Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331095 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéb márkák
« Válasz #465 Dátum: 2012. December 30. - 06:38:25 »
Még a talin vettem meg Gregtől egy Parker 91R (Merkur-fejes borotvát), de nem akartam elsietni a leírását, szerettem volna neki is, magamnak is időt hagyni a kibontakozáshoz.



Maga a borotva szép, nincsenek öntési hibák, nincsen sorja, a felületkezelésen látszik néha, hogy ez azért az alsóbb kategóriából érkezett. A súlya az eddigi L6-SlimTwist pároshoz képest rettenetes, valószínűleg ebben is a Merkur HD koppintása.
Munkáját tekintve van benne egy kis csavar, szerintem lényegesen agresszívabb, mint a megszokott Mühle-fejek, nekem eddig nem sikerült pontvérzés nélkül megborotválkoznom vele. De ez lehet miattam is. :)

Nem is értem egyébként, hogy a fórumon miért ilyen mellőzött a Parker-borotvacsalád...


Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #466 Dátum: 2012. December 30. - 13:19:27 »
A már emlegetett török csomagban ajándékként volt 1 csomag PermaSharp, orosz gyártású penge.
4 alkalmat bírt nálam (erős szőrű vagyok), és teljesen jó penge - tisztességes, mint a Lord SC, vagy az Iridium. Kíméletes, alapos, semmi extra. Az ára sem vészes, legalábbis a bestshave.net-ről nem.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #467 Dátum: 2013. Január 01. - 19:37:45 »
Shick injector borotváknál csak nekem tűnik, úgy megelőzte a korát? Vagy a cobra a leszármazottja lehet? ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéb márkák
« Válasz #468 Dátum: 2013. Január 03. - 10:20:59 »
Kipróbáltam a talin ingyen felmarkolt francia gyártású Nacet pengét (lila, krokodilos).
Hát, jó hogy csak ingyen volt.
Ritka gyenge, vagy gyárilag ilyen, vagy lévén NOS (?), ezért elöregedhetett. Hasonló, de ennyire nem rossz élményem eddig csak az M-Mannal vagy a zöld Astrával volt. Már első használatkor WTG húzott, és bár vitte a szőrt, de érezhetően kínlódott vele. Egyszerűen nem mertem ATG kört vele csinálni, kicseréltem menet közben a PermaSharpra, amiről a múltkor lelkendeztem, és azzal fejeztem be.
Borotválkozásra nem ajánlom fel másnak még ingyen se, itthon marad a penge, "ipari" célokra (linóleumvágás stb.  :evil:).

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #469 Dátum: 2013. Január 05. - 17:52:24 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #470 Dátum: 2013. Január 08. - 11:08:48 »
A Yuma borotva - szerintem

Jómagam a harcosabb borotvákat kedvelem így a neten is jobbára azokat szoktam nézegetni. Így botlottam bele a Yuma razorba, amiről több helyen olvastam, hogy rendelkezik némi agresszivitással és amit a többi hardverhez képest szinte fillérekért vesztegetnek néhány helyen.
Elolvastam a pamacs és penge blogon is az ide vonatkozó cikket (http://pamacsespenge.blog.hu/2011/05/04/ket_borotvarol_i_yuma_a_low_end#more2873766) és az még jobban ösztökélt a termék kipróbálására.
Nosza, meg is rendeltem iziben Liverpoolból a cuccot, ami annak rendje és módja szerint  8 nap múltán landolt is a postaládámban. A borotva mellé mellékeltek egy adag Derby pengét is, hogy autentikusabb legyen a dolog.
A csomagot kibontva először a borotva súlytalansága tűnt fel, majd az anyag rossz minőségű kidolgozása. A derék törökök a galvanizálás kézikönyvéből nyilván csak a végét olvasták el, az anyag előkészítését (csiszolás, polírozás) taglaló részén nagy valószínűséggel „blabla” kísérőszöveg mellett átlapoztak.
Szóval némi polírozással kezdtem az ismerkedést a vassal, hogy színpadképessé tegyem őkelmét. Közben csendesen heherésztem magamban és arra gondoltam, hogy ezt a műveletet netán Anatóliában is elvégezhették  volna a szorgos kis gyermekkezek. Sebaj, mit várunk azért a kevés pénzért, amit kiadtunk a szerszámért?!
De jöjjön a lényeg, a borotválkozás.
A penge betételnél  észnél kell lenni, hogy mit és hogyan fogunk meg, mert a fejen a két szélső tartópecek valamilyen rejtélyes oknál fogva alul lett méretezve mind hosszában, mind pedig keresztmetszetében,  így a pengét nem lehet csak úgy rápottyantani majd szépen összeszerelni, mint a normális 3 részes borotváknál. A pengét simán be lehet tenni némileg ferde állásban is, így a slant fejes borotvára ácsingózóknak esetleg kezdetnek ez is megteheti.  ;D
 A nyelet is rendesen rá kell tekerni, hogy tartson. A tekerés megkövetelt ereje és az anyagminőség eredője szerintem előbb-utóbb egy menetszakadás lesz, de ne legyen igazam.
Ha a nyelet sikerült úgy betekerni, hogy borotválkozáskor ne mozogjon, akkor  a fej már oly mértékben görbíti a pengét, hogy a Yuma szinte biztonsági borotvává változik.
Az a meglátásom, hogy normálisan összeszerelve nem harcosabb pl a Gillette BET borotvánál és teljesen korrekt módon meg lehet vele borotválkozni. Persze saját pengével ( a Derby-vel) csak kínlódik, viszont Featherrel nagyon jól működik a kicsike. Két körrel szinte bbs eredményt produkált, vér nélkül. Borotválkozás közben úgy tűnt, hogy az egyik oldal harcosabb a másiknál, de nem tudtam eldönteni, hogy ez a hardver sajátja-e, avagy csak rosszul tettem bele a pengét. :)
Utazó borotvának tökéletes, hiszen kicsi a súlya és az ára végett az sem tragédia, ha netán valamelyik szállodában ott felejtjük. Ár- használhatóság arányát tekintve az egyik besztbáj.
Gyűjtőknek viszont nem ez lesz a kedvenc darabja, az biztos. Nekem sem ez lesz a kedvenc borotvám, de használható darab és a vele való borotválkozás végeredménye nem sokban marad el a puccos társakétól, mindezt azok árának a töredékéért.

Szerintem.






Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #471 Dátum: 2013. Január 08. - 16:14:25 »
Jó cikk, lájkolom!

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #472 Dátum: 2013. Január 08. - 20:40:12 »
Snake,
ha ezt tudom, hogy ilyesmit tervezel Neked adtam volna az én HÜR-ömet (de szép név  ;D), kb 2 szer használtam, bagó volt az ára. Tapasztalatok alapján kb egyezik a véleményünk, osztom Ed nézetét is.
Az enyémnél fölöttebb fenntáll a penge elmozdulásának lehetősége, gyakorlatilag öblítések után rápillantok, nem-e áll ki valamelyik sarka a pengének, mert az igen kellemetlen barázdát szánt a páciens arcára.Óvatosan, de használható kis vacak borotva ;) .



Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #473 Dátum: 2013. Január 09. - 10:53:07 »
Snake!
Te egy mazohista vagy. Ilyen lelkesedéssel és örömmel nem szívatja magát senki!  :sör:

:)

Pusztán a kíváncsiság hajt. És ez annyira olcsó történet volt, hogy kár lett volna kihagyni.

A következő próbálkozás azért valamivel zsebbevágóbb menet lesz, mert kb másfél órája rendeltem egy 37c-s Merkurt és lássuk be, az internetes leírásokat olvasgatva van némi kockázat az ő használhatóságát illetően.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéb márkák
« Válasz #474 Dátum: 2013. Január 09. - 10:55:25 »
Ez a HÜR nagyon komoly. Erősen hajaz a Yumára. Gondolom két szomszédos présgépen gyártják őket a 9 éves ifjoncok. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #475 Dátum: 2013. Január 10. - 11:53:21 »
bumszli :-)

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/retro_cccp_borotvalkozas_1690611650.html

Hofi egyik szövege jut róla eszembe: "Egy NAAAGY szovjet kisváros..."

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Egyéb márkák
« Válasz #476 Dátum: 2013. Január 10. - 13:42:33 »
bumszli :-)

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/retro_cccp_borotvalkozas_1690611650.html

Hofi egyik szövege jut róla eszembe: "Egy NAAAGY szovjet kisváros..."

Mi lehet annak a nyélnek a belsejében?
Vagy talán féltengelyből esztergálták?
Az is lehet, hogy ugyanazon a gépsoron készült, ahol a lövegtornyokat gyártották?  :fetreng:
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #477 Dátum: 2013. Január 10. - 14:34:55 »
Mi lehet annak a nyélnek a belsejében?
Természetesen lehallgató készülék.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Egyéb márkák
« Válasz #478 Dátum: 2013. Január 10. - 15:23:58 »
muhaha
hogy ez nem jutott eszembe!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéb márkák
« Válasz #479 Dátum: 2013. Január 10. - 15:33:48 »
...van aki hangosan gondolkodik borotválkozás közben. :)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici