Szerző Téma: (Szak)irodalom, archív anyagok  (Megtekintve 82332 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #60 Dátum: 2012. Május 28. - 19:26:31 »
A Picasa szerverek Google szerverek.
A Picasaweb szolgaltatas Google szolgaltatas. Kapise?



 :fetreng: :fetreng: :fetreng: Most esett le, én olvastam félre.  :crazy: Ugyanis a "orok" én örülök-nek olvastam és nem igazán értettem, hogy addig örülsz amig a google cég  :fetreng:
Amúgy nem vagyok diszlexiás sőt most még piás sem.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #61 Dátum: 2012. Május 28. - 19:29:31 »
Na most már csak azt kell megtanulni, hogy a képet lekicsinyíteni max 800 pont szélességre (az állót is arányosan kb 800 pont magasságra) és a linket bemásolni az IMG jelek közé (azaz a bemásolt linket kijelölve rákattintasz a balról a 3. ikonra a második sorban. Így meg is jelenik nekünk egyből a fotód.  ;)

Köszönöm, legközelebb így járok el! :)

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
1942., Kelet - Ukrajna
« Válasz #62 Dátum: 2012. Július 03. - 03:43:31 »
Üdv!

Családi album digitalizálása közben akadtam erre a hangulatos -és több szempontból is érdekes- képre.
Az eddigi kutatások alapján a képen az 580. német Mögöttes Parancsnokság alárendeltségéhez tartozó 108. hadosztály egyik lovas zászlóaljának magyar huszárja látható valahol Kelet - Ukrajnában, 1942. nyarának eleje - közepe körül; mostanában kerek hetven éve...



Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #63 Dátum: 2012. Július 03. - 22:03:45 »
Ez igen! Tetszik! :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #64 Dátum: 2012. Július 03. - 23:26:50 »
Nagyon jó kép! Ha szabad, elmentem. ;)
Az mondjuk elgondolkodtató, hogy 1942-ben, a II. VH-ban lovas zászlóaljat küldtek Ukrajnába, a páncélosok ellen...   :-[

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #65 Dátum: 2012. Július 03. - 23:29:49 »
Hangulatos a kép.  :sör:
Lovasok vitték a benzines palackokat... ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #66 Dátum: 2012. Július 04. - 07:40:05 »
Ed: igen, az már a lengyeleknek is bevált 39-ben. Unortodox hadviselés...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #67 Dátum: 2012. Július 04. - 08:48:07 »
A korszerűbb kerékpáros zászlóaljainknál legalább már nem kellett abrakolni.   ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #68 Dátum: 2012. Július 04. - 09:19:27 »
Szerintem tömör gumival nyomulhattak...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #69 Dátum: 2012. Július 04. - 12:34:35 »
Nagyon jó kép! Ha szabad, elmentem. ;)
Az mondjuk elgondolkodtató, hogy 1942-ben, a II. VH-ban lovas zászlóaljat küldtek Ukrajnába, a páncélosok ellen...   :-[

Üdv!

Nem volt szó  soha lovasság bevetéséről páncélosok ellen, ez komcsi propaganda.
A magyarok ebben a hadjáratban jellemzően nem vettek részt az első vonal béli hadjáratokban. Feladatuk a német első vonal által már elfoglalt területek biztosítása és partizánvadászat volt. Sajnos nem is nagyon volt addigra már bevethető páncélosunk sem, amihez üzemanyagot kellett volna szállítsanak.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #70 Dátum: 2012. Július 04. - 14:48:09 »
Szerintem tömör gumival nyomulhattak...
Vagy segített a...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=5eCdIe0wdvU" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=5eCdIe0wdvU</a>
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #71 Dátum: 2012. Július 04. - 15:27:29 »
Inkább acél lánctalppal nyomultak az oroszok "megelégedésére"!

1941-42-ben a kerékpáros zászlóaljakat harckocsi zászlóajjá szervezték át. Jó kis magyar Turán harckocsikra vadászhattak az orosz T34 harckocsik.

Továbbá két zászlóalj kerékpáros alakulatból alakítottak ki nyolc felderítő osztályt, a gyaloghadosztályok számára.
A felderítő osztályok egy kerékpáros- és egy huszárszázadból álltak. A kerékpáros és lovas jelleg nagyon gyorsan felejtős lett.

Tehát javarészt "elit" egység katonáivá avanzsáltak a kerékpárosok és a huszárok.

Kivétel az utoljára felállított - azt hiszem 15. - kerékpáros zászlóalj állománya.
Ők a háború végéig jó kis fixi "csővázas szolgálati kerékpár"-okon nyomták az első lovas (később 1. huszár) hadosztály egységeként a keleti fronton a zászlóalj felbomlásáig. Majd az újjászervezés után magyarországon a háború végéig.


Üdv!

A hátországban területet biztosító és partizánvadász lovasság nem nagyon  találkozhatott szovjet lánctalpasokkal, legfeljebb a szovjet áttörés után, de ekkorra -gyakorlatilag a történelmi határokon belül, még a hadműveletek elején- már leírtuk a páncélos állományunkat.
A T-34 ellen, de jellemzően inkább a T-26-ok ellen pedig elég volt egy gyalogosnak egy comb vastagságú fatörzset befeszíteni a lánctalp és a lánckerék közé ahhoz, hogy mozgásképtelenné tegye a járművet. Ehhez, illetve a tapadógránátok felhelyezéséhez, stb. az kellett, hogy a tankot fedező gyalogságot kiiktassák, amire a lovasság pont ideális fegyvernem.

Kérékpáros alakulatokkal kapcsolatban egy jó kis link:
http://kpzaszloalj.com/


Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #72 Dátum: 2012. Július 04. - 16:04:32 »
Kösz a linket. Olvastam már a Link tulaj könyvét. :)
Én nem írtam semmit a huszárokról. Csak a kerékpárosokról tettem említést.

Az az egy megmaradt kerékpáros zászlóalj sem végzett csak "partizánvadász" feledatot - mint ahogy semmilyen más magyar vagy német  gyorsfegyvernem alakulat sem.
Az akkori gyors reagálású alakulatként viszont mindenhol bevetették őket természetesen - mint ahogy a huszárokat is.
Jellemzően a fronton, legtöbbször kerékpár és ló filing nélkül.
Tehergépjárművön felvonultatva, kispáncélos szakasszal, tarack üteggel, golyószórós szakaszokkal támogatva.

A páncélossá avanzsált kerékpárosok az 1. és 2. páncélos hadosztály tagjaiként 1944 nyarán semmisültek meg galíciában, a visszavonulás során. Korai felmorzsolódásról esetükben nagyon nem beszélhetünk.

Üdv!
Igen, ezt írja a kpzászlóalj link összefoglaló rovatának alján is. ;]
Én a bevethető páncélos harckocsik számára írtam a korai nullázást.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #73 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 17:52:27 »
Urak, ki tudja ki van a képen? :)


Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #74 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 18:04:28 »
Karol Wojtyla, azaz Boldog II. János Pál Pál pápa fiatal korában. Nyertem egy pár rózsaszín hangszórót? :crazy:


(A link elárulja, nem közvetlenül, de azért felismerhetően.)
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici