Szerző Téma: (Szak)irodalom, archív anyagok  (Megtekintve 82319 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #30 Dátum: 2010. Október 27. - 01:38:43 »
Miközben már-már megszállottan fenek mikroszkóp mellett, érdekelt az is, hogy mit is akarok én elvágni tulajdonképpen...

Te Reofil, ez nagyon szép lett!

Csak vigyázz ám a megszállottsággal, meg azzal a mikroszkóppal, meg a mindenféle mikronos pasztáiddal, mert mi így szeretünk, és nem megőrült, kócos tudósként!  ;D

hagyod békin a kócos tudósokat!!!    >:(  ;D  :crazy:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #31 Dátum: 2010. Október 28. - 12:56:35 »
Az érdekesség pedig az lesz, hogy amikor azt érzed, hogy most tuti volt a késed, akkor lesz a mikroszkóp alatt a "legcsúnyább" a szőrszál vége. A 160x-os nagyitásnál is lehet látni!   

Te Penge, neked b@$&tul jó szemed lehet, ha 160× nagyításnál  látsz ilyeneket.....  :o  ;D

Megnéztem ma egy elvágott szőrömet 160-nál, és látszik ugyan a vágási szög, de erősen kellett gúvasztani a szemem, hogy kivehető legyen....beszerzés alatt egy 300-as tubus a mikroszkópomhoz...  :o  ;D 

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #32 Dátum: 2010. Október 28. - 13:06:25 »
Tudod..., a kiskorú még nem vak, mint az a vén öreg ember a mikroszkópod végén!  ;D Ne a mikrószkópod hibáztasd, hiszen nem is tudtad kiszámolni, mit is jelent a 160x nagyítás!  ;D ;D rémlik?  ;D Na de mindegy, lehet nagyon vékony szőrszálat vizsgáltál és műszaki ember lévén ez tévesztett meg. Ne add fel, a 300x nagyítással pedig tisztán kivehetőek még a bacik is a hajszálon!  ;D ;D ;D Hidd el!  ;D 

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #33 Dátum: 2010. Október 29. - 10:59:10 »


Penge Cimbi !

Nem kép távolság, és tárgy távolság számolásával van a gond, hanem sokkal inkább azzal, hogy a tubusra írt 160 nagyítás az nem annyi  :o.... mert azzal ott helyszínen is egyet értettem veled, hogy ami 1 egység a valóságban, az x egység, egy x egység nagyítású mikroszkópban, ami nem áll össze, hogy ez a sajátomnál miért nem így van ???????
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #34 Dátum: 2010. Október 29. - 12:57:51 »
Én a 40x-hez, 100x-hoz tudok viszonyítani, az biztos, hogy a mikroszkópod a 40x-nél jóval erősebb, de lehet igazad van és én egy régi gyerek  mikroszkóp alatt vizsgáltam anno a hajszálakat is, az pedig talán 300x vagy 500x-os volt. Ott viszont hasonlókat láttam, mint ami a képen ( persze nem ennyire 3D-ben).

Ami a nagyítás mértékét illeti. Egy rotring 0,5 mm-es cerkával húzzál egy vonalat. Beteríti a csík a teljes látómeződ?   
 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #35 Dátum: 2010. November 16. - 17:30:39 »

Tovább vesézném a szőrszálak nagyitó alatti vizsgálatát. Sikerült lopni egy képet, ami elég jól megmutatja a szőrszálak kinézetét borotválkozás után. Az ostoros végek Salmo képein nem stimmelnek( ahogy már megjegyeztem), mármint azok a képek nem borotválkozás után készültek. A borotválkozás után, -mint ahogy a fotón is látszik-, inkább injekcióstű végűek és érdekes módon nem 30 fokot zárnak be( kb ennyit várnánk) a szőr felső felületének síkjával, hanem jóval többet. Innen kiderül, hogy mennyire hajlanak el a szőrszálak a penge alatt.   


Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #36 Dátum: 2010. November 17. - 11:34:19 »


Penge Cimbi !

Nyilván, ez a kép a realitás. Az általam berakott képen lehet, hogy konyhakéssel vágták/tépték a hajat...


u.i.: Kitől loptad a képet? Az egyiptomiaktól ?
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #37 Dátum: 2010. November 17. - 11:49:04 »
Salmo- Nem egyiptomi érdekes módon, hanem egy TracII vs. BIC 80-as évekbeli TV reklámból. A reklám lényege pedig az volt, és azt akarták képekben illusztrálni, hogy míg mind a kettő ugyanazt a végeredményt produkálja, addig a BIC mennyivel olcsóbb.

Gondolnám én, hogy azok a hajszálak amik Nálad jelentek meg a képeken már jóval idősebb hajszálakat képviselhettek, és úgy már jobban elképzelhető a rojtos végük. Valami maca szőrszála lehetett, aki Londonból Párizsba meg Stockholmba utazgatott és nem használt SVARZKOPFT-ot, hogy a reklámoknál maradjunk  ;D 

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #38 Dátum: 2010. November 17. - 13:05:52 »
Ed, a scannelt Léber Kálmán könyvet megkapjuk mikulásra?:)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #39 Dátum: 2010. November 17. - 13:58:05 »
A Mikulást nem sürgetjük, mert csak virgács lesz meg a Krampusz.  :evil:






(Van rá esély. ;))

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #40 Dátum: 2010. November 25. - 09:46:05 »
Harmincas évekbeli debreceni vasbolt "Sesztina" rendelési katalógusának borotva tárgyu lapjai.

http://picasaweb.google.com/longball0501/Vasbolt_anno#5543401437102016066

Ez, és a következő kb húsz kép.


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #41 Dátum: 2010. November 25. - 09:51:30 »
Nagyon jók!

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #42 Dátum: 2010. November 25. - 10:21:39 »
Húúú, ez tényleg jó!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #43 Dátum: 2010. December 22. - 12:49:11 »
Kedves Éltársak!

Íme egy újabb könyv a témában.
Szeretettel ajánlom kezdő forumozók figyelmébe.
Noha a szöveg angol, a képek magukért beszélnek.


Jó olvasást!

http://www.shavemyface.com/downloads/The-Straight-Razor-Shave.pdf

 :borz2: :borz2: :borz2:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #44 Dátum: 2011. Február 24. - 16:08:01 »
Ed, a Léber Kálmán könyv mikor lesz itt közkinccsé téve? Tudom, hogy van bőven elfoglaltságod, csak már kezdem azt érezni el vagyunk felejtve ez ügyben.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici