Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331071 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #570 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 09:28:36 »
Nekem a fej szimpatikus, van Bob féle nyelem  :2thumbup:

"The only negative point is that the top cap screw stud is 10mm long which is about double that on most three piece razors, the extra length serves no purpose at all that I can see other than prevent the head being used on most of my other handles. I suspect the thread rate is the same but most other handles are simply not threaded deep enough. This is a minor point as I consider the handle supplied as just fine and it will also fit on just about any other head you have."

a leírás alapján nem fog ez neked sikerülni  :naughty:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb márkák
« Válasz #571 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 14:09:06 »
Fűrész! Akár már a borotvatalin is... :naughty:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Egyéb márkák
« Válasz #572 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 15:36:37 »
Cadet borotvát használ valaki?
Feje egész szimpatikus, pl.:



Nem Cadet, de a fej ugyanaz:

RazoRock Jaws:

További képek:
http://kepfeltoltes.hu/130907/SAM_1194_1024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130907/SAM_1196_1024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130907/SAM_1199_1024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az enyém a héten érkezett meg Kanadából (kb 8-9 nap alatt ideért).
Azóta 2szer borotválkoztam vele (1szer a hozzá kapott pengével, 1szer pedig Astra platinum-al), megosztom az első benyomásaimat:

Kék műanyag dobozban érkezett, 1 csomag Lord pengét adtak hozzá.
Kibontva az első gondolatom az volt, hogy ebben aztán van anyag.
Nem mértem le, de a neten talált adatok alapján 82g.
A nyele hosszú, kb 10cm.
A krómozás gyönyörű, se a nyélen, se a fejen nincsenek öntési zárvány vagy esztergálás nyomok.

Összehasonlítási alapom nem túl nagy, amiket eddig rendszeresen használtam azok a következőek: Weishi TTO, műanyag Wilkinson DE, Gilette Old Type, Lord L6.
Ezeknél mind agresszívabbnak bizonyult (talán az Old Type volt a legközelebb hozzá), eddig nem úsztam meg vele pontvérzés nélkül, de nincsenek rossz érzéseim miatta, ez inkább az én figyelmetlenségem volt.
Azok az alapszabályok amiket mindenhol olvasni, hogy "ne nyomd rá, engedd, hogy a borotva súlya dolgozzon", "feszítsd meg a bőrt", stb., szerintem pont az ilyen kaliberű borotváknál kapnak értelmet.
A Weishi-vel pl mindegy volt, hogyan borotválkozok, nehéz volt vele olyan hibát elkövetni amiből vérzés lett volna a vége, ugyanakkor, nem is volt ennyire alapos (ennek ellenére nem tartom rossznak azt sem).

Eddigi készülékeimmel összehasonlítva azt vettem észre, hogy a pengéből valamivel nagyobb részt hagy szabadon a fej. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy számomra meglepően nagy volt a borotva "akusztikája".
Valahogy hangosabb sercegéssel működött mint a többiek.

A fej csavarmenete hosszabb az átlagosnál, ezért előfordulhat, hogy nem kompatibilis akármilyen más gyártmány nyelével.

Mindent összevetve én jó szívvel ajánlom azoknak akik szeretik az open-comb borotvákat, szerintem jó minőségű, időt álló darab, ár-érték aránya kifejezetten jó (14 USD + 9 USD posta).
Szerintem tipikusan az a darab amit még 50 év múlva is használhat az ember.
Első borotvának azért nem biztos, hogy jó választás, mert a hibákat nem tolerálja, egy kezdőnek lehet, hogy elvenné a kedvét a hagyományos borotválkozástól.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #573 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 18:56:08 »

RazoRock Jaws:

Mindent összevetve én jó szívvel ajánlom azoknak akik szeretik az open-comb borotvákat, szerintem jó minőségű, időt álló darab, ár-érték aránya kifejezetten jó (14 USD + 9 USD posta).


Ha jól látom ez az SS-01 http://www.giftsandcare.com/en/maquinilla-de-afeitar-pearl/1005-maquinilla-de-afeitar-pearl-peine-abierto-ss-01.html
Tetszik ez a fej. Teljesen szimmetrikusan fekszik benne a penge?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Egyéb márkák
« Válasz #574 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 20:45:05 »

Ha jól látom ez az SS-01 http://www.giftsandcare.com/en/maquinilla-de-afeitar-pearl/1005-maquinilla-de-afeitar-pearl-peine-abierto-ss-01.html
Tetszik ez a fej. Teljesen szimmetrikusan fekszik benne a penge?
Oda kell rá figyelni behelyezéskor, mert van egy kis szabad mozgása a pengének amíg a nyél nincs becsavarva, de simán össze tudtam rakni úgy, hogy szimmetrikus legyen.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #575 Dátum: 2013. Október 03. - 16:48:08 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéb márkák
« Válasz #576 Dátum: 2013. Október 03. - 16:52:41 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Egyéb márkák
« Válasz #577 Dátum: 2013. Október 03. - 17:27:01 »
A Razoremporium-on már láttam ezekből régebben is, persze jóval borsosabb árakon: http://razoremporium.com/store/index.php?main_page=index&cPath=6_66
Így csak ránéztem, és ennyiben kielégült a "vágyam" irántuk.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #578 Dátum: 2013. Október 03. - 17:34:09 »
Ja, valahogy én is így vagyok vele.  $185 egy DE borotváért SZVSZ túlzás.  Ennyiből ki tudok próbálni 3-5 másikat.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #579 Dátum: 2013. Október 11. - 15:10:48 »
Ma kipróbáltam egy ilyet:



Hát Urak, aki nem sajnál megkockáztatni 4 dollárt, annak melegen ajánlom a kipróbálását. Legrosszabb esetben dísznek megmarad (annak sem utolsó), ha nem jön be. Kíméletes és mégis alapos borotvaként mutatkozott be nekem. Másnak lehet, hogy nem hoz ekkora sikert, de gombokért kipróbálható. És esküszöm nem vagyok a cég ügynöke  ;D 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Egyéb márkák
« Válasz #580 Dátum: 2013. Október 11. - 15:31:06 »
Beszerzési forrást tudnál mondani?
Kipróbálnám...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #581 Dátum: 2013. Október 11. - 16:27:52 »
Beszerzési forrást tudnál mondani?
Kipróbálnám...

Íme:
http://dx.com/p/rimei-stainless-steel-double-edge-blade-razor-silver-116281

A linkelt oldalon lévő borotva nyelének a mintázata némileg eltér attól, amit valójában kaptam (ez látható és összevethető az általam készített képpel), de ez is tetszetős szerintem, illetve nem lecsavarhatós a nyél vége (de minek is lecsavarni?). 
 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Egyéb márkák
« Válasz #582 Dátum: 2013. Október 11. - 16:41:18 »
Köszönöm!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #583 Dátum: 2013. Október 11. - 16:56:20 »
Beszerzési forrást tudnál mondani?
Kipróbálnám...

Íme:
http://dx.com/p/rimei-stainless-steel-double-edge-blade-razor-silver-116281

A linkelt oldalon lévő borotva nyelének a mintázata némileg eltér attól, amit valójában kaptam (ez látható és összevethető az általam készített képpel), de ez is tetszetős szerintem, illetve nem lecsavarhatós a nyél vége (de minek is lecsavarni?).
Miből van?  Az oldal szerint műanyag és rozsdamentes acél, de az utóbbit nehéz elhinni ennyiért.  Valam műanyag és be van vonva valami fémmel, vagy fém az egész?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Egyéb márkák
« Válasz #584 Dátum: 2013. Október 11. - 16:56:31 »
Ajajajaj.
(Kínai borotva teszt indul...)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici