Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331068 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb márkák
« Válasz #301 Dátum: 2012. Április 12. - 13:56:06 »
Egyébként ezeket a hamisítványokat ugyanúgy árulják a boltban ? Tényleg: a feather meg mitől vág ennyire jól? "jobban" meg van élezve? véknyabb?

Igen, sajnos árulják bótban is meg piacon is, meg mindenhol. (Most egyébként a mosógél hamisítás a legtrendibb, amíg le nem állítják a gyártót én nem nagyon vennék sem Ariel-t, sem Persil-t...)
A Feather egy kicsit a kakukktojás a műfajban, mert minden tudást rááldoztak az anyagra, az acél edzésére, a bevonatokra és az élkialakításra, kérdésedre igen, vékony maga a szalag is és high-tech  élgeometriával van ellátva. Mindezért cserébe drága, viszont vágásteljesítményben kiemelkedő. Azonban nem csak ez a tulajdonság játszik borotválkozásnál, úgyhogy van aki szereti, van akinek pedig pont ez nem jön be.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Egyéb márkák
« Válasz #302 Dátum: 2012. Április 24. - 10:23:26 »
Nos, a weishi óta egy kicsit késsel és sokszor mühle 89r-rel borotválkozom. Úgy látom, fejlődött a kezem a weishi miatt. A malommal is sokkal finomabban, irritáció mentesebben tudok borotválkozni, köszönhető ez annak, hogy pontosabban tudom tartani a szögeket és nem nyomom rá. Érdekes, régebben is azt hittem, hogy nem nyomom rá, aztán mégis...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #303 Dátum: 2012. Május 22. - 06:59:35 »
Tegnap megjött az Idegenlégiós borotvám, hát gyorsan ki is próbáltam.

Az első benyomások jók. A borotva alapos, ergo nem annyira biztonsági, nekem a Gillette BET cucca jutott eszembe róla működést és látványt tekintve egyaránt.

Ami rögtön feltűnt és érdekes is volt, hogy ebben a fejben valahogy máshogy muzsikál a Feather penge, mint a többi borotvámban. A muzsikálás szót nem véletlenül írtam, mert a sercegés hangjáról van szó. Itt erősebben, ércesebben serceg, mint máshol. Azon sem lepődtem volna meg, ha a borotválkozás közben elsercegi nekem valamelyik ezred indulóját.  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #304 Dátum: 2012. Május 22. - 18:38:46 »
Gondoltam néhány képet feldobok ide a Légiós cuccról:









Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #305 Dátum: 2012. Május 22. - 21:16:16 »
Sajnos csak ez az egy van.

Egyébként a komon vettem, természetesen egy argentintól. Idáig kétszer használtam és nagyon bejön. Mondjuk én a nem túl biztonsági biztonsági borotvákat kedvelem, ez meg nagyon olyan. Szinte Old Type szint. 10 dollárt adtam érte, de már most látom, hogy nagyon megérte. Sokat fogom használni, míg pl a Mühle R89-et csak ritkán (azt majd olyankor, ha növeszteni akarom a borostát   :evil: ).

A menetet csípőből nem vágom, de holnap délután szakítok rá időt (csak el ne felejtsem). :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Egyéb márkák
« Válasz #306 Dátum: 2012. Május 22. - 21:44:03 »
Megértelek snake.Amióta a Mühle R41-eset használom más borotvát nem is látott az arcom.Nagyon alapos ezután egy 89-es fejű szinte gyerek játék.Ezt már csak késsel lehetne űberelni.
Apropó az Idegenlégiós cuccod hasonlít a Lord L5-re,de gondolom annál sokkal agresszívabb.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #307 Dátum: 2012. Május 22. - 21:48:39 »
Apropó az Idegenlégiós cuccod hasonlít a Lord L5-re,de gondolom annál sokkal agresszívabb.
...annak is van nyele.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #308 Dátum: 2012. Május 22. - 23:09:14 »
Tudom, hogy sokan szeretik, viszont "ő," vagyis a BiC penge engem nem szeret.  :borosta: Gillette Slim Adjustable-ben ugyanolyan beállításokkal használtam, mint a Figaro-t... DE borotválkozásom kezdetén nyúztam magam meg így utoljára.  >:( :borosta: :crazy:
Nagyon alapos, de első (majd 2., 3., stb.) használatra iszonyú agresszív, észrevétlenül megakad minden kis egyenetlenségben, és vérfürdőt rendez, és irritál, mint állat. A Lord L6-ban és a Gillette Old Type-ban is ilyesmi volt, de nem ilyen mértékig. Azokban kb. 4. alkalomra volt simább a borotválkozás. Belegondolva nekem a BiC-cel tehát ugyanaz a bajom, mint ami a Treet-tel volt: nagyon alapos, de túl "vastag", elakadásra hajlamos, számomra már elviselhetetlenül agresszív - ellentétben a Gillette Super Thinnel és a Featherrel, melyekkel ugyan szintén vigyázni kell, de cserébe tényleg szinten észrevétlenül siklanak és távolítják el - nálam eddig - elsőrangú alapossággal a szőrt.
Este borotválkoztam, és még másnap reggel is csípett a nyakam, amikor még 1x lekentem aloe verás géllel. Részemről a BiC tehát felejtős.  :-\

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #309 Dátum: 2012. Május 22. - 23:20:56 »
Ezzel én is így vagyok, néhányszor próbáltam és annyira kellemetlen volt, azt hittem, pont selejtes példányokat kaptam : )
Újabb bizonyíték a borotválkozási tapasztalatok hihetetlen szubjektivitására, mivel a BIC-et körülbelül mindenki szereti.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #310 Dátum: 2012. Május 22. - 23:59:34 »
Sajnos csak ez az egy van.
Egyébként a komon vettem, természetesen egy argentintól.

Ilyen nekem köll! Hun van ez a kom(o)? Mert ahol ilyesmit láttam, ott 25-60$ között van inkább.
Ebayen pedig ezt találtam, l@@k: http://www.ebay.com/itm/RARE-VINTAGE-ARGENTINA-MONTBLANCH-GOLD-RAZOR-L-K-/280883341110?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4165f3a736#ht_2123wt_1344

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #311 Dátum: 2012. Május 23. - 01:27:52 »
Az meg hogy s miért? Monnyuk mindegy is, mert most épp nincs egy se : (

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #312 Dátum: 2012. Május 23. - 06:50:59 »
Az ebay oldalon most én is csak pengéket találtam, borotvát nem, viszont itt látok néhányat
http://listado.mercadolibre.com.ar/legion-extranjera-hoja-de-afeitar
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #313 Dátum: 2012. Május 27. - 08:32:37 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #314 Dátum: 2012. Május 27. - 09:06:47 »
...mennyiféle!  :o
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici