Szerző Téma: Egyéb márkák  (Megtekintve 331087 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #645 Dátum: 2013. November 21. - 20:15:06 »
Ha holnap piacra dobok egy ugyanilyen készüléket SicTransit® néven, akkor is ezt gondolod? Ez Weishi bérgyártás, akár csak a Timor.
Éppen ezt mondom. Elképzelhető, hogy ugyanott gyártják. De ettől még lehet némi különbség köztük. Meg az is lehet, hogy nem ugyanott gyártják. Akkor meg még valószínűbb lehet a különbség köztük. A Weishi bérgyártásra van kézzelfogható bizonyíték, vagy csak rámondásra alapozunk?
Egy példa: minibálázót kerestünk egy barátommal. Egy japán licensz alapján gyártott kínai gyártmánynál maradtunk. Több helyen néztük, típusszám, modell, fotó alapján külső, paraméterek szerint is azonosakat. Meg lett véve egy helyen. Egy frankón összerakott masszív gép a valóságban és működés közben. Véletlenül találkoztunk egy - látszólag - ugyanolyannal. Egy-két egészen apró és jelentéktelennek tűnő részletben volt eltérés. És kiderült, hogy egy ipari hulladék, 2 munkaóra után darabjaira hullott. Most akkor melyik, melyiknek a bérgyártása, ha egyáltalán? Másik: Egy gyártóüzemben klímát gyártanak. Elvileg ugyanazt, csak más logóval és név alatt kapható a kettő. Az egyikre adnak 5 év garanciát, a másikra 1 évet és a szakember utóbbiról lebeszél. Mert annak a minőségellenőrzése - sajnos a szerviztapasztalatok alapján - nem olyan, illetve olcsóbb/gagyibb részegységek kerülnek bele. Szóval óvatosan az "egy kalap alá" dologgal.... Főleg bizonyíték nélkül.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb márkák
« Válasz #646 Dátum: 2013. November 22. - 12:01:04 »
Egy frankón összerakott masszív gép a valóságban és működés közben. Véletlenül találkoztunk egy - látszólag - ugyanolyannal. Egy-két egészen apró és jelentéktelennek tűnő részletben volt eltérés. És kiderült, hogy egy ipari hulladék, 2 munkaóra után darabjaira hullott. Most akkor melyik, melyiknek a bérgyártása, ha egyáltalán? Másik: Egy gyártóüzemben klímát gyártanak. Elvileg ugyanazt, csak más logóval és név alatt kapható a kettő. Az egyikre adnak 5 év garanciát, a másikra 1 évet és a szakember utóbbiról lebeszél. Mert annak a minőségellenőrzése - sajnos a szerviztapasztalatok alapján - nem olyan, illetve olcsóbb/gagyibb részegységek kerülnek bele. Szóval óvatosan az "egy kalap alá" dologgal.... Főleg bizonyíték nélkül.
Biztos igazad lehet a fenti dolgokkal kapcsolatban, de azért egy DE borotva három nagyságrenddel egyszerűbb cucc, mint egy bálázógép vagy egy klíma.  Lényegében egy pár darab fémről van szó, a fejet lehet másolni valahonnan, a díszítés és a nyélkialakítás fantázia kérdése, nem nagy dolog újat kitalálni ha úgyse egy gyártósoron meg, szóval sanszos hogy ami teljesen ugyanúgy néz ki, az tényleg ugyanott készül.

Nem tudom mi értelme van óvatoskodni, max azt fogjuk hinni hogy két borotva ugyanott készül, pedig nem.  Ez szerintem vállalható kockázat ;)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #647 Dátum: 2013. November 22. - 14:29:07 »
Pl. akár ez is egy teljesen hihető verzió.  Ami szintén azt támasztja alá, hogy a külsőleg egyező valami, nem biztos, hogy minőségében is ugyanaz.  Még akkor sem, ha borotváról van szó. És még akkor sem, ha ugyanott jött ki a kapun.  Sőt még akkor sem, ha ugyanaz a név van rajta.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Egyéb márkák
« Válasz #648 Dátum: 2013. November 22. - 14:43:10 »
Peti, ha egyforma lenne, akkor nem tudnád, hogy melyik nap, melyik következik. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Egyéb márkák
« Válasz #649 Dátum: 2013. November 22. - 14:47:02 »
Nem úgy értem, ha mindegyikre mondjuk szerda lenne írva. ;D Nem egyforma, érted..... :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #650 Dátum: 2013. November 22. - 15:42:12 »
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=4.msg92832#msg92832
és
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=4.msg92833#msg92833

Nekem pl. Timor Gunmetal volt. Jól működő készülék, jól összerakott eszköz. Nekem talán túl kíméletes volt (ezért adtam el), de egyébként jó kis borotva, semmi rosszat nem tudok elmondani róla.

Most akkor ez csak a véletlenek műve? Vagy tényleg lehetnek közöttük minőségbeli különbségek?

Megj.: http://borotvafórum.hu/index.php?topic=4.msg92858#msg92858
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Egyéb márkák
« Válasz #651 Dátum: 2013. November 22. - 16:36:28 »
Jelen gyártónál előfordulhat, hogy 7-féle szerda felirat van  :crazy:
Akkor az megint csak jó, mert annyit kell megjegyezned, hogy ez mondjuk a hétfő-szerda, a kedd-szerda, a szerda-szerda...stb. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #652 Dátum: 2013. November 22. - 19:15:47 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb márkák
« Válasz #653 Dátum: 2013. November 22. - 20:17:30 »
Hát a nagyobb fotók alapján nagyon igénytelen gagyi. Ez azért a Rimei-ről nem mondható el. Szerintem.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #654 Dátum: 2013. November 22. - 20:55:19 »
Hát a nagyobb fotók alapján nagyon igénytelen gagyi. Ez azért a Rimei-ről nem mondható el. Szerintem.
Rimei egész jó, fogásra tök normális, és jól is borotvál:) Legalábbis nem sokkal marad el  EJ borotvám mögött.
De sejtem hogy ez ennyiért NEM lehet jó.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Egyéb márkák
« Válasz #655 Dátum: 2013. November 22. - 21:31:12 »
Ez a Rimei pl szerintem jól néz ki, és mintha valaki itt a fórumon már dícsérte volna:
http://dx.com/p/rimei-stainless-steel-double-edge-blade-razor-silver-116281
(szerintem)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Egyéb márkák
« Válasz #656 Dátum: 2013. November 23. - 09:04:20 »
Mondjuk én egyszer használtam, azóta doboz. És ott is marad. Na mindjárt fel is dobom a jotett topicba 
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Egyéb márkák
« Válasz #657 Dátum: 2013. November 23. - 16:57:44 »
Azt hittem a Rimei a legolcsóbban fellelhető borotva. Nem. Ez mit tudhat ennyiért?:))
http://www.ebay.com/itm/A-Traditional-TTO-Safety-Razor-Gillette-Super-Thin-Shaving-Double-Edged-Blade-T5-/390696171205?pt=Shaving&hash=item5af74e76c5
Ha minden igaz, volt egy hasonlóm. A fej alja műanyag, a teteje lemezből hajlítva, a nyél vékonyan krómozott réz. A dobozáért vettem alapvetően, mert soha nincsen dobozom a vintage darabokhoz. Mondjuk így jó drága doboz lett. :)
Jó TTO nem lesz olcsón, ott jobban számít a méretezés.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéb márkák
« Válasz #658 Dátum: 2013. November 23. - 19:30:48 »
Azt hittem a Rimei a legolcsóbban fellelhető borotva. Nem. Ez mit tudhat ennyiért?:))
http://www.ebay.com/itm/A-Traditional-TTO-Safety-Razor-Gillette-Super-Thin-Shaving-Double-Edged-Blade-T5-/390696171205?pt=Shaving&hash=item5af74e76c5
Ha minden igaz, volt egy hasonlóm. A fej alja műanyag, a teteje lemezből hajlítva, a nyél vékonyan krómozott réz. A dobozáért vettem alapvetően, mert soha nincsen dobozom a vintage darabokhoz. Mondjuk így jó drága doboz lett. :)
Jó TTO nem lesz olcsón, ott jobban számít a méretezés.

1értelműen low cost cucc. Én is elrakom a szekrénybe. A doboz jó lesz ha utazom. Amúgy is nagyon könnyű, de érdekes módon rendesen megborotváltam magam vele.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb márkák
« Válasz #659 Dátum: 2013. November 26. - 10:05:45 »
Meglepően csinos!  :2thumbup:

Erre leskelődsz, vagy most próbálgatod?
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici