Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331220 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéb márkák
« Válasz #540 Dátum: 2013. Július 09. - 15:04:59 »
A legutóbbi britvatalin látható mindkét Fatip kacska volt, gyakorlatilag minden síkban mutattak valamilyen elhajlást. Persze így is remekül működnek, nyilván.
Talán itt készülnek titokban: http://www.fatip.ro/nyitolap.php?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #541 Dátum: 2013. Július 09. - 15:18:54 »
Kis guglizással olasz fórumokról kideríthető, hogy a Fatip borotvák itt készülnek: http://www.pafaro.com/rasoi.htm  A "Fatip" márka hiányzik a honlapról, tehát simán lehetséges hogy bedolgozik a Jorisnak és a maradékot a Fatip márka alatt árulja.  Egyébként pedig valami lábápolási vágóműszereket gyárt, de itt már a Google Translateből többet nem sikerült kihámozni.

Amennyire én tudom, ha már megvan a design és a gépsor, DE borotvát nagy tételben gyártani nem drága; a kezdeti fix költség a nagy, szóval teljesen logikus hogy próbálják visszahozni.  Én meg örülök neki, mert Jorisra egyelőre nem adnék ki annyi pénzt.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #542 Dátum: 2013. Július 17. - 12:40:20 »
Fatip Grande tapasztalatok: borzasztó alapos, viszont a pontvérzéseket eddig nem sikerült megúsznom.  Astra (zöld) pengével kellemes, BIC-el, ami a Lord L6-ban tökéletes, viszont sikerült borzalmasan megnyúzni magamat.  Kezdeti lelkesedésem alábbhagyóban van... néha alattomos vágásokat is csinál, belekap a bőrbe.  Lehet hogy finomítani kell a technikámon, vagy egy idő után belátni hogy nekem ez a borotva túl alapos; érdekelne mi mások tapasztalata vele.  Vagy próbálkozzak más pengével?  Mindenesetre a "vegyünk R41-et" projekt egy időre nálam jegelve.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #543 Dátum: 2013. Július 17. - 12:54:32 »
Personnaval próbáltad?
Jó párost alkotnak együtt.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #544 Dátum: 2013. Július 17. - 16:36:49 »
Fatip Grande tapasztalatok: borzasztó alapos, viszont a pontvérzéseket eddig nem sikerült megúsznom.  Astra (zöld) pengével kellemes, BIC-el, ami a Lord L6-ban tökéletes, viszont sikerült borzalmasan megnyúzni magamat.  Kezdeti lelkesedésem alábbhagyóban van... néha alattomos vágásokat is csinál, belekap a bőrbe.  Lehet hogy finomítani kell a technikámon, vagy egy idő után belátni hogy nekem ez a borotva túl alapos; érdekelne mi mások tapasztalata vele.  Vagy próbálkozzak más pengével?  Mindenesetre a "vegyünk R41-et" projekt egy időre nálam jegelve.

Szerintem próbálkozz másik pengékkel is. Amivel nekem eddig jól működött: zöld Astra, Personna, Merkur, Gillette Platinum. A Fatip Grande és az R41 is harapós dög, viszont egyszerűbb a megfelelő szöget, technikát megtanulni a Fatip-nál. Az R41-hez több idő, gyakorlás és türelem kell!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #545 Dátum: 2013. Július 21. - 09:23:53 »
bgakos, Qka: kösz a tanácsokat, Personna és zöld Astra volt az utolsó 2 penge, ezekkel tényleg fantasztikus.   Sőt, valamilyen meglepő oknál fogva a Wilkinson Sword is jól muzsikált benne, pedig az nekem eddig minden borotvában kellemetlen volt.

Sajnálom hogy eddig nem próbáltam OC borotvákat... nagyon tetszik hogy nem tömődik el szappannal.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #546 Dátum: 2013. Július 21. - 09:31:47 »
OC-k nálam is nagy kedvencek, plusz minden harapós borotvát Personnaval használok, nagyon jól működnek  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #547 Dátum: 2013. Július 21. - 09:35:45 »
OC-k nálam is nagy kedvencek, plusz minden harapós borotvát Personnaval használok, nagyon jól működnek  :thumbup:
Ha bejött a Fatip, akkor milyen OC borotvákat lehet még érdemes kipróbálnom?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #548 Dátum: 2013. Július 21. - 09:42:40 »
Lab blue vagy piros?

OC-k nálam is nagy kedvencek, plusz minden harapós borotvát Personnaval használok, nagyon jól működnek  :thumbup:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéb márkák
« Válasz #549 Dátum: 2013. Július 21. - 09:50:31 »
Inkább a Lab blue, de a pirost is használom (igaz már csak évi 1-2 alkalommal fogok DE-t :crazy: ).
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #550 Dátum: 2013. Július 21. - 16:22:13 »
OC-k nálam is nagy kedvencek, plusz minden harapós borotvát Personnaval használok, nagyon jól működnek  :thumbup:
Ha bejött a Fatip, akkor milyen OC borotvákat lehet még érdemes kipróbálnom?

Az OC nekem is nagy kedvencem. Fatip mellett érdemes kipróbálni a Goodfella-t és egy jó régi Gillette OC-t is. Szerintem...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb márkák
« Válasz #551 Dátum: 2013. Július 21. - 18:42:10 »
OC-k nálam is nagy kedvencek, plusz minden harapós borotvát Personnaval használok, nagyon jól működnek  :thumbup:
Ha bejött a Fatip, akkor milyen OC borotvákat lehet még érdemes kipróbálnom?

Az OC nekem is nagy kedvencem. Fatip mellett érdemes kipróbálni a Goodfella-t és egy jó régi Gillette OC-t is. Szerintem...
Kevéske tapasztalatommal a hátam mögött én is meg tudom erősíteni az előttem szólók véleményét. Mind a Gillette OC , mind a Goodfella esetében. :borz2:
 
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Egyéb márkák
« Válasz #552 Dátum: 2013. Július 31. - 00:09:55 »
Valakinek van tapasztalata a Shick Krona-val?A B&B-n elég jókat olvastam róla.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #553 Dátum: 2013. Július 31. - 09:07:43 »
Nekem is ez a tapasztalatom vele, nem túl harapós, tisztességesen működik. A B&B-n emlékeim szerint a szegény ember Sticky-jének hívják, nagyjából stimmel ez az elnevezés az agresszivitást tekintve. Szerintem semmivel sem gagyibb, mint a Gillette pillangós készülékei, faék egyszerűségű mindkettő.

Valakinek van tapasztalata a Shick Krona-val?A B&B-n elég jókat olvastam róla.

Van. Épp van nálam kőccsönbe egy.
Nem rossz, de nekem kicsit lájtos. Továbbá vagy egy hangyaf..szal gagyibb, mint egy Gillette, vagy azt a pengét nem szereti, amit beleraktam, de becsukáskor elég nagyokat roppan a penge. Én az elsőre tippelek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #554 Dátum: 2013. Július 31. - 09:54:47 »
Emlékeim szerint a Sticky is ilyen, sőt, valamelyik Gillette is hasonló jelenséget produkál.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici