Szerző Téma: Cikkek, oldalak, blogok stb.  (Megtekintve 64338 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #15 Dátum: 2014. Április 16. - 23:38:22 »
 :sör: Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy úriember vagy, hogy belinkelted és közben nem röhögted őket körbe!  :fetreng:

Nem elérhető mihalymolnar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Do U care? - A borotválkozás oldala
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #16 Dátum: 2014. Április 17. - 01:11:19 »
Kedves Fórumtagok!

Az oldal és a linkelt cikk szerzőjeként köszönöm a véleményeiteket, hozzászólásaitokat! Teljesen őszintén mondom, hogy a negatív kritikákból is tanulunk, különösen, ha ilyen hozzáértő helyről jön, mint ez a fórum.

Az oldal laikusoknak szól, jelenleg még laikusok tollából (a Pesti Borbély cikkeinek kivételével). Új vagyok a témában, én is csak most kezdtem el felfedezni ezt az egész témakört, mostanában jöttem rá, hogy több van az egész borotválkozásban annál, mint hogy leveszem a legjobban reklámozott borotvát, gélt, meg after shave-et a polcról, és ezzel le van tudva a kérdés (bár én még ezeket használom rendszeresen, mert beváltak).

Nagyon sokan vannak azonban, akik még laikusabbak nálam, én pedig szeretném minél mélyebben felfedezni a borotválkozás világának minden szegletét, és az úton a többi laikust is megismertetni azzal, amit találok.  Úgy gondolom, hogy a nagy többség számára a borotválkozás mindig is a szükséges rossz, a napi rutin része fog maradni, ebben viszont tud segíteni egy könnyedebb tartalmat, tippeket kínáló oldal. Ezért indítottuk, és nem azért, mert hatalmas üzletet láttunk benne, különösen nem azért, hogy jó design mögött gyenge tartalommal eladjunk valamit.

A könnyed tartalom viszont nem hibás tartalmat jelent. Folyamatosan tanulok, és hibákat is vétek, mint ahogy ebben a cikkben is vétettem, ahogy Világosító hozzászólására írt válaszomban is írtam, be volt tervezve a DE, de kifelejtettem, pótolni fogom. Az ilyen hozzászólásoknak különösen örülök, mert tudok belőle fejlődni. Mint ahogy az is jogos, hogy a megoldás szót elég sokszor használtam, a jövőben jobban oda fogok figyelni a szóismétlésekre. Ezután is nagyon hálás leszek minden olyan kritikáért, amiből tudok tanulni.

Azt pedig, hogy egy nő is ír a témában, én kevésbé látom problémának. Nyilván sok olyan terület van, amihez kell a gyakorlati tapasztalat, ilyen dolgokról eddig sem írt, és ezután sem fog írni. Vannak azonban olyan dolgok, amik inkább csak stílusérzéket, írási készséget, és némi kutatást igényelnek. Bajusz-szakáll divattal kapcsolatban pl. még talán szívesebben is vesznek a férfiak egy nőtől véleményt, mint egy másik férfitól.

Többen is vagytok itt, akik igazán értetek a témához, és minimum a fórum keretei között írtok is róla. Ha bármelyikőtök szívesen írna cikket is laikusoknak, akár egy-két vendégcikk erejéig, akár rendszeres szerzőként, azt örömmel látjuk az oldalon!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #17 Dátum: 2014. Április 17. - 01:30:33 »
Üdv itt a fórumon, a magam részéről örülök hogy itt vagy és értékelem a kritikához való hozzáállásodat  :hat:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #18 Dátum: 2014. Április 17. - 06:29:41 »
Üdvözöllek!

Örülök, hogy sértődés helyett, ide érkeztél!

Egy dolgot megígérhetek az éltársak nevében:
Olvasgasd a postokat, s kérdezz-kérdezz, s legyél hű követője hatodik (V.I.) Leninnek, s tartsd szemed előtt az intelmét:
Tanulni! Tanulni! Tanulni!

S mi minden segítséget megadunk, hogy ( minden agymosás s egyéb trükk nélkül ) két, max három héten bélül magad is érezni fogod ( s újra emlékeztetlek nincs bajom a több pengést használókkal, hiszen a mai média azt erőlteti, valódi simaság szerintem ezzel nem érhető el), amit leírtál erősen a fogyasztói reklámok visszaköszönése.

A média s a reklám, mint tudjuk, azt nyomja amiben van pénz.

Nem fog kiemelni egy borotva kést ami egyszer 30.000.- aztán csak fenetni kell " fillérekért ", vagy a DE azaz a hagyományos kétélűt, ahol, már 2000-25000-ig egy örök darabot vehetsz, amihez havi pengecsomag akár 80Ft-ból meglehet, ha nem vagy túlzottan fanatikus és elkötelezett a borotválkozáshoz. Ezekben nincs állandó pénz, s ezért a média nem, hogy foglalkozna vele, de még el is temeti.

Ezt a szemléletet fogod köztünk, minden reményeim szerint itt elveszíteni! :)

Remélem nem bántottalak meg, s barátság is kialakulhat közted s köztem, s a fórum többi, a hagyományos borotválkozás felé mélyen elkötelezett tagjával.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #19 Dátum: 2014. Április 17. - 07:53:20 »
Szia mihalymolnar!

Én is örülök, hogy sértődés helyett, ide érkeztél!
Előre szólok, hogy itt "borotvafetisiszta" elmebetegek vannak. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor nem a borotvakésre cuppansz rá, a sokpengés csodák után. Jó iskola a DE, amit nem kellene kihagynod. De az első lépés mindenféle képen egy egyszerű, "kis" beruházást igénylő dolog: borotvagélt lecserélni!
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #20 Dátum: 2014. Április 17. - 07:57:15 »
Csak gratulálni tudok a hozzáállásodhoz, és örülök, hogy a fórum regisztrált tagja is lettél! Ha már ugyanaz a cél, miért ne együtt járjuk az utunk? ;) Kis közösség ez, és a legtöbben el is vagyunk ezzel. De szinte minden nap tanulunk valamit a másiktól, még több éves - vagy akár évtizedes - tapasztalattal is ezen a "területen".

És: igen, krémet/szappant és pamacsot beszerezni! ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #21 Dátum: 2014. Április 17. - 09:47:20 »
Nem baj az, ha a sokpengésről a borotvakésre cuppan át valaki :) Én ugyanígy jártam, kimaradt a DE, de egyenlőre nem hiányolom - teljesen jól elvagyok a késekkel  :bor:

Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #22 Dátum: 2014. Április 17. - 09:52:20 »
egyenlőre nem hiányolom - teljesen jól elvagyok a késekkel  :bor:
Én is nagyon sokáig ezt hittem, de aztán kipróbáltam az R41-et és a Fatip Grande-t...hát most sokkal többet használom inkább az utóbbiakat...és elég jól közelít a (számomra) tökéletes BBS-hez!  ;)  ::)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #23 Dátum: 2014. Április 17. - 09:56:40 »
Azt pedig, hogy egy nő is ír a témában, én kevésbé látom problémának. Nyilván sok olyan terület van, amihez kell a gyakorlati tapasztalat, ilyen dolgokról eddig sem írt, és ezután sem fog írni. Vannak azonban olyan dolgok, amik inkább csak stílusérzéket, írási készséget, és némi kutatást igényelnek. Bajusz-szakáll divattal kapcsolatban pl. még talán szívesebben is vesznek a férfiak egy nőtől véleményt, mint egy másik férfitól.
Üdv az oldalon! Örülök, hogy megjelentél itt.

Elvben valóban lehet olyasmiről írni, amiről valakinek nincs tapasztalata. Gyakorlatban azonban a borotválkozásnál az a probléma, hogy 3 forrásból lehet róla információd:
1. nagy cégek reklámja és marketingje,
2. személyes tapasztalat,
3. független források (fórumok, könyvek).
A szomorú igazság az, hogy a XXI. században az első a domináns, olyannyira, a legtöbb ember személyes tapasztalata az általuk rengetek pénzzel tolt termékek köréből ered, és el se indul a független források felé.

Aki saját maga nem borotválkozik, az jó eséllyel beleesik abba a csapdába, hogy kizárólag az 1. forrásból táplálkozik. Ezért nem lehet hibáztatni, mert a férfiak 90%a is itt tart, de ettől még ez nem jó. Ugyanakkor nem igaz, hogy a kollégád csak divatkérdésekről ír, számos írása van gyakorlati dolgokról is, ezekben lényegében az érintett cégek marketingjét kapjuk vissza. Példa. SZVSZ ennek semmi haszna. Másik példából:
Idézet
vannak borotvahabok, borotválkozó gélek és –olajok, alkoholos és krém állagú after shave-ek. Mindegyik más állagú, más hatóanyagot tartalmaz és mindenkinek más a legjobb. Ha bármilyen problémát veszel észre, pl. kipirosodik, kiszárad a bőröd, vagy nem elég sima borotválkozás után, akkor ne habozz váltani és kísérletezz új szerekkel, amíg meg nem találod az igazit!
Ezzel az a baj, hogy a flakonos borotvahabok és gélek praktikusak lehetnek, de az teljesen biztos hogy senkinek nem a legjobbak. Akinek bírja a bőre használja, de irritáció esetén olyan tanácsot adni hogy akkor kísérletezz egy másik ilyen jellegű cuccal nem igazán hasznos. A hasznos tanács az lenne hogy vegyél egy pamacsot, és egy jó minőségű borotvakrémet.

Viszont, ha kipróbálná mondjuk a DE-t, akkor írhatna a női borotválkozásról, nőknek. Ez Magyarországon SZVSZ teljesen hiánypótló lenne, amennyire a saját ismeretségi/családi körömben látom, az alaptapasztalat az legyantáztatom, vagy lehúzom borotvahab nélkül, hónapokig a fürdőszobában dekkoló kitakaríthatatlan patronos borotvával, majd jól begyullad, de ez ellen nincs mit tenni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #24 Dátum: 2014. Április 17. - 10:12:21 »
Na most jól letámadtuk szegényt!  :cimbi:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #25 Dátum: 2014. Április 17. - 10:33:37 »
Na most jól letámadtuk szegényt!  :cimbi:
SZVSZ semmi támadót nem írtam, ilyen szándékom nem is volt, udvariasan elmondtam a véleményem és tettem egy konstruktív javaslatot. Ha innen a fórumról tájékozódnak egy kicsit, akkor az oldalukból valami nagyon jót és hasznosat is ki lehetne hozni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #26 Dátum: 2014. Április 17. - 10:47:58 »
Na most jól letámadtuk szegényt!  :cimbi:
SZVSZ semmi támadót nem írtam, ilyen szándékom nem is volt, udvariasan elmondtam a véleményem és tettem egy konstruktív javaslatot. Ha innen a fórumról tájékozódnak egy kicsit, akkor az oldalukból valami nagyon jót és hasznosat is ki lehetne hozni.

Ne vedd magadra, én is írtam egy fél oldalt.  :fejtor:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #27 Dátum: 2014. Április 17. - 12:08:37 »
Én is üdvözlöm mihálymolnárt, hogy ide és így reagált, ez legalább nagyon pozitív!
Egyébként nem baj, ha kap hideget meleget... a neten is meg kell felelni!  :fetreng:
A honlap tartalmi elemei azonban inkább koncentrálnak a tudatos keresőoptimalizálásra, mintsem, hogy az általános műveltségen túli, értékes, hasznos infót vagy akár egy érdekfeszítő olvasmányt hozzon a témában akár laikusoknak vagy a komolyabban érdeklődőknek. Ha majd mindkettőt sikerül együtt jól összehozni, akkor részemről megy a "like" az oldalra. A szerző pozitív hozzáállása mindenesetre úgy érzem adott, ebből a szempontból még alakulhat is valami értékes, bár számomra így első blikkre csak a tudatos linképítés, keresőoptimalizálás célja jön le a doménnek. Na most tessék ebből tanulni és teleszórni értékes, élvezetes tartalommal!  :sör:   


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #28 Dátum: 2014. Április 17. - 12:13:19 »
mihalymolnar, üdv köztünk! Nem csak tökös dolog volt, de ha komolyan gondoljátok a Do U care-t, akkor igencsak hasznos is lesz.  ;)
  :sör:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #29 Dátum: 2014. Április 17. - 12:19:36 »
Nem baj az, ha a sokpengésről a borotvakésre cuppan át valaki :) Én ugyanígy jártam, kimaradt a DE, de egyenlőre nem hiányolom - teljesen jól elvagyok a késekkel  :bor:

pont így voltam én is és nem éreztem problémásnak egyből késre váltani. Sőt, a várakozásaimmal ellentétben egyáltalán nem volt vészes a váltás.
Használok azóta már időnként DE-t én is (nyaraláskor L5+feather), de ha tehetem akkor csak a kés...  :borotva:
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici