Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331084 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2070 Dátum: 2020. Június 04. - 12:52:06 »
Ugyehogy!  :crazy: Nekem sincs tőlük semmim, kicsit szégyellem is, hogy rákívántam erre a még meg sem jelent lopott holmira.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2071 Dátum: 2020. Június 04. - 12:53:38 »
Nem értem hogy ha a nyelet sikerült sárgarézből megcsinálni, akkor a fej miért lett spiáter.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2072 Dátum: 2020. Június 04. - 12:56:54 »
Ebből a videóból gondoltam/gondolom, hogy a borotvákat nem ők csinálják, hanem valakivel legyártatják, hiszen ha nem így lenne, akkor csak beletettek volna pár fémmunkást... Amúgy a "knight helmet" fej is megjelent pár hete az alin más boltokban, felirat nélkül, de nem nagy a különbség árban...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2073 Dátum: 2020. Június 05. - 14:40:02 »
Nem értem hogy ha a nyelet sikerült sárgarézből megcsinálni, akkor a fej miért lett spiáter.

Mert í]y olcsó és egyszerű. Mert egy üreges hengert egyszerűbb rézből esztergálni mint önteni, míg egy komplex, üreges formát jóval gazdaságosabb önteni mint marni. + az öntött spiáterrel jóval kevesebb az utómunka mint a rézzel.




Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2074 Dátum: 2020. Június 05. - 14:42:02 »
Ha minden igaz, akkor hamarosan piacra kerülnek Gibbs Adjustable replika borotvák. Ha jól értem a sztorit, akkor egy amerikai cég kezdett a projektbe, amibe bevonta a Yaqi-t. Az amerikaiak törekedtek a minőségre és a formahűségre, a Yaqi más utat választott és kivált a projektből, kvázi lenyúlta azt... A kínaiak akár pár héten belül árulhatják az ő verziójukat, aminél az alaplapon a safety bar a 89-es fejekhez hasonlóan van kialakítva, a nyél pedig knurled (magyarul ezt hogy hívjuk? recézett?) mintás és három színben (fekete, króm, matt króm) lesz elérhető ... Az amerikaiak verziója nagyon hasonlít az eredetire, talán csak abban tér el, hogy sima DE pengével működik. Nekik kell még egy kis idő, mert nem voltak teljesen megelégedve az első verziók működésével...

Yaqi: https://yaqibrush.en.alibaba.com/product/1600054627089-802280653/Yaqi_hot_sale_mens_custom_adjustable_metal_handle_double_edge_safety_razor.html

Amcsi: https://heritagecollectionshaving.com/gibbs-replica-razor

Eredeti:



Az amerikai a Palmera klónja, csak nem jöttek rá.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2075 Dátum: 2020. Június 05. - 15:19:16 »
Mert í]y olcsó és egyszerű.

Ez a részét értem, de akkor már legyen minden műanyag, nem? Legolcsóbb és legegyszerűbb. Gondolom a fejet rézből megcsinálni max megtriplázta volna az árát, megtízszerezve az élettartamot.

A kérdés azért merül fel, mert tudtommal a Gibbs sárgaréz és alu fejekkel gyártotta ezeket a borotvákat... 1930ban. Spiáterből legyártani elég egyértelműen elhelyezi ezt a replikát a hommage-gányolás spektrumon.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2076 Dátum: 2020. Június 05. - 15:43:56 »
Mert í]y olcsó és egyszerű.

Ez a részét értem, de akkor már legyen minden műanyag, nem? Legolcsóbb és legegyszerűbb. Gondolom a fejet rézből megcsinálni max megtriplázta volna az árát, megtízszerezve az élettartamot.

A kérdés azért merül fel, mert tudtommal a Gibbs sárgaréz és alu fejekkel gyártotta ezeket a borotvákat... 1930ban. Spiáterből legyártani elég egyértelműen elhelyezi ezt a replikát a hommage-gányolás spektrumon.

A Gibbs műanyagja szétreped, ennyit a minőségről.
Per pillanat a réz k. drága, a gép hozzá még drágább, nem 3x lenne drágább, kb. 100-150 USD lenne az alja, nagy szériában is.
A műanyaghoz szintén szerszám kell, nem olcsóbb a spiáternél, sőt.
A spiáter alapvetően nem egy rossz anyag, ha jó a keverék és megfelelően nyúlnak hozzá. A Rotbart-ok meg a régi fém játékok pl. valahogy nem rohadnak, a Merkur meg a kínai csodák meg valahogy igen.




Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2077 Dátum: 2020. Június 05. - 16:53:17 »
Tudtommal a Fatip feje is sárgaréz, mégis kihozzák 20 USD alá az egészet.

Teljesen elfogadom a spiáter létjogosultságát egy olcsó borotvánál, van ilyenből is szuper (pl Lord L6), csak azt nem értem hogy ha egy klasszikust annyira értékel valaki hogy replikát akar belőle, akkor miért nem lehet jobb anyagokból.

Azt is értem hogy a spiátert is meg lehet jól csinálni, de az átlag fogyasztó először is ritkán tudja egyáltalán hogy miről van szó, másodszor pedig gyakorlatilag lehetetlen kiderítenie hogy egy adott termék hogy van megcsinálva. Pár év múlva vagy szétrohad, vagy nem.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2078 Dátum: 2020. Június 05. - 17:26:48 »
A hasonlat kb. olyan, hogy a P&G miért nem gyárt 30 USD-ért Fatboyt, amikor 1.95 volt eredetileg.
A Fatipnél évtizedek óta ott vannak azok a gépek, amikkel a borotváikat gyártják, "csak"  nyersanyag és humánerőforrás költségeik vannak. De egy Gibbs jellegű fejet azokon a gépeken az életben le nem gyártanának.
Más cégeknél ezek már nincsenek meg, mert sosem voltak vagy a technológiaváltás miatt lekukázták őket.

Azok a gyártók, akik pillanatnyilag marással készítenek borotvát, pl. Razorock, Charcoal, manufakturális módszerekkel dolgoznak, mikro szériákkal és leginkább gyártatnak, mert a volumenre képes, egyben precíz gépek horror összegekbe kerülnek.

A kínaiak nem fognak új gépet beállítani azért, hogy csináljanak egy teljesen forgácsolt borotvát, mert nem gazdaságos, mert ők volumenben gyártanak, általában öntéssel, minek változtatának. Még akkor sem, ha megbízzák őket valami hasonlóval, lásd a Vikings blade történetét.

Hogy mennyire számít, hogy mivel dolgozik az adott cég, ott a Razor Emporium és a Rex. Nekik az volt a hasfájásuk a Rex kapcsán, hogy öt tengelyes CNC kellett a fejhez, ami sokkal drágább volt a négy tengelyesnél, viszont precízebb és sokkal gyorsabb.

Persze akár otthon is teljesen élethű Gibbs replikát lehetne csinálni akár egy réz tömbből is, kézi szerszámokkal, csak az meg idő, amit kb. egy ékszerész óradíjával számolhatsz.

Ui: Sétálj egy esztergályoshoz egy mezei fésűs borotvával és kérdezd meg, hogy mennyiből hozna ki akár egy darabot akár egy kisebb szériát, erre számold rá a csomagolást, szívást, reklámot, szállítást és profitot.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2079 Dátum: 2020. Június 05. - 17:32:33 »
csak azt nem értem hogy ha egy klasszikust annyira értékel valaki hogy replikát akar belőle, akkor miért nem lehet jobb anyagokból.

Ez a Heritage shaving lesz, gondolom (a kínai gyártókat nem érdekli ez a hobbi). Azért, mert volt egy ötlete, amiből pénzt szeretett volna csinálni. Gondolom (bízom benne) kiszámolta, hogy ár-érték arányban hova lehet belőni a terméket, ehhez képest ki mennyiért gyártja le neki és ez alapján kiválasztotta a legmegfelelőbb megoldást.
Mondhatni ugyan azért, ami miatt az újabb pamacsnyelei is pont úgy néznek ki, mint az Alibabán kb. 1 USD-ért beszerezhető nyelek.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2080 Dátum: 2020. Június 07. - 12:39:39 »
Valszeg teljesen igazad van abban hogy felmérték hogyan éri meg nekik, és ezért gyártják így.  Igen, spiátert is meg lehet tartósra csinálni, de azt tippelném hogy itt ezen sokat senki nem fog aggódni.

Feltételezem hogy a célközönség 90%-a azt sem tudja mit takar az hogy "cinkötvözet", aztán amikor esetleg két, amúgy észrevehetetlen mosdóhoz koccanás után felhólyagzik rajta a bevonat, akkor max kidobja és elfelejti.

Csak azt nem gondolom hogy ennek így sok értelme van. Lényegében a szemétdombra termel egy iparág, kihasználva hogy Kínában a környezetvédelmi költségeket lazábban veszik (és akkor óvatosan fogalmaztam), a postát meg keresztfinanszírozzák. Igazából csak ez a része zavar, amúgy persze mindenki vegyen amit szeretne.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2081 Dátum: 2020. Június 07. - 13:15:14 »
Talán rajongó és szeretné megosztani a "Gibbs élményt" másokkal is, mondjuk olyanokkal, akiknek vékonyabb a pénztárcája és nem szállhatnak versenybe a nagy ritkán felbukkanó eredeti példányokért folytatott licitháborúba az online kereskedelmi oldalakon. Ha drágább megoldást választ, akkor más a célközönség, de ott is lehet bukta, ha elér egy olyan bekerülési árat, ami vetekszik a jó állapotú eredeti példányokéval és félő, hogy akkor a vásárlók egy része marad inkább az eredeti példány hajkurászásánál és nem vesz replikát... persze mindez csak feltételezés, én így tippelem... A PAA replika borotvái sem a csúcskivitelezésről szólnak, hanem hogy olcsón juthassanak az emberek különleges vintage borotválkozási élményhez (lásd Kirby - Leresche / Prismatic, vagy Fasan / Bakelite Slant). Úgy rémlik volt is némelyik készülékkel probléma, ennek ellenére borzasztóan népszerűek és viszik őket, mint a cukrot, hiszen töredékáron árulják őket egy szinte beszerezhetetlen eredetihez képest. Annyira népszerűek, hogy pl. a Bakelite Slant szinte folyamatosan "sold out" pedig nagyon szeretnék egy olyat... Szóval én nem látok ebben kivetnivalót és kíváncsian várom a borotvákat, az amerikait és a kínait is. Ha árban nem lesz nagyon elszállva a dolog, akkor alighanem fogok vásárolni valamelyikből...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2082 Dátum: 2020. Június 07. - 15:21:43 »
Dehogy, ez mind a pénzről szól. Újra gyártani a “nagyonritkanagyondrága” borotvákat a legnagyobb üzlet. Az átlag fogyasztó örül, hogy nem kell 10x összeget fizetni az eredetiért, jó, hogy megveszi.
De az eredetiek nem azért drágák, mert annyira jók, hanem mert ritkák vagy mert az aktuális véleményvezérek szerint “nagyonritkanagyondrágák”.
A Gibbs felső kategóriás alteregója a Rex, ott nincs nagyon értelme mozogni.

Az egész világ a szemétre termel, ez ilyen. A kínaiakat meg lehet ekézni, de a spiáter már bőven 100 éve velünk van és a borotvagyártás töredéke a teljes felhasználásnak.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2083 Dátum: 2020. November 24. - 17:56:52 »
Kíváncsiságból rendeltem egy Futur klónt (Ming Shi shaver 2000s).
Érdekes egy szerkezet, némi barkácsolás után használható is.
A gyári állapotban a penge éle néha ferdén áll (ugyanazon él bal és jobb oldalán nem ugyanaz a blade gap), mert a rugó nem egyenletesen emeli (azaz a rugó néha megakad), ezt a fej finom balra-jobbra mozgatásával helyre lehet ugrasztani.

A másik, ami már inkább gáz, hogy a penge két éle között sem ugyanaz a blade gap. Próbáltam többféle pengével is, nagyjából ugyanaz a helyzet. A külföldi fórumokon olvasott szétszerelés és rugóelforgatás nekem nem segített rajta, így a "shim" módszert alkalmaztam - egy régi pengének egyik oldalon levágtam csak az élét, a másik oldalon pedig levágtam majdnem a közepéig, szinte rögtön a rögzítő vágat után. Ezt a féloldalas életlenített pengét beteszem a rendes penge alá, és így pont egyforma blade gap van mindkét oldalon.

Így a módosítással elég szerethető készülék lett belőle.

Nyilván 7 dollárért ne várjon csodát az ember, és nem is áll közel a szívemhez ez a fajta koppintás, de arra jó, hogy kipróbáljam, és ha bejön, akkor vegyek egy eredeti Futurt.


Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Egyéb márkák
« Válasz #2084 Dátum: 2022. Június 24. - 23:01:40 »
 Egy kérdésem lenne, ez a mingshi miböl van?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici