiába az egész világ tudja, hogy lovas nemzet vagyunk!) Nem egy nagy valami, de a borotvának pont jó.
Maga a borotva jó nehéz, stabil, masszív darab. Nem lötyög, kotyog sehol. A nyelén van két felületi karc, de a használhatóságát nem befolyásolja. A bevonat tartósságát meg majd az idő és a használat megmondja. A fej nálam nem forog túl könnyen, attól nem kell félnem, hogy borotválkozás közben el állítódik. (Penge nélkül nekinyomtam erővel az arcomnak és megpróbáltam tekerni közben a nyelet. nem sikerült elforgatnom , ha lett volna benne penge akkor a sebet varrni kéne szerintem, rendesen nyomódott a fej az arcomba. Este főpróba!! De szerintem a hozzá kapott pengét hanyagolom most.
A képek minőségéért elnézést, mobillal készültek futtában!










Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1343 Dátum: 2017. Március 01. - 17:52:34 »
Na kíváncsi leszek nekem mikor érkezik meg. Aznap adtam le a rendelést én is.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1344 Dátum: 2017. Március 01. - 20:53:46 »
Na nálam nem kell sokat gondolkodni, mind a két nagyapám, faterom és bátyám sem tűrte meg okos fején a buta a hajat (copyright nagyfater, aki ennek ellenére egy rettenetes ráfésülést alkalmazott). Nekem egyelőre csak rohadtul megritkult fejtetőn. Nem kell túl sokat bánkódni miatta, egy ismerősöm szabályosan lelkibeteg lett tőle. Le kell tolni rövidre és kész. Minden egyéb praktika hiábavaló.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1345 Dátum: 2017. Március 04. - 09:32:35 »
Pont ilyesmi dobozt keresek. Nekem is jó lett volna egy dobozka. Filózok is, hogy miben fogom hordani ha utazás van.
Melyik eladótól rendelted? Én nem kaptam semmi szuvit.  :crazy:
Más. 3. borotválkozás ezzel még mindig az orrom alatt kritikus. Az ormotlan fejjel alig férek el. Elő kell vegyem az E.J. igazításhoz.  ::)
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1346 Dátum: 2017. Március 04. - 11:07:46 »
Nem tudom milyen méretű a borotva, de reklámajándékos cégeknél beszerezhető kismillió jelöletlen zsanérozott vagy sima fémdoboz. Vágsz bele szivacsot és kész a szett.

Üdv

Á

Nem elérhető Tenky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1347 Dátum: 2017. Március 04. - 18:41:46 »

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1348 Dátum: 2017. Március 04. - 20:12:42 »
Lassan a vicc árkategóriaa alig 4500.- forintjával. :kv2:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1349 Dátum: 2017. Március 06. - 20:47:15 »
Ma volt szerencsém találkozni Betyárka éltárssal és az ő Futur klón borotvájával.
Tény,hogy nem volt lehetőségem kipróbálni,de érzetre egy nagyon jó minőségű darabnak tűnik.
(halkan jegyzem meg,hogy ez a "könnyebb" kivitelezés számomra szimpatikusabb)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici