Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 372806 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #180 Dátum: 2011. Július 24. - 17:33:31 »
Hát nem is tudom:ilyenkor mindig sajnálkozok,hogy nem Pesten lakom,de azért 9000Ft kissé húzós ár szerintem.Ennyi pénzért a B&B -n lévő minőségű kell,hogy legyen és persze dobozzal.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #181 Dátum: 2011. Július 31. - 23:29:00 »
Kipróbáltam zsolbe fórumtársunk jóvoltából a magyar gyártású (!), Figaro márkájú NOS pengét. Az összbenyomás: jó, bár nem valószínű, hogy sok használatot bír, szinte éreztem, ahogy kopik, és rá kell segíteni (azaz odanyomni a Lord L6-ot). Ám, miután erre odafigyeltem, alapos és kíméletes borotválkozásban volt részem, pariban a kék Lorddal és a Personnával. Kicsit félek, hogy másodszorra már nem fogja ugyanezt nyújtani, de azt mondom, ennyi pénzért 1 jó borotválkozásért már érdemes volt megvenni őket! ;D

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Egyéb márkák
« Válasz #182 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 19:09:07 »
Üdv, most kaptam ajándékba egy Edwin Jagger borotvát, első ilyen "klasszikus" cuccom, és meg kell mondjam összehasonlíthatatlanul jobb mint amit eddig használtam.
ő lenne az, nagyon bejön.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb márkák
« Válasz #183 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 19:58:45 »
Nem mondom szép ajándék :D
Sheffield-England

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #184 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 20:11:52 »
Szép darab,gratulálok!
Akkor jöhet a többi EJ ajándék:pamacs,krém /szappan,tálka,stb. :D
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Egyéb márkák
« Válasz #185 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:12:56 »
Attól tartok én is hogy kénytelen leszek a többire beruházni ,mert most egy EJ preshave, Gillette hab és valami noname afterbalzsam van csatarendbe állítva :)

Viszont meglepődtem a wilkinson pengén, azt hiszem 280 forint volt egy dobozzal és kifogástalanul viszi mint az álom.

Próbálgattam, és őszintén meg kell mondjam, jobban tartottam attól hogy összevagdalom magam, de sérülés nélkül megúsztam, pedig a Gillette Fusion rendszeresen okozott vágásokat.
Arról viszont nincs fogalmam hogy milyen időközönként kell a pengét cserélni, gondolom lehet majd érezni.

Az a durva, hogy alig várom a reggelt hogy újra kipróbáljam :D

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #186 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:15:40 »
Ajajj,hogy fogod érezni!Ajánlom,hogy próbálj ki éhány fajtát,hogy megtaláld a számodra megfelelőt!Pár százas ajánlat ;D
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Egyéb márkák
« Válasz #187 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:17:19 »
Az "orosz gillette" amiről retteneteseket hallottam, a többit meg itthon boltban reménytelen beszerezni, netről meg ilyen kis tételben nem éri meg a posta miatt, maximum ha mást is veszek mellé.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #188 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:24:16 »
A ruszki tényleg rossz.Miért lenne reménytelen?Lord,Astra,Wilkinson szinte mindenhol beszerezhető,ráadásul több fajta is van belőlük.Derby-t Extrametálban talász,ami vidéken a Tesco-ban van.Innen pedig http://connaughtshaving.com/samplepack.html egyszerre többet is ki tudsz próbálni.Gyors,megbízható postázás és kártyával is tudsz fizetni.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

FBP

  • Vendég
Re:Egyéb márkák
« Válasz #189 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 10:15:00 »
Az "orosz gillette" amiről retteneteseket hallottam, a többit meg itthon boltban reménytelen beszerezni, netről meg ilyen kis tételben nem éri meg a posta miatt, maximum ha mást is veszek mellé.
Én az itthon legtöbb helyen kapható piros Gillette pengét használom legtöbbször (ez is orosz!) és - nekem - semmi problémám nincs vele. Biztos, hogy van ennél olcsóbb penge is, meg kísérletezni is lehet (mondjuk a Feather penge bizonyos készülékekben valóban verhetetlen) de minek, ha egyszer valami már bevállt!? (no meg nálam nem mindennapos a DE borotva használat) A kéket nem ajánlom. Érzésre hasonló, mint a piros, de nálam berizsdásodtak (pedig stainless felirat van rajta)  ???

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Egyéb márkák
« Válasz #190 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 10:53:41 »
Az általad említett orosz piros pengék a Gillette Goal-ok, ugye? Mert általában a piros zsilettek allatt a vietnami Gillette Super Thin pengéket szokták érteni. Mellesleg ezek a vietnami pirosak sokak szerint maaajdnem Featherek...én is szeretem őket.

Nálunk sajnos csak Astrákat kapni, meg Wilkinsonokiat - egyik sem főnyeremény...

FBP

  • Vendég
Re:Egyéb márkák
« Válasz #191 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 11:07:06 »
Az általad említett orosz piros pengék a Gillette Goal-ok, ugye? Mert általában a piros zsilettek allatt a vietnami Gillette Super Thin pengéket szokták érteni. Mellesleg ezek a vietnami pirosak sokak szerint maaajdnem Featherek...én is szeretem őket.

Nálunk sajnos csak Astrákat kapni, meg Wilkinsonokiat - egyik sem főnyeremény...
Nem tudom, hogy az milyen, amit a link szerint látok (lehet, hogy a vas ugyanaz, csak a burkolat más).
Én erre gondoltam: http://cokupic.pl/i/c_big2742953.jpg
Szinte mindenhol kapható.

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Egyéb márkák
« Válasz #192 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 12:00:04 »
FBP: Én csak kék orosz gyártmányt találok itthon, pirosat nem is láttam sehol.

FBP

  • Vendég
Re:Egyéb márkák
« Válasz #193 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 12:27:34 »
FBP: Én csak kék orosz gyártmányt találok itthon, pirosat nem is láttam sehol.
Pedig van, hidd el! Én Bp-en a Mészáros utcán lévő Sarki fűszeresnél veszem, de csak azért, mert ez útba esik jövet-menet. De láttam már több helyen is (ne kérdezd, hogy hol, de van, de van, de van)  :fetreng:

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Egyéb márkák
« Válasz #194 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 21:50:40 »
Van felénk egy közeli faluban van állítólag borbély, majd hétvégén kiugrok hozzá érdeklődni, hátha találok pár érdekességet.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici