Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331158 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1665 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 17:46:34 »
Van most egy ilyen Meszdrapon: https://www.massdrop.com/buy/oristo-razor
Nálam valamiért nem teljesen jó ez a link...

viszont rákerestem és ezt dobta ki, ahol videó és árak is szerepelnek... egészen mutatós darab, de az ára nem túl baráti...

https://stashedandfound.com/

Mert be kell hogy lépj massdrop-ra, hogy lásd a tényleges ajánlatot, az árat, illetve a kedvezményt.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1666 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 17:51:01 »
Értem :) Hát ezért nem regisztrálok azt hiszem :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1667 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 11:45:41 »
Kb. fél órája érkezett meg a Qshave borotva. A nyél teljesen rendben van, a fej azonban nem a legjobb minőség, mondhatni gagyi. Kicsit asszimetrikusnak tűnik és vannak rajta hibák még olyan részen is, ahol a topcap éle a pengével találkozik, bár ezeket sikerült lesimítani egy kis utómunkával... Este kipróbálom azért, de nagy reményt nem fűzök hozzá... A fej miatt nem volt jó vétel, bár talán a nyél önmagában is megért 10 dolcsit... Nálam nem ajánlott kategória...

Ez a fajta volt, feketét vettem, de gyanítom a többi színváltozat is ugyanez a minőség, hiszen a fejjel volt a gond:

https://www.aliexpress.com/item/Qshave-Men-Manual-Shaving-Razor-Classic-Safety-Razor-Double-Edge-Blade-Stainless-Steel-Metal/32821874392.html

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1668 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 12:19:45 »
Mondjuk azért az elgondolkodtató, hogy ugyanez a brigád képes lemásolni egy sokkal bonyolultabb szerkezetet normális minőségben, legalábbis van Qshave név alatt futó Futur klón és azt dícsérik. Ráadásul azt 7 dolcsiért árulják. A 10 dolcsis egyszerű, 3 részes borotvát hogyan sikerült elbaltázni és ilyen gagyi minőséget produkálni?  ::)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1669 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 12:22:14 »
A dizájn nem rossz, csak a kivitelezés/minőségellenőrzés gyenge. A futur klónokban is óriási a szórás.

Üdv

Á

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1670 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 13:14:29 »
Én is rendeltem Futur-klónt, csak kíváncsiságból.

Olyan gyalázatos lopás, hogy én szégyellem magam. Még a fej aszimmetriája is le lett másolva. A nyél vékonyításánál az átmenet formája viszont elég ronda lett, azt nem értem, miért nem hagyták meg az eredeti szerint. Szétszedve úgy tűnik, elég gyenge minőségű spiáter-féleségből készült, szerintem rendszeres használat mellett fel fogja zabálni az anyagot az elektrokémiai korrózió, és megszorul majd vagy beáll örökre. Esetleg ledobja itt-ott a bevonatot az ócska alapanyag. Persze ennyi pénzért überelhetetlen, az biztos.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1671 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 15:01:14 »
Nem bírtam sokat várni és már túl is vagyok a teszten. Ide írom, ha már itt kezdtem el a borotvát értékelni...

Kicsit módosítanám a korábbi verdiktemet... Aki szereti a harapós jószágokat és együtt tud élni azok küllembeli hiányosságaival, valamint meg mer kockáztatni 10 dolcsit, annak ajánlott kategória  ;D

Némi javítgatás, csavargatás, feszegetés, reszelgetés, kalapácsolgatás  ;D, sikálás, forró vizes áztatás és fertőtlenítés után betöltöttem a sztenderd próbapengémet, a kék Astrát. Kellett kicsit játszani, igazgatni, de nem volt vészes. Komoly Longball preshave előkészítés és Palmolive pálmakivonatos krém felvitele után óvatosan láttam neki. Már szemre feltűnően látszik, hogy a penge jóval szabadabb, mint a 89 vagy a Rockwell #3 esetén, ezért az utóbbi időben megszokott 2 - 2,5 körös rövidített verzió és laza mozdulatok helyett maradtam a klasszikus három körnél. Néhány kényesebb helyen talán óvatosabb is voltam a kelleténél, de az eredmény szinte tökéletes lett. Kettő (orrom alatt és az ádámcsutkánál) pici pontvérzést leszámítva megúsztam gond nélkül. Néhol jelentkezett minimális bőrpír, amit az Alpa378 azonnal jelzett is a felvitelnél. Végeredmény mondhatni BBS. :)

Szóval harapós készülék, nem véletlenül árulja a Maggard az ehhez hasonló V3A fejét agresszívként. A súlyadatok rendben vannak. A nyél 49, a fej 33, együtt 82g. Nekem kényelmes méret és súly. A nyél a sima felület ellenére egyáltalán nem csúszik a használatnál.

Kár, hogy több mint egy hónapot kellett várni rá és kár, hogy ilyen gagyi minőségű a fej. Azért működés közben meg vagyok elégedve a borotvával, bár nem tartom valószínűnek, hogy ez fog legtöbbször a kezembe akadni, ha borotválkozásra kerül a sor. Egyelőre inkább a bolondbiztos és komfortos Rockwell marad a befutó. :)

Megpróbálok használható képeket is csinálni a héten...

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1672 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 18:43:07 »


Baili... ja nem bocs Rockwell  :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1673 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 19:02:52 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1674 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 23:37:24 »
FYI: Futur 125 gramm, a klónja 93.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1675 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 11:18:15 »
A korábbi klónok grammra megegyeztek az eredetivel. Ha a méretek változatlanok, akkor az anyagminőségen "javítottak".

Üdv

Á

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1676 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 17:37:26 »
Újra tanultunk valamit a kínai leleményességről

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1677 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 12:59:47 »
Egyszer már ráfaragtam egy Futur klón rendeléssel, remélem ezúttal nem ez lesz a helyzet... Mindenesetre ez jóval komolyabb eladónak tűnik, mint amibe a múltkor a Wish-en belefutottam és adott már el jónéhány ilyen borotvát 4,9-es feedback-el, igaz azokat 6,79 dolcsiért... Meglátjuk...

3 dolcsiért Mingshi Futur klón:

https://www.aliexpress.com/item/Men-Adjust-Safety-Razor-Zinc-Alloy-Shaving-Classic-Double-Edge-5-Blades/32834775984.html

A LINKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK! ;D

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1678 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 14:34:10 »
A következő már tényleg az lesz, hogy pénzt küldenek mellé.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1679 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 14:45:06 »
Nekem azért ez még mindig valahol bűzlik, nem véletlen van eredetim a polcomon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici