Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 369557 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Egyéb márkák
« Válasz #525 Dátum: 2013. Március 06. - 10:08:49 »
...neked meg már összejött a 100 hozzászólás.  ;)

..de ebből egy sem érdemi  :(

Pontosabban: a mérőmókus nem alkalmazható egyikre sem.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #526 Dátum: 2013. Március 06. - 10:34:30 »
Rosszul látjátok! A mérőmókus mindenre alkalmazható, az univerzális SI mértékegység.  ;D

Pontosabban: a mérőmókus nem alkalmazható egyikre sem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #527 Dátum: 2013. Március 06. - 11:34:22 »
Mivel maximalista lennék, tisztelette kérnék egy külön "Single Edge" biztonsági borotva szekciót is.
Az előzőleg udvariasan felvezetett "Slant" topik analógiáján elrévedve.

Meg talán rajtam kívül érdekel mást is az összefogott téma.

Nyitottam két topikot ezeknek. A rendcsinálást beszéljük meg (mármint a rengeteg slant-es hozzászólásod áthelyezését), főleg, hogy az elmúlt pár hétben alig értem rá fórumozni, így nem tudom, mikről volt szó.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #528 Dátum: 2013. Március 06. - 11:40:39 »
Szerintem csak olvassa mindenki, keveseknek van vele tapasztalata. Engem pl. mindig érdekelt volna egy slant, csak nem mertem bevásárolni belőle egy csomó pénzért (mi van, ha mégsem kedvelem?), így aztán élőben először a te bakelitedet láthattam.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #529 Dátum: 2013. Április 14. - 13:10:59 »
Mai piacos bejárás eredménye.  ;D










Az egészből az india i a supermax tűnik pengének. ÉRdekes rá van írva, hogy indiában nem árulható.
Túl jó lenne oda?  ;D
A Rapira meg a sputnik csomagolása , benne a penge olyan gagyi minőségnek tűnik, mintha hamisítvány lenne. Létezik penge hamisítás?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéb márkák
« Válasz #530 Dátum: 2013. Április 14. - 14:23:44 »
 :o

Ez igen Betyárka!

Egyre inkább kezdenek tetszeni nekem a pengekülönlegességek.
Lehet, hogy nekem is neki kéne állnom piacra menni és nézelődni, hátha szembe jön egy-két érdekes penge?

Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #531 Dátum: 2013. Április 14. - 14:46:28 »
Egyet-egyet el lehet belőle csencselni? Természetesen megfelelő ellenértékért cserébe?  :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Egyéb márkák
« Válasz #532 Dátum: 2013. Április 14. - 14:56:50 »
Oszt tudod e nem visz utam Pöstre édesegykomám.  ;D
Esetleg levélpostai fordulattal gondolta -e kend?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #533 Dátum: 2013. Április 14. - 15:06:57 »
Hát az attó' függ. Időnként én is mögsarkantyúzom a lovam, oszt olyankor eljutok akár a szomszéd faluig is!

Szóval holmerre vagy? - és ha nem, akkor még mindig ott a posta.  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéb márkák
« Válasz #534 Dátum: 2013. Július 02. - 20:22:29 »
Ahogy azt ígértem a másik topicban, egy kicsit részletesebb beszámoló a Misaki készülékről.

Már régen evett a fene érte, ugye DE is, meg japán is (legalábbis az eladó, meg a felirata szerint), de az ebayos eladó nem bizonyult túl segítőkésznek a Magyarországra szállítást illetően, így Sic Transit segítségével tudtam hozzájutni.  :bow:

Néhány száraz adat (persze kerekítve, mert a mérnök ritka lusta fajta):

Teljes hossz becsukva: 111 mm
Tömeg: 59 g ( csak összehasonlításul, a jóval kurtább Gillette Aristocrat tömege 77 g)
Nyél átmérő: 11 mm
Tömegközéppont: a nyél végétől kb. 70 mm.
Mágnessel tapizva kiderül, hogy csak a szárnyak, és a nyélvég zárófedele van ferromágneses anyagból (amit fog a mágnes, teccik érteni?), a többi valamilyen ötvözet.



A borotva szabad szemmel nézve nem is rossz, szemből szinte világít a MISAKI Japan felirat:



A bajok akkor kezdődnek, amikor nyitod a fejet, és a tekerentyű akadozik, és mily meglepő, a szárnyak nyitása megáll kb. 90 foknál:



Hát ez nem túl barátságos, de kis odafigyeléssel azért "be lehet játszani" a pengét a fejbe.

Ezen felbuzdulva (végre hibát találtam) nagyítóval is átnéztem a cuccost, ekkor jött a döbbenet. Ahol nem túl látható, ott a kidolgozás egyszerűen pocsék. Ehhez képest az ötvenes években gyártott MOFÉM önborotvakészülék is maga az igényesség. Viszont a krómozása (nikkelezése) egész jól sikerült.

Gyors alkoholos fertőtlenítés után használatba fogtam, ekkor derült ki, hogy ez nem is túl sz@r. Szépen zenélt, mint egy SE, és két körben full BPS-t volt képes összehozni a három napos borostám helyére.
A hosszú nyélnek köszönhetően jól vezethető. Plusz pont még, hogy a nyél recézése teljesen csúszásmentessé teszi a cuccost.

Végkövetkeztetés:

1. Ez úgy japán, mint ahogy én sintóista szerzetes vagyok, vagy
2. Sz@rul van összeszerelve, vagy
2. Elkurvultak a japánok is, de mit várhatunk egy 12.95 dolláros borotvától.

Kalandvágyóknak ajánlom.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #535 Dátum: 2013. Július 09. - 14:13:09 »
Olaszországban nyaraló rokonok meghozták a Fatip Grande borotvámat.  Utólag kiderült, hogy érdemesebb lett volna azt a pár euró postaköltséget bevállalni, mert három drogériában az eladó az anyja életére is megesküdött, hogy 1. ez a márka nem létezik, 2. és biztos nem olasz. (3. ezenkívül a Prorasoból nem létezik más, csak zöld).  A negyedik boltban végre találtak 1et, némileg porosan, szerintem az eladó mai napig nem érti hogy bejött két külföldi, és pont ezt keresték.

Pedig fantasztikusan jó borotva.  Az első nap kicsit összevagdostam magamat vele, aztán megtanultam nagyon könnyű kézzel használni, így irritációmentes de ugyanakkor borzasztó alapos, nekem ez az első borotva amivel akár 2 naponta is borotválkozhatnék, de persze naponta lesz továbbra is mert kellemes kis reggeli szertartás.

A nikkelezett változatot kaptam, kb Merkur minőségű a felület kimunkálása, de a használatot ez nem befolyásolja.  Mint írtátok páran, a "Grande" félrevezető, a borotva maga nem nagy.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #536 Dátum: 2013. Július 09. - 14:27:49 »
Azta, ez nagyon szép! Monnyuk negyven forinté'...
Amúgy honnan tudni, hogy ugyanaz a fő?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #537 Dátum: 2013. Július 09. - 14:46:16 »
Nem is, mer' ez palládiummal felületkezelt!


Feltehetően nem Olaszországban készítik...
Nem mellékes szál, hogy a Fatip feje ua. mint az egyébként aranyáron forgalmazott Plisson-Joris borotváké:
http://www.rasageplisson.com/epages/161058.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/161058/Products/J1902.T
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Egyéb márkák
« Válasz #538 Dátum: 2013. Július 09. - 14:51:19 »
A Plisson-féle Joris borotvák fejét szintén a FaTip gyártja (elvileg). Vélhetően jobb minőségben, mint a saját márkás termékeiket. Az lehet, hogy: "Ha jó a fej - kezeljük, mehet a Plissonhoz. Ha nem annyira, rakunk rá nyelet és eladjuk mi". ;D Viszont az, hogy hol és ki ez a FaTip...eléggé kérdéses. Használjuk egészséggel! :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #539 Dátum: 2013. Július 09. - 15:00:43 »
lehet, hogy: "Ha jó a fej - kezeljük, mehet a Plissonhoz. Ha nem annyira, rakunk rá nyelet és eladjuk mi". ;D
a feje teljesen rendben van, a nyél végén a rovátkák nikkelezése lehetne szebb, de végülis tökmindegy, azt mondták 13 euró volt, ennyiért teljesen OK.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici