Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 371022 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Egyéb márkák
« Válasz #165 Dátum: 2011. Június 07. - 14:13:22 »
Orulok hogy nem attol az eladotol vettem meg a lord 6-ost aki a Bluebird reklam pengevel kuldte volna.
/Penge/te biztos emlekszel erre a dologra.
Sajnalom hogy igy jartal,egyben jokat nevettem a hozzaszolasodhoz,ami egy izes kikerekedett dolog.
Ahogy magamat ismerem,es kaptam volna a Bluebird pengebol,mint az eszeveszett bontottam volna ki,
es estem volna az arcomnak.
En a Merkur pengevel jartam igy,szinte megnyuztam magamat.
3 napig pihentettem az arcomat,es ugy ahogy irod,ha az ingem,vagy kabat hozzaert a nyakamhoz uvoltottem volna.
Prosaro krem ami nekem ebben segitett,kentem vele reggel este.
Jobbulast ;)

Sudocrem, Neogranormon, vagy akar sima naturlandos posikenocs csodakra kepes az arcon (is).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #166 Dátum: 2011. Június 07. - 15:34:41 »
Orulok hogy nem attol az eladotol vettem meg a lord 6-ost aki a Bluebird reklam pengevel kuldte volna.
/Penge/te biztos emlekszel erre a dologra.
Sajnalom hogy igy jartal,egyben jokat nevettem a hozzaszolasodhoz,ami egy izes kikerekedett dolog.
Ahogy magamat ismerem,es kaptam volna a Bluebird pengebol,mint az eszeveszett bontottam volna ki,
es estem volna az arcomnak.
En a Merkur pengevel jartam igy,szinte megnyuztam magamat.
3 napig pihentettem az arcomat,es ugy ahogy irod,ha az ingem,vagy kabat hozzaert a nyakamhoz uvoltottem volna.
Prosaro krem ami nekem ebben segitett,kentem vele reggel este.
Jobbulast ;)

Sudocrem, Neogranormon, vagy akar sima naturlandos posikenocs csodakra kepes az arcon (is).

Kiegészíteném azzal a csodaszerrel amit én használok: rezorcin. Az arcom úgy, ahogy ma már rendben van, tegnap volt nagyon kellemetlen.

Gyufa-igen emlékszem, lehet pénzkidobás lett volna, ha az eredeti terv szerint vásárolsz... Ettől függetlenül lehet egy másik készülékben másképp viselkedett volna ez a penge, de gyanús... az L6-ban eddig a sz@r penge az első pillanattól sz@r... A Feathernél volt még hasonló irritációm, de az messzemenően elmaradt ettől... és akkor is kicsit panaszkodtam! :D
Ami meg még furi, hogy iszonyatosan szúr a most már majdnem 1 milis borosta, kislányom is észrevette már...a visszafogott puszi mennyiségeken is érzem, hogy neki sem tetszik... :D
A P80-as dörzspapir kutya füle most az arcomhoz képest :-)


Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Egyéb márkák
« Válasz #167 Dátum: 2011. Június 13. - 12:55:50 »
Kai pengét használtam ma is Gillette Slim Twist-ben és megerősíthetem,hogy Feather kategória.
21-ik alkalommal használtam,szerintem még van benne kb.5 alkalom.Nagyon szépen viszi,az élessége nem akar megszűnni.Most már egy kicsit sercegősebb a hangja,de a babapopsi végeredmény ugyanaz. :borotva:
Megj.Szerintem azért felirat nélküli a Kai penge,mert azt nem lehet hihetően hamisítani,elég hiteles az eredeti csomagolás. ;)
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #168 Dátum: 2011. Június 13. - 19:42:13 »
Szia Csubakka!

Honnan szereztél Kai pengét?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Egyéb márkák
« Válasz #169 Dátum: 2011. Június 13. - 21:47:32 »
Még edtől tavaly ősszel.
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #170 Dátum: 2011. Június 13. - 21:48:26 »
Akkor majd hozzá fordulok. :sör:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb márkák
« Válasz #171 Dátum: 2011. Június 14. - 19:33:34 »
Üdv Mindenkinek!

Mint új tag, illendő bemutatkoznom, s lehet, hogy nem jó topickban teszem, de jól esik leírnom, hogy 14 éve mostanság borotválkozom először!

Pontosabban fogalmazva ez azt jelenti, hogy utánaszámolva 14 éve vagyok kénytelen szőrt vágni az arcomon, de a lényeg, hogy ezt mindvégig szakállnyíróval tettem már a kezdetektől fogva, elkerülendő némely tévhitből fakadó véleményeket, mint kipattogás, satöbbi. Ily módon szocializálódtam borotválkozás terén, erről ennyit.S most, hirtelen belevágtam, no nem az arcomba, de a szőrbe és szenvedélyemmé vált a hagyományos borotválkozás. Jelzem a "múltam" miatt még tapasztalatom sincs "mach 3-13"-ban, csupán DE-ben, mivel a legkorábbi emlékeim ezt juttatták eszembe.

Itt kapcsolódnék a topichoz, Wilkinson DE-vel kezdtem, de nem vagyok túlságosan feldobva. Több, jó élményt adó borotválkozáson túl vagyok, de a Wilk krém helyett most tervezem az Edwin Jagger szappan vásárlását és EJ DE89 borotvakészülék beszerzését, s ezzel kapcsolatosan érdekelnének vélemények borotválkozós lépcsőfokokról, Edwinről, EJ szappanról és még egyszer üdvözlök mindenkit!
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #172 Dátum: 2011. Július 10. - 20:59:53 »
Parker nem India?


Volt-e már valakinek szerencséje a ConnaughtShavingen árult "Timor" borotvákhoz? Ezek ugyanazok, mint a Weishi? Mert ránézésre igencsak hasonlítanak, és szintén kínai gyártmány.
Ezek elvileg Timor Solingen (de persze Made in PRC), véleményem szerint az lehet, mint a késeknél a Spyderco (és Byrd)/SanRenMu kombó, tehát van egy gyár, és azon köpik ki ezeket, ugyanaz a gyártósor, ugyanaz a munkamenet, aztán az árhoz mért finiselés. Ki ne felejtsük a Parkereket, amik szintén (sztem) ugyanez a kaptafa...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Egyéb márkák
« Válasz #173 Dátum: 2011. Július 11. - 08:34:12 »
Parker nem India?
Úgy értettem, hogy a Parker szintén a "jobbik" termék egy gyárban, ahol sztem milliószám sajtolják az ócsóó "saját piacra szánt" borotvákat.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #174 Dátum: 2011. Július 11. - 21:11:10 »
Uraim,

Valakinek van tapasztalata a Wilkinson 'Sticky'borotváról?

Még soha nem hallottam róla.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #175 Dátum: 2011. Július 12. - 12:01:25 »
Bubu, én próbáltam is, s ha jól emlékszem, van még egy pár a fórumon, talán S. Lacinak, ha jól emlékszem. Én úgy tapasztaltam, hogy nagyon gyöngéd készülék, kicsit bumfordi egy könnyű kis 3 részes készülékhez képest.

Van egy a vaterán, ha jól emlékszem rotbart dünn néven árulja a wilkinson-t, de az istenért sem akarja ideadni 1-2.000 körül :(

Uraim,

Valakinek van tapasztalata a Wilkinson 'Sticky'borotváról?

Még soha nem hallottam róla.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #176 Dátum: 2011. Július 12. - 12:15:44 »
Köszi az infót Sic! ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #177 Dátum: 2011. Július 18. - 17:49:55 »
Megvolt a Personna tesztje - tényleg kíméletes, és egyben éles, alapos. Pár pontvérzést csináltam, de jellemzően inkább a tegnapi wilkinsonos vérfürdő hegeibe kaptam bele. Némi irritáció azért volt: kezdő technikám és mindössze 1 nap kihagyás okolható, mivel általában kétnaponként borotválkozom. Többször tapasztaltam, hogy naponta borotválkozásnál, akármilyen óvatos vagyok, bizony pattogzik a bőröm, az orrom alatt most is ez van. Kíváncsi vagyok, kétnapos borostánál hogy teljesít majd. Eddig nálam a Lordok, az angol NOS Wilkinson és az M-Man után ez a nyerő. :borz2:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #178 Dátum: 2011. Július 21. - 19:23:11 »
Megvolt a Personna tesztje - tényleg kíméletes, és egyben éles, alapos. Pár pontvérzést csináltam, de jellemzően inkább a tegnapi wilkinsonos vérfürdő hegeibe kaptam bele. Némi irritáció azért volt: kezdő technikám és mindössze 1 nap kihagyás okolható, mivel általában kétnaponként borotválkozom. Többször tapasztaltam, hogy naponta borotválkozásnál, akármilyen óvatos vagyok, bizony pattogzik a bőröm, az orrom alatt most is ez van. Kíváncsi vagyok, kétnapos borostánál hogy teljesít majd. Eddig nálam a Lordok, az angol NOS Wilkinson és az M-Man után ez a nyerő. :borz2:

2. rész
Megvolt a kétnapos borosta leszedése is. Összkép: alapos, tényleg nehéz megvágni vele magamat, irritáció viszont az ATG körben a nyakon továbbra is van (bár nem vészes). Ezen kívül, most, 3. használatnál már éreztem, hogy kissé rá kell segíteni, azaz ennyit bír. Tisztességes, de a kék Lord eddig ugyanezt tudja, talán egy hajszállal mégis a Personna alaposabb, a Lord ellenben kíméletesebb.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #179 Dátum: 2011. Július 24. - 16:51:47 »
Vicces, a B$B-en most ment el egy dobozos szép példány 140 dollárért, az ecserin közben 5-900 Ft-ért megkapsz egy példányt, állapottól függően.

Köszi az infót Sic! ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici