Szerző Téma: (Szak)irodalom, archív anyagok  (Megtekintve 82334 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #121 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 14:00:33 »
http://www.huszadikszazad.hu/1924-szeptember/tudomany/folosleges-a-borotvalkozas

Nem hiszek ebben a találmányban. Ha valami csoda folytán mégis lenne valami, akkor szerintem ennek a fórumnak a tagjai nem vevők erre.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #122 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 14:07:09 »
Szerintem ez olyasmi lehet, mint a '80-as években az órás boltokban fillérekért kapható "vízzel működő" óra.
Gyanítom, hogy a kitalálója notórius hazudozó... akinek a biztonság kedvéért le kéne keverni egy jókora taslit.
 :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #123 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 15:24:21 »
Ha megnézed a fejlécet      1946 október  (pirossal kiemelve) :idea:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #124 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 15:45:16 »
Igazad van, akkor már (1924) valószínűleg nem lehet... jól pofán vágni. :fetreng:

Örülök neki, hogy én más korban élek, ma már nincsenek ilyen... szánalmas hülyék. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #125 Dátum: 2014. Január 24. - 11:49:50 »
Hátha valakinek épp a Bakony fenő leírása kell (ezek majdnem NOS és NOS példányok) (háttérért bocs, csak a felénél jöttem rá, h nem túl jó ötlet volt)
















Nem elérhető Ibn Rashya

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #126 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 12:43:24 »
Van tudomásotok esetleg olyan magyar nyelvű,esetleg angol nyelvű könyvről ami részletesen leírja a borotválkozás történetét,visszamenőleg egészen az eszközhasználatig.Kicsit perverz vagyok,még lehet,hogy ki is próbálnám.Esetleg pattintott kőkéses beretválkozás,vagy csontkéses.El se tudom képzelni ilyen eszközökkel hogy tudtak egy arcot szép simára gyalulni :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #127 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 17:09:38 »
Van tudomásotok esetleg olyan magyar nyelvű,esetleg angol nyelvű könyvről ami részletesen leírja a borotválkozás történetét,visszamenőleg egészen az eszközhasználatig.Kicsit perverz vagyok,még lehet,hogy ki is próbálnám.Esetleg pattintott kőkéses beretválkozás,vagy csontkéses.El se tudom képzelni ilyen eszközökkel hogy tudtak egy arcot szép simára gyalulni :-)
Ha van is ilyen (nem tudok róla), nem hiszem hogy részletes útmutató van benne. Youtube-on találsz videókat megfelelő kulcsszavakkal (pl obsidian shave). SZVSZ önkínzás, de te tudod. Az utolsó mondatra a válasz az hogy sehogy, mert értelemszerűen nem borotválták magukat simára abban az értelemben, ahogy most gondolunk erre.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #128 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 18:16:31 »
Részletes útmutatóról én sem tudok, de pl. történelmi vontakozásokban Phillip L. Krumholz könyve, a "The Complete Gillette Collector's Handbook" tartalmaz némi leírást (kb 10 oldal).
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Ibn Rashya

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #129 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 21:52:28 »
Természetesen nem úgy gondoltam,hogy a hétköznapi borotválkozásaimat művelném íly módon,de érdekel őseink mit,és hogyan csináltak.példának okáért tüzet gyújtani taplóval,bár még az se jött össze :-)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #130 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 21:56:30 »
http://gizmodo.com/a-nick-in-time-how-shaving-evolved-over-100-000-years-1545574268

Mondjuk, hogy honnan tudják, hogy az obszidiánt erre is használták, nem tudom...

Nem elérhető Ibn Rashya

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #131 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:07:15 »
Ez jó ilyesmit kerestem,bár abba nem vagyok biztos ,hogy csak,és kizárólag obszidiánt használtak,tuti nem volt mindenhol elérhető.Lehet,hogy egyszer ráveszem magam,és elutazok Amazoniába,persze nem a borotválkozás rejtélye miatt,de ha már ott leszek,csak utána járnék a mai vademberek mivel borotválkoznak.Szakállas bennszülöttet nem túl sokat láttam még.Ha megnézzük a Busmanokat,az Aboriginalokat,vagy az amazonasz beli indiánokat,nem nagyon találni köztük szakállba öltözve.Az meg állítólag városi legenda,hogy az indiánok fiatalkorukban kitépkedik az akkor még pelyhes szőrzetet,és utána már nem nő.Ezt a párom is megerősítette aki kozmetikus.Azt olvastam,hogy csupán gyengébb szőrzettel rendelkeznek,amit könnyedén el lehet távolítani.Ettől függetlenül a szárazon kőkéssel való borotválkozás elég bizarrul hangzik,nem hiszem hogy az élessége megközelítené bármelyik penge élességét,inkább szakít mint vág szerintem.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #132 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:58:18 »
Szerintem alkati dolog. Európai emberek között is változó a szőrzet sűrűsége.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #133 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 10:20:54 »
nem hiszem hogy az élessége megközelítené bármelyik penge élességét,inkább szakít mint vág szerintem.
Ezt rosszul gondolod: http://en.wikipedia.org/wiki/Obsidian#Current_use
Simán tudja azt mint az acél, csak hát macerásabb: nehezebb beszerezni, körülményesebb megmunkálni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:(Szak)irodalom, archív anyagok
« Válasz #134 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 10:25:01 »
Nincs időm keresgélni, de itt a fórumon, valaki megosztott egy oxidiannal borotválkozást, youtube videon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici