Szerző Téma: Cikkek, oldalak, blogok stb.  (Megtekintve 64350 alkalommal)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #105 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 22:17:46 »
Nem tudom pontosan, de az biztos, hogy órákat.

Mennyit próbálkoztál vele mire kinyitottad?

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #106 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 22:19:36 »
Szeretem az ördöglakatokat, de nem láttam még hasonlót.
Sokáig lekötheti az ember figyelmét. :D
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #107 Dátum: 2018. Február 22. - 16:24:54 »
Igaz lassan 1 éves cikk a Trade Magazintól és elég hosszú is, de érdemes elolvasgatni, hogy milyen tervek vannak a jövőt illetően a borotválkozási termékek piacán:
http://trademagazin.hu/hu/magazin-nincs-megallas-tokelyre-fejlesztesig/
Ami számomra érdekes, hogy a Caola is a jelenlegi fogyasztói bázisukat bővíteni kívánja, és a fiatalokkal is megismertenék a Barbon márka kiváló minőségű termékeit. Kíváncsian várom, hogyan próbálják meg ezt a célt elérni, csak, mert a mai napig ebből semmit nem érzékeltem.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #108 Dátum: 2018. Február 22. - 19:21:07 »
A Caola, ha akart volna, már változtatott volna. De borotválkozás terén jó régen semmi változás, sem arculatban, sem grafikában, sem másképp. De ezeket a termékeket pont ezért szeretjük. Én nem is örülnék, ha elkezdene barbershop irányba menni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #109 Dátum: 2018. Február 22. - 19:27:13 »
Még sohasem tapasztaltam, hogy a "piaci lehetőségeket felismerve terveink között szerepel" és efféle sajátos nyelvezetű marketingszövegeket akár okozná a valóság változása, akár ilyesmit eredményeznének. Egyszerűen nem értem, hogy hogy bírnának tartalommal, jelentéssel. Nyelvtanilag is mindösszesen kettő, a szubjektumon belül lezajló folyamatot emleget (felismer, tervez), egyik se következik semmiből és nem is kell hogy eredményezzen bármit.

 :bocs:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #110 Dátum: 2018. Február 22. - 19:53:18 »
egyik se következik semmiből és nem is kell hogy eredményezzen bármit.

Ha mindenképp a szemantikán akarunk lovagolni, a felismerés a piaci lehetőségekből, a tervezés pedig a felismerésből következik.  :wiggle:
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #111 Dátum: 2018. Február 22. - 20:10:37 »
Eredetileg az objektív valósággal való viszonyukat akartam taglalni, de aztán elszégyelltem magam :-)

Ezek a cselekvések megmaradnak a beszélő tudatában, nincsenek szükségszerűen és ellenőrizhetően kapcsolatban az objektív valósággal.

Példa:
"Tervezem, hogy megmászom a Mount Everestet." - Senki se tudja se bebizonyítani, se megcáfolni, hogy így van.
"Tettem egy felismerést az ízeltlábúak metabolizmusáról." - Dettó, legalábbis amíg nem adom a fejem a felismerés publikálására - de ugye csak annyit állítok, hogy "felismertem".

Minden megnevezett jelenség teljes egészében a közlő fél személyiségén belül játszódik le, nem szükséges kiváltásukhoz az objektív valóság (a "piaci folyamatok" banális általánosságnak tűnik), és nem eredményeznek abban észlelhető változást.
Nem is eredményeztek.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #112 Dátum: 2018. Február 22. - 21:00:33 »
Írtam egy nagyon hosszú hozzászólást kijelentéslogikával meg Austinnal, aztán rájöttem, hogy igazából azt akarod mondani, hogy a marketingesek úgy mondanak valamit, hogy azzal igazából nem mondanak semmit. De ez szerintem nem azt jelenti, hogy a megnyilatkozásaik „nem bírnak tartalommal, jelentéssel”, hanem hogy feltételes a tartalmuk. Nincsen bennük semmi definitív, vagy lesz következményük, vagy nem.

 :)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #113 Dátum: 2018. Február 22. - 21:11:34 »
Pedig elolvastam volna! Igaz, nem teljesen világos, hogy ha a közlés a következményét nem okozza, akkor az a következmény miért lenne mégis a közléshez köthető.
Nem csak a következményükkel nincsenek kapcsolatban, hanem a megtételük kiváltónak mondott okával se (vagy ha igen, az nem belőlük derül ki, ha egyáltalán).

Azaz hát igen, beszélnek bele a levegőbe, így is lehet mondani. Az is lehet, hogy eleve így kellett volna?

 :hurra:

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #114 Dátum: 2018. Február 22. - 21:33:10 »
Eleve így kellett volna.  :)  :peace:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #115 Dátum: 2018. Február 22. - 22:41:02 »
Ebből a cuccból tegyetek félre nekem is.  :crazy:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #116 Dátum: 2018. Február 22. - 22:55:42 »
Ebből a cuccból tegyetek félre nekem is.  :crazy:
:+1: :crazy:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #117 Dátum: 2018. Február 22. - 23:47:47 »
 :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #118 Dátum: 2018. Február 23. - 10:13:53 »
Pedig elolvastam volna! Igaz, nem teljesen világos, hogy ha a közlés a következményét nem okozza, akkor az a következmény miért lenne mégis a közléshez köthető.
Nem csak a következményükkel nincsenek kapcsolatban, hanem a megtételük kiváltónak mondott okával se (vagy ha igen, az nem belőlük derül ki, ha egyáltalán).

Azaz hát igen, beszélnek bele a levegőbe, így is lehet mondani. Az is lehet, hogy eleve így kellett volna?

 :hurra:
Némi valós rálátással marketing területre, ugyanakkor nem közéjük tartozva, annyit tudok elmondani, hogy ők a száj, aminek nincsen kapcsolata a kézzel. Illetve egy esetben, ha a kalapáccsal ráb@szol az ujjadra, de akkor közvetlen.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Cikkek, oldalak, blogok stb.
« Válasz #119 Dátum: 2018. Február 23. - 11:11:40 »
A bukfenc ott van, hogy terméket nem fog fejleszteni felhasználva a régebbi generációk pozitív tapasztalatait.
Vagy kihoz valami "trendit" a fiataloknak, vagy felül a "retro" vonatra, mert a "nagyapa is ezt használta".

Mennyi ilyet írtam, te jó ég.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici