Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207171 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1156 Dátum: 2016. Június 05. - 10:01:50 »
Sziasztok!

Fater hozta ma, mit érhet ez a kés?





Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1157 Dátum: 2016. Június 05. - 10:27:49 »
Sajnos semmit.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1158 Dátum: 2016. Június 05. - 10:52:03 »
Köszi, egy ezrest adott érte.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1159 Dátum: 2016. Június 05. - 15:34:08 »
Sajnos semmit.

Levélbontónak jó lehet

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1160 Dátum: 2016. Június 05. - 15:37:04 »
Köszi, egy ezrest adott érte.

Ne szomorkodj!

Ezen, büntetlenűl gyakorolhatod a fenést!

Nézd ezt az oldalát. Nem egy méregdrága borotván kell a mozdulatokat elsajátítanod.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1161 Dátum: 2016. Június 05. - 15:46:48 »
Köszi, egy ezrest adott érte.

Ne szomorkodj!

Ezen, büntetlenűl gyakorolhatod a fenést!

Nézd ezt az oldalát. Nem egy méregdrága borotván kell a mozdulatokat elsajátítanod.
Nem szomorkodok, nem igazán merek késelni, szóval szerintem megy a fiókba.

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1162 Dátum: 2016. Június 15. - 11:22:40 »
Hú, egy ideje nem jártam erre.
Látom volt téma a fenés, élezés. Én kb 6-8 hónapja borotválkozok borotvakéssel, de eleinte ritkán próbáltam. Eleinte úgy volt, hogy heti 1x borotválkoztam azzal hétvégén, amikor ráértem, hét közben csak biztonsági borotvával.
Egy ideje átálltam a fordítottjára, azaz heti maximum 1-2 alkalommal használom a biztonságit, amikor késésben vagyok vagy annyira sietek. A mai napig tény, hogy eredményét tekintve jobban meg tudok borotválkozni a biztonságival, de ez már egy elég vékony különbség lett mára, és csak a nyakamat jelenti.
Tény, amit eleinte nem hittem el (de, csak nem akartam), hogy nincs tuti tipp, vagy olyan youtube-videó, amiből fél óra alatt profi lesz az ember. Én rengeteget próbáltam tanulni ilyen forrásokból (ami magát a borotválkozást érinti), és nem jött be más csak a próbálkozás, és ha rosszul csinálás, akkor legközelebb másképp próbálás módszer. Elfogadtam, hogy ezt is meg kell tanulni, és meg lehet tanulni.

Azért hogy a reggeli készülődésben ezzel ne veszítsek időt, én átálltam arra, hogy este, mondjuk egy tévézés ideje alatt megfenem a borotvakést reggel ez mínusz pár perc. Én egy szerintem általatok nevetségesen olcsónak tartott Made in Hungary feliratos fenőszíjat használok, egyik fele szövet, a másik bőr. A szöveten áthúzom 25-30x és a bőr részén 80-100x (az általam olvasottak alapján kevesebbszer kellene, illetve kevesebbszer is elég lenne, de nem vált be).

Amit ma már látok, hogy eleinte elrontottam, hogy a szöveten nem húztam, azt hittem elég a bőr, illetve az egész fenést csak nagyon lightosan és tessék-lássék csináltam. Van egy régi derékszíjam is, először azzal tudtam úgy megfenni a borotvát, hogy azt mondtam rá, hogy jó.
Jelenleg azt mondom, hogy nem érzem szükségét annak, hogy élezve legyen a borotva, de ha sor kell hogy kerüljön rá, akkor rákérdeztem az üzletben ahol vettem annak idején (szegedi extrametál) és felajánlották hogy vigyem be, elküldik a központba megélezni. Ha jól megcsinálják, akkor ez nekem tökéletes, nem terveztem se korábban, se most nem tervezem, hogy élezőkövet vegyek és én élezzek. Esetleg keresek a városban egy késes-köszörűst ha még van (bár szerintem nincs, gyerekkoromban a 80-as években még volt), elfogadom hogy ez olyasmi, amihez nem kell mindenkinek érteni és elfogadom azt is, hogy ha valaki ezt jól csinálja akkor annak a szaktudását és idejét én megfizetem ahelyett, hogy magam ügyetlenkedjenek vele (a kézügyességem nem jó sajnos, és türelmetlen is vagyok). Szóval szerintem én pénzért tervezem éleztetni valakivel, aki ehhez ért.
A borotvám egy Dovo solingen, itteni tanácsokat elolvasva vettem azt és nem bántam meg. Rövid és középtávon nem tervezek másikat venni, legfeljebb akkor ha ezt elejtem, tönkremegy stb., vagy esetleg szembejön egy hozzáértők alapján "kihagyhatatlan ajánlat", esetleg akkor, ha hosszabb időt venne igénybe míg elküldöm ezt éleztetni, és kell egy cseredarab (minden nap borotválkozok, képtelen lennék a munkahelyemre bemenni borotválkozás nélkül - azaz nem lennék képtelen, de nagyon kellemetlen érzés lenne).

Szóval én így állok bő fél év után. (Bocs ha hosszú volt.)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1163 Dátum: 2016. Június 17. - 18:41:52 »
Fél év után ha ilyen rendszeresen használod már ráférne egy élfrissítés :) Az extrametal hol éleztet? Vállalnak ilyet is? Nem tudtam róla.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1164 Dátum: 2016. Június 17. - 20:38:13 »
Fél év után ha ilyen rendszeresen használod már ráférne egy élfrissítés :) Az extrametal hol éleztet? Vállalnak ilyet is? Nem tudtam róla.

Neeeem, nem fél éve van napi használatban. Úgy értettem hogy fél éve, bő fél éve használom a borotvakést. Az elmúlt időszakban álltam át csak teljesen a borotvakésre.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1165 Dátum: 2016. Június 17. - 20:43:19 »
Fél év után ha ilyen rendszeresen használod már ráférne egy élfrissítés :) Az extrametal hol éleztet? Vállalnak ilyet is? Nem tudtam róla.

Neeeem, nem fél éve van napi használatban. Úgy értettem hogy fél éve, bő fél éve használom a borotvakést. Az elmúlt időszakban álltam át csak teljesen a borotvakésre.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ez tök jó, de Attila a TE IPhone készülékedről, ki lehet kapcsolni a tapetalk aláírást?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1166 Dátum: 2016. Június 18. - 00:54:57 »
Fél év után ha ilyen rendszeresen használod már ráférne egy élfrissítés :) Az extrametal hol éleztet? Vállalnak ilyet is? Nem tudtam róla.

Neeeem, nem fél éve van napi használatban. Úgy értettem hogy fél éve, bő fél éve használom a borotvakést. Az elmúlt időszakban álltam át csak teljesen a borotvakésre.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ez tök jó, de Attila a TE IPhone készülékedről, ki lehet kapcsolni a tapetalk aláírást?

Szerintem biztosan.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1167 Dátum: 2016. Június 18. - 05:57:32 »
Köszönöm szépen!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1168 Dátum: 2016. Június 19. - 19:28:14 »
Én is :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1169 Dátum: 2016. Június 24. - 13:36:46 »
Én is köszönöm. A többit töröltem, aligha lenne értelme archiválni.
Legyen béke és egyetértés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici