Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331238 alkalommal)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Egyéb márkák
« Válasz #150 Dátum: 2011. Április 19. - 09:43:44 »
Tegnap kedves meglepetés várt otthon.A párom azzal fogadott,h csomagom érkezett külföldről.Csodálkoztam,mi lehet mert nem is rendeltem semmit...Felbontottam és egy Parker65R volt benne amivel már régóta szemeztem.Ő rendelte nekem ajándékba,nem is tudtam róla  ;D Alig várom,h kipróbáljam.Küldtek mellé egy csomag Gillette Goalt is.Igazán szép,jó kidolgozású borotva,kellemes fogással.Jó nap volt :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb márkák
« Válasz #151 Dátum: 2011. Április 19. - 10:06:46 »
OFF

Tegnap kedves meglepetés várt otthon.A párom azzal fogadott,h csomagom érkezett külföldről.Csodálkoztam,mi lehet mert nem is rendeltem semmit...Felbontottam és egy Parker65R volt benne amivel már régóta szemeztem.Ő rendelte nekem ajándékba,nem is tudtam róla...

Egyszerűen fantasztikus, hogy egyre több fórumtárs vallhatja be, milyen nagyszerű párja, felesége, barátnője van, aki kedveli és támogatja a hagyományos borotválkozási szokásainkat! Gratulálok a Párodhoz gas!  :borz2:

ON
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Egyéb márkák
« Válasz #152 Dátum: 2011. Április 19. - 10:35:08 »
Tegnap kedves meglepetés várt otthon.A párom azzal fogadott,h csomagom érkezett külföldről.Csodálkoztam,mi lehet mert nem is rendeltem semmit...Felbontottam és egy Parker65R volt benne ...

Gratulálok a Párodhoz és a Parkerhez. Nagyon szép a borotva. Remélem lesz élménybeszámoló, meg kép is.
Ez nem nyitott fésűs ugye, mert némelyik képen úgy tűnik, mintha az lenne.
Novaculum habeo.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Egyéb márkák
« Válasz #153 Dátum: 2011. Április 19. - 16:10:32 »
Köszönöm a gratulációt barátaim :) Nem nyitott fésűs,zárt fejes.Majd beszámolok persze. :sör:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéb márkák
« Válasz #154 Dátum: 2011. Május 06. - 22:27:11 »
A P&P által is megénekelt Parker akcióban: http://youtu.be/v46l1VUE9do

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Egyéb márkák
« Válasz #155 Dátum: 2011. Május 09. - 13:57:43 »
Láttam itt valakinél Bob-féle borotvát, aszem bull mastiffot. Kérdésem mindössze annyi lenne, hogy a nyelek milyen fejekre passzolnak? Merkur vagy EJ? vagy csak a saját open comb fejekre? Köszi!

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #156 Dátum: 2011. Május 09. - 15:56:24 »
Láttam itt valakinél Bob-féle borotvát, aszem bull mastiffot. Kérdésem mindössze annyi lenne, hogy a nyelek milyen fejekre passzolnak? Merkur vagy EJ? vagy csak a saját open comb fejekre? Köszi!

Szerintem mindegyikre passzol.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető lannofolk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #157 Dátum: 2011. Május 14. - 20:03:48 »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy
- milyen borotvát érdemes venni (max 20E)
- hol érdemes nézelődni, mert érdemi választékot itthon nem találtam( vásárlást megelőzően fontos lenne kézbe venni!)
- milyen a Mühle(10E) Merkur 43C
Üdv. 

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #158 Dátum: 2011. Május 14. - 20:10:11 »
Extrametál hálózat boltjaiban tudod kézbe venni, nézegetni.
  • Könnyű vagy nehéz borotvát szeretsz?
  • Hosszú vagy rövid nyéllel?

Azt szeretném kérdezni, hogy
- milyen borotvát érdemes venni (max 20E)
- hol érdemes nézelődni, mert érdemi választékot itthon nem találtam( vásárlást megelőzően fontos lenne kézbe venni!)
- milyen a Mühle(10E) Merkur 43C
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető lannofolk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéb márkák
« Válasz #159 Dátum: 2011. Május 15. - 11:32:15 »
Az extrametálban néztem, de csak merkur 43C van ami egyébként szimpatikus a mérete, súlya miatt, és mühle zárt és nyitott fésűs ami "kinézetre" gyengébbnek tűnik. Érdemes-e használt jó állapotú borotvát venni?
Üdv

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Egyéb márkák
« Válasz #160 Dátum: 2011. Május 15. - 13:02:41 »
Az extrametálban néztem, de csak merkur 43C van ami egyébként szimpatikus a mérete, súlya miatt, és mühle zárt és nyitott fésűs ami "kinézetre" gyengébbnek tűnik. Érdemes-e használt jó állapotú borotvát venni?
Üdv
De meg mennyire, csak vigyazz, mert addikta tesz. Jomagan folyamatosan az ebayt nezegetem antik Gilletteket nezegetve (neha pedig elfog a lendulet es jon a postas)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Egyéb márkák
« Válasz #161 Dátum: 2011. Május 17. - 11:51:27 »
Láttam itt valakinél Bob-féle borotvát, aszem bull mastiffot. Kérdésem mindössze annyi lenne, hogy a nyelek milyen fejekre passzolnak? Merkur vagy EJ? vagy csak a saját open comb fejekre? Köszi!

Merkur, gilletre ok. Muhlere nem igazan. Legalabbis a par evvel ezelotti nyel menete.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #162 Dátum: 2011. Június 07. - 13:11:53 »
isti79 éltárs jóvoltából sikerült végre kipróbálnom és megvizsgálni egy multi-coating Bluebird pengét.
Hát a kék madár/LORD L6-os párosítás tegnap reggel egy nagy zuhany után, a megfelelő előkészületek, anioni preshave és PTFE gél+ olajok végül meghozták az eredményt...

A multi-coatingtól igazából nem vártam túl sokat borotválkozási élmény tekintetében, ez a tartósságát fogja növelni gondoltam...
Szépen gyorsan muzsikált, élességét első kanyarban a kék Asztrához ill. Szt Pétervári társai mellé tenném, gyorsan meg is borotválkoztam WTG, ATG, gyakorlatilag mindent a legnagyobb rendben. Ez a penge élességét tekintve nagyon meggyőző volt, azonban vastagnak vastag, a várt sercegés is megvolt...
Gondoltam elégedetten, végre megint egy használható darab... jókat fogok róla írni.

Borotválkozás után az AS-nél viszont kb akkorát üvöltöttem, mint Macaulay a Reszkessetek betörőkben, itt kezdett nyilvánvalóvá válni, hogy megtévesztés a márkajelzés, inkább Firebird lenne a megfelelő neve. Odahajolva a tükörhöz sem láttam semmi extrát, a nyakam is rendben volt... mondom biztos kicsit harapós a lelkem, de kordában lehet tartani... Vajon hány borotválkozást fog kibírni? Vajon a megszokott LORD SC 8-át tudja-e űberelni?

Nos úrak ez nálam úgy látszik nem fog kiderülni... Borotválkozás után kb. 2 órával megjelentek olyan foltok az arcomon, nyakamon, hogy gyakorlatilag a nem szakavatott szem is láthatta, hogy merre járt a fűnyíró!  ;D Észrevétlenül legyilkolta az epidermis felső rétegét... Ma reggelre jöttem rendbe, de ebből nem lesz még borotválkozás egy pár napig...a szőrszálaim, mint valami injekciós tűk szúrják a kezem, mikor végigsimítom az arcom.

Ma reggel megvizsgáltuk a pengét mikroszkóp alatt is, had tudjam meg mitől döglik a légy... illetve az arcom. Amit még eddig sosem láttam és nem is tudom az értelmét. A Bluebird élszalagja 2 élszögből áll. Ami furi, hogy a bevezető él gyakorlatilag precízen meg van felezve ott kezdődik a második. Ilyet még nem láttam az élszalag sztenderd hosszához viszonyítva, ráadásul lekerekítésnek, polírnak nyomát sem láttam.( Ennek az élgeometriának elméletileg nincs értelme...)

Ennyire durván még sosem jártam, az igéretes borotválkozásnak induló ügyből gyakorlatilag rémálom lett, úgyhogy sajnos "a gonosz kis sunyi" értékelést kell, hogy kapja Tőlem. Akinek nincs érzékeny bőre, az viszont értékelheti ezt a pengét, a tartósságára még továbbra is kíváncsi lennék...

Isti? Neked mi a véleményed?

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Egyéb márkák
« Válasz #163 Dátum: 2011. Június 07. - 13:59:27 »
Penge
Én egy madarat kb. 5 alkalomig használtam, az utolsó után nálam is jelentkezett kisebb fajta érzékenység, kipattogzás ezért le is cseréltem. Nekem hiper szenzitív bőröm van és az első négy alkalomnál semmi különösebb problémám nem volt, éle is megvolt, nem nyúzott stb... Nem ugyanez a multi bevonat van a derby-n? Mert nagyon ismerős ez a bevonat felsorolás.

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Egyéb márkák
« Válasz #164 Dátum: 2011. Június 07. - 14:09:46 »
Orulok hogy nem attol az eladotol vettem meg a lord 6-ost aki a Bluebird reklam pengevel kuldte volna.
/Penge/te biztos emlekszel erre a dologra.
Sajnalom hogy igy jartal,egyben jokat nevettem a hozzaszolasodhoz,ami egy izes kikerekedett dolog.
Ahogy magamat ismerem,es kaptam volna a Bluebird pengebol,mint az eszeveszett bontottam volna ki,
es estem volna az arcomnak.
En a Merkur pengevel jartam igy,szinte megnyuztam magamat.
3 napig pihentettem az arcomat,es ugy ahogy irod,ha az ingem,vagy kabat hozzaert a nyakamhoz uvoltottem volna.
Prosaro krem ami nekem ebben segitett,kentem vele reggel este.
Jobbulast ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici