Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331111 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #285 Dátum: 2012. Február 16. - 09:09:44 »
Ha a belinkelt Misakira értetted, akkor szállít ide Magyarországra is, csupán, mint írja, előtte érdeklődni érdemes a szállítási költségről...  ;)

Én megérdeklődtem, a szállítási költség Magyarországra 16,90 dolcsi. De elég körülményes az eladó, mindazonáltal az enyém talán már jön is errefele  :boldog:. Ha megvan, majd beszámolok róla.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #286 Dátum: 2012. Február 16. - 09:15:34 »
Kíváncsi leszek majd a beszámolódra,mit tud a borotva!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #287 Dátum: 2012. Február 16. - 10:38:11 »
Egyetértek. Én is azt tippelem, hogy ez egy Popular fém nyéllel. De majd kiderül.

A Feather honlapján (http://www.feather.co.jp) még hasonló sincs, én csak ebből tippelem, hogy vmi egyéb márka. Remélhetőleg tényleg japán, és nem vmi occó kínai csoda.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #288 Dátum: 2012. Április 08. - 20:50:37 »
Tegnap Budapesten a Rákóczi úton sétálgatva betértem a Rossmannba. Láttam valami Isane, vagy Insane, vagy mifene pengét.
Ára egy híján 500 forint volt, de nem vettem belőle, mert a csomagolása emlékeztetett a szintén Rossmannos Cerrusra, ami a legrosszabb, amit idáig próbáltam.
Valaki használt már ilyet?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéb márkák
« Válasz #289 Dátum: 2012. Április 08. - 20:55:19 »
Snake, mit vársz? Hogy valaki jön és azt mondja, istenem, ez olyan mint a Feather? :) Szóval szerintem ne próbálkozz :sör:

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #290 Dátum: 2012. Április 08. - 21:04:55 »
Nem, inkább azt várnám, hogy jön valaki, és azt mondja: sznék jól döntöttél, hogy otthagytad, mert ez rossz, mint a bűn. Az általad vázolt helyzetben idegeskednék, hogy nem vettem, míg az általam elvártban kényelmesen hátradőlnék, hogy na lám, éreztem én ezt. :)
Mivel a bléd nevével még nem találkoztam, így nem hiszem, hogy ez lenne az új bajnok. :)
Jöjjön csak az a madártollas izé. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #291 Dátum: 2012. Április 08. - 21:46:03 »
...a zöld-sárga Lord Classic-ot próbáltad már?
Alapos, kíméletes, tartós, olcsó.
Ebből a tollas csak kettőt tud!


 :evil:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #292 Dátum: 2012. Április 09. - 11:23:42 »
A zöld-sárgát még nem próbáltam, mert mostanában az osanban mindig csak a kék-zölddel futok össze. Ha látok majd valahol, bíz Isten kipróbálom! :)

Az általad említett tulajdonságok közül nem tudom szerinted melyik kettőt tudja a madártollas cucc.
Nekem mindenesetre elég, ha pusztán a legelső megy neki, de az nagyon menjen!
A második az én egyszerű véleményem szerint ütközik az elsővel. Egy penge vagy vág, vagy nem. Mivel számomra az első a fontos, így a második nem. Ahol fát vágnak, ott hullik a forgács is ugye, meg áldozatok nélkül háború sincs, hogy a közhelyeket idézzem. Néhány vérpetty nekem belefér.
A tartósság és ár kérdése meg nyilván pénztárcafüggő. Sem milliomos, sem vállalkozó nem vagyok, alkalmazottként tengetem. De szerencsére a madártollas pengék nem abba a kategóriába tartoznak, amin nagyon gondolkodnom kéne.
Az eddigi hobbiknál ez a borotválkozós őrület mindenesetre olcsóbbnak tűnik, egyelőre.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #293 Dátum: 2012. Április 09. - 14:22:55 »
...Ednél kapsz, az áruházakra hiába vársz, azok csak a legolcsóbbat forgalmazzák.  >:(
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Egyéb márkák
« Válasz #294 Dátum: 2012. Április 09. - 22:18:06 »
Sznék! Jól döntöttél, hogy otthagytad, mert ez rossz, mint a bűn...
Hogy mire alapozom? Háát, az m-man-os tapasztalatra. Weishibe raktam, borzasztó volt. Elnézést, de kifejezetten tompának és karcolónak éreztem egyszerre...  Tudom, te is használtál m-man-t...


Nem, inkább azt várnám, hogy jön valaki, és azt mondja: sznék jól döntöttél, hogy otthagytad, mert ez rossz, mint a bűn. Az általad vázolt helyzetben idegeskednék, hogy nem vettem, míg az általam elvártban kényelmesen hátradőlnék, hogy na lám, éreztem én ezt. :)
Mivel a bléd nevével még nem találkoztam, így nem hiszem, hogy ez lenne az új bajnok. :)
Jöjjön csak az a madártollas izé. :)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #295 Dátum: 2012. Április 10. - 06:50:03 »
Kinek a pap, kinek a paplan alapon ez akár így is lehet.

Mivel nem a szentföldi nép tagja vagyok, ezért pusztán genetikai alapon nem tisztem védeni az Mmant. Ha neked nem jött be, akkor ez van.
Nálam a használható kategóriába került, így most nem használom. Ez így kicsit furcsa, de jelenleg azon vagyok, hogy az "éles, mint a bot" kategóriás cuccaim kopjanak el a fiókból. Mivel ezekkel nem érek el borotválkozási élményt, így néha olyat is kell használnom, amivel igen. Ekkor szokott az a madártoll emblémás acél előkerülni.  :)

Persze az sem mindegy, milyen fejbe kerül az a penge. A Weishit nem ismerem.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #296 Dátum: 2012. Április 10. - 15:17:42 »
Az a helyzet, hogy M-Man ugyebár a Müller egyik sajátmárkája, védjegye. Asszem többen is gyártották már. A sajátmárka koncepciója mindig az, hogy ugyanazon gyártó márkás termékéhez képest jobb feltételekkel jusson a megrendelő a termékhez. Ebből kifolyólag jobb nem lehet csak rosszabb, főleg, hogy a mai világban minden megrendelői feltételnek elég nehéz eleget tenni a legtöbb aspektusból. Ebből kiindulva nagy általánosságban mindig fogtok találni egy "jobbat", mint egy sajátmárkás termék (szubjektíven de itt objektíven is).

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Egyéb márkák
« Válasz #297 Dátum: 2012. Április 11. - 19:24:57 »
Na igen, igazatok van. Kinek a pap, kinek a papné (paplan :)
A pengékkel (mármint ami a borotvába való) úgy vagyok, hogy az eddig próbált márkák között óriási különbségeket nem találtam (fedört még nem próbáltam) Ezért is volt furcsa ez az M-man, mivel ezt kimondottan rossznak éreztem. Bár, az is valószínű, hogy ha elfogynak a jelenlegi m-man címkézésű "valahol" gyártott pengék, akkor a következő adagot jó eséllyel ott gyártják, ahol megkapják 0,01 eurocenttel olcsóbban.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #298 Dátum: 2012. Április 11. - 19:50:27 »
yoee- szerencsés vagy, hogy még nem találkoztál olyan pengével, ami egyenesen az arccsontot célozza meg, akármit csinálsz vele... vagy olyannal, ami akkor csinál vérfürdőt, amikor a legártatlanabb mozdulatot alkalmazod. Aztán én már találkoztam olyannal is, ami egyszerűen csak parasztpenge volt... szántott. Csíkban... Szerencsére egyre kevesebb kínai van már a piacon, a hamísitványokat pedig olyan fémből csinálják, amit nem lehet megélezni, kvázi vágni sem fog. Ami biztos, a Feather és az M-Man között zongorázni lehet a vágásteljesítménybeni különbséget. Ezt valószínüleg egyértelműen ki lehetne objektíven mutatni egy vágásteszten. A Feather itt bármelyik márkával szemben szerintem az első helyen végezne...   

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Egyéb márkák
« Válasz #299 Dátum: 2012. Április 11. - 20:03:24 »
Penge, én csak november eleje óta borotválkozom a hagyományos módon, igazából még időm sem nagyon volt sok fajtát kipróbálni.mondjuk az is igaz, hogy olyan típus vagyok, hogy ha rátalálok a "jó"-ra, akkor szinte csak azt használom.

Egyébként ezeket a hamisítványokat ugyanúgy árulják a boltban ? Tényleg: a feather meg mitől vág ennyire jól? "jobban" meg van élezve? véknyabb?

yoee- szerencsés vagy, hogy még nem találkoztál olyan pengével, ami egyenesen az arccsontot célozza meg, akármit csinálsz vele... vagy olyannal, ami akkor csinál vérfürdőt, amikor a legártatlanabb mozdulatot alkalmazod. Aztán én már találkoztam olyannal is, ami egyszerűen csak parasztpenge volt... szántott. Csíkban... Szerencsére egyre kevesebb kínai van már a piacon, a hamísitványokat pedig olyan fémből csinálják, amit nem lehet megélezni, kvázi vágni sem fog. Ami biztos, a Feather és az M-Man között zongorázni lehet a vágásteljesítménybeni különbséget. Ezt valószínüleg egyértelműen ki lehetne objektíven mutatni egy vágásteszten. A Feather itt bármelyik márkával szemben szerintem az első helyen végezne...   

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici