Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331098 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1995 Dátum: 2019. Január 03. - 16:36:34 »
Ez elég rusnya.

Szerinten a yintal-ban tobb fantazia van, mint a qshave valtozatban
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1996 Dátum: 2019. Január 04. - 09:17:36 »
Ez elég rusnya.

...a krokodilnál szebb. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1997 Dátum: 2019. Január 04. - 17:41:40 »
Ez elég rusnya.

...a krokodilnál szebb. ;)
... nem is szebb a krokodilnál.  ;)
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1998 Dátum: 2019. Január 04. - 18:37:34 »
Ez elég rusnya.

...a krokodilnál szebb. ;)
Szerintem nem.

Ez olyan, mint egy igénytelen cseszkó valami igénytelen közép-kínai koppintása.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #1999 Dátum: 2019. Január 05. - 12:04:40 »
 :2thumbup:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2000 Dátum: 2019. Január 09. - 16:09:30 »
Sziasztok,

Engedjétek meg, hogy pár gondolatot megosszak veletek legelső DE borotvámról amit Kínából rendeltem Kleithos éltárs javaslatára.  :bow:
Ez egy ZY nevű cég által gyártott?, forgalmazott? borotva. Egészen pontosan ez az:
https://www.ebay.com/itm/401507220494?ul_noapp=true
Összességében véve egy 110 grammos borotva, amiből a nyél 80 grammot nyom, tehát kézbe fogva úgy érzi az ember, hogy van benne anyag rendesen. Sajnos én nem tudom megmondani, hogy tényleg rozsdamentes acélból készült-e, viszont az biztos, hogy kivitelezés tekintetében nincs oka szégyenkezni, sőőt egyenesen egy csoda. Szép és pontos megmunkálás jellemzi, a borotvára jó rá nézni, és kézbe fogni, használni pedig élményszerű (legalább is nekem kezdőnek igazi wetshaving élmény). A hozzá kapott fej pedig egy igazi kezdőken való fej, megbocsátó viszont kellően alapos. Jól használható és fájdalommentesen (vérfürdő nélkül) elsajátítható az ilyen stílusú borotválkozás alapjai. Hozzá kell tennem, hogy a fórumon olvasott tanácsok alapján (előkészítés, pamacsolás, borotválkozási technika stb.) a régi patronos borotvámmal is meg tudtam borotválkozni irritációmentesen, de ez a borotva (és ez valószínűleg igaz minden más DE-re is) olyan pluszt ad, amire semmilyen reluxa vagy patronos csoda soha nem lesz képes. (és az is igaz, hogy egyáltalán nincs érzékeny arcbőröm, a szakállam tekintetében pedig valahol a középen helyezkedem el a kevés arcszőr/vastag-erős-drótszőrű skálán).
Összefoglalva: IMÁDOM!!! (plusz infó: a pengék amikkel eddig próbáltam: zöld és kék astra)

Végszóként azt mondhatom, hogy ha valakinek a pénztárcája megengedi a 10-15 $-os kiadást, és elég bátor, hogy a külföldi szállításhoz társuló mindenféle rizikót bevállalja, akkor ez a borotva egy kezdőnek ideális társa lehet hosszú évekig. Kompatibilis nyele miatt pedig teret nyit egy csomó más stílusú borotvafej kipróbálására, amit szintén aprópénzért beszerezhet akár külföldről is.

 :fejtor: A fent leírtak természetesen szubjektív véleményt tükröznek, amit vegyetek figyelembe, hogy egy lelkes kezdő írt vagy is kéretik fenntartással fogadni. :bocs:

A ZY borotva mellé még rendeltem az ali-ról, a hivatalos Yaqi stor-ból két fejet (és két alap yaqi szinti pamacsot is), ha jól tudom, akkor azok OC és DOC fejek. Illetve ajándékba kaptam tőlük még egy Yaqi 1608 borotva fejet is, mert a rendelt csomagból kifelejtették az egyik pamacsot, így azt utólag postázták (természetesen ingyen és természetesen a fent már említett fájdalomdíj kíséretében), amiért egy nagy RESPECT az Official Yaqi Store-nak. Ezeket a fejeket még nem próbáltam azokról később fogok tudni véleményt írni.

A saját szettemről készült fotók:
https://imgur.com/a/YJegGY1
https://imgur.com/a/NrYU5DD

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2001 Dátum: 2019. Január 09. - 17:10:34 »
Tuti ez a 130g? Nekem kicsit soknak tűnik az 50g a fejre...

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2002 Dátum: 2019. Január 09. - 18:13:18 »
Bocsánat, 110 gramm, 30+80. Javítottam a hozzászólásban is.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2003 Dátum: 2019. Január 09. - 20:17:14 »
Szuper jó borotva. Használd egészséggel. A fej egy tipikus Merkur fej. Megbocsájtó, de alapos. A Yaqi fejek nagyon jók. Az OC, és a dupla OC fej is jól szuperál. Szeretem őket. A Yaqi pamacs szintén jó választás.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2004 Dátum: 2019. Január 09. - 20:46:08 »
Ahogy írtam a yaqi fejeket még nem próbáltam, most még a saját fejével szeretném végig próbálni a beszerzett pengéket (zöld és kék astra, bic, mhüle, gilette platinum, willkinson). Ha ez meg van akkor fejcsere és kezdem elölről a kört. Remélem mire a végére érek az összes penge/fej kombinációnak addigra lesz egy kis rutinom. A pamacs tényleg nem rossz, de ezt majd a topicjába, mert nem szeretnék nagyon offolni.
Nem győzöm elégszer megköszönni a tanácsaitokat (és hálát adni, hogy a sok korábbi hozzászólást elolvastam a fórumon), mert ezek nélkül nem lett volna elsőre ilyen pozitív az élmény, sőt azt hiszem vérengzésbe fulladt volna a próbálkozásom.
 :thanks:

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2005 Dátum: 2019. Május 02. - 15:38:15 »
Sziasztok nemrég vettem egy https://www.aliexpress.com/store/product/HAWRAD-RAZOR-Men-s-Double-Edge-Safety-Razor-Shaving-Razor-1-Zinc-Alloy-Head-Silver-Brass/3569027_32951364270.html?spm=2114.12010612.8148356.3.3bc6b13a8hxgqf ilyen borotvát és sajna nem illeszkedik a penge rendesen megpróbáltam más pengével se működött mit lehetne tenni?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2007 Dátum: 2019. Május 02. - 16:23:44 »
Sziasztok nemrég vettem egy https://www.aliexpress.com/store/product/HAWRAD-RAZOR-Men-s-Double-Edge-Safety-Razor-Shaving-Razor-1-Zinc-Alloy-Head-Silver-Brass/3569027_32951364270.html?spm=2114.12010612.8148356.3.3bc6b13a8hxgqf ilyen borotvát és sajna nem illeszkedik a penge rendesen megpróbáltam más pengével se működött mit lehetne tenni?
Mit jelent pontosan, hogy nem illeszkedik? Fotót tudsz csinálni róla?

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2008 Dátum: 2019. Május 02. - 16:26:58 »

ahol be van karikázva ott a penge kintebb van igazítottam már de akkor a másik oldalon van ez a probléma tettem bele másik pengét ugyanaz a helyzet sajna.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2009 Dátum: 2019. Május 02. - 16:44:04 »
Végül is az egyik oldalba egyenes a penge azzal lehet borotválkozni tegnap borotválkoztam vele engem nem nyűgözött le a DE89 fej orr alatt a bumszli feje nem tetszett.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici