Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 206833 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #15 Dátum: 2010. Október 21. - 16:57:35 »
Így már én is kiszámoltam és nekem is ennyi jött ki!  :crazy: De hidd el, ez a 10⅜ egy hivatalos méret, képről nézve olyan 4/8-5/8 körülinek tűnik.
Az ápolónénik bojkottálnak és nem akarják, hogy borotváljam őket.  ;D ...mondtam is nekik, hogy engem ugyan nem zavar!  ;D ;D ;D
Bár van köztük egy szakállasabb akire ráférne, na az viszont nem a zsánerem!  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #16 Dátum: 2010. Október 21. - 17:13:42 »
Valaki árulja már el, hogy egy 10⅜ inch-re mondott borotvakés hány canti széles!  :crazy:

Fonti, nem lehet, hogy az véletlenül No. 10 és 3/8-ad széles?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #17 Dátum: 2010. Október 21. - 18:43:48 »
Húúú, de igazad van Imi! Csak az egybeírt 10⅜ zavart meg. Meg ez az infúzió hülyít!  ;D
...Tök igazad van és így a 3/8-os kés pontosan 9,525 mm, ami elég vékonka. De, hát ez létező méret, be is írom a listára.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #18 Dátum: 2010. November 16. - 12:14:45 »
Sziasztok!

Kicsit, hogyismondjam, kényelmetlenül érint a dolog, mert nem emlékszem rá egészen...

Néhány hónappal ezelőtt valahol itt a fórumban valaki felajánlotta úgy általában, hogy hamarosan lesznek felújított
5/8-os és 6/8-ados kései. Akkor írtam neki emlékeim szerint privátban (ezt nem találtam meg), hogyha elkészül,
akkor legalábbis egy alapos mustrára adjon lehetőséget.

Közeleg a karácsony, nekem meg kezd úgy kinézni a fülem, mint Holyfieldé a Tyson-meccs után, úgyhogy kezd
aktualizálódni (ismét) a kések ügye.

Megtennétek, hogy aki emlékszik rá, frissít kicsit az emlékezetemen?!


Köszönöm!


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #19 Dátum: 2010. November 16. - 12:47:17 »
Szerintem ZOZO volt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #20 Dátum: 2010. November 16. - 12:57:01 »
Helló Prof,

én biztos írtam, hogy lesz eladó késem, mert van pár, de egyszerűen nem jutok odáig, hogy befejezzem őket... :(

A lev.ládámban meg is találtam a leveled, tárgy nélkül, időben a T&H-s rendelés után van, ha ez segít.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #21 Dátum: 2010. November 25. - 09:42:46 »
Borotvakés kiválasztása, harmincas évekbeli német katalógus szerint. Németül és angolul.

http://picasaweb.google.com/longball0501/Vasbolt_anno#5543403059893805234

http://picasaweb.google.com/longball0501/Vasbolt_anno#5543402497031716642

Ha nem olvasható, nagyobb méretben is el tudom küldeni. A katalógus egyéb -borotva tárgyu- lapjainak linkjét beteszem a szakirodalomhoz.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #22 Dátum: 2010. November 25. - 12:41:06 »
Ez beigazolja sejtésem, nem nekem való még a Bonsa:

"As a general rule, a full hollow ground razor may only be recommended to those well experienced in shaving and having a light, firm hand. For this reason barbers generally make use of a hoUow ground razor. For personal use a medium hollow ground razor of 5/8" width is to be recommended, especially if a beard is hard and tough. Razors of 3/8" and 4/8" width are used for the second shave."
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #23 Dátum: 2010. November 25. - 13:06:57 »
Ez beigazolja sejtésem, nem nekem való még a Bonsa:

"As a general rule, a full hollow ground razor may only be recommended to those well experienced in shaving and having a light, firm hand. For this reason barbers generally make use of a hoUow ground razor. For personal use a medium hollow ground razor of 5/8" width is to be recommended, especially if a beard is hard and tough. Razors of 3/8" and 4/8" width are used for the second shave."

Hát igen nagyon vigyázni kell velük az én duplakacsám is veszedelmes tud lenni hihetetlen éle van jelenleg.
De nézd a másik oldalát, ha ezzel megtanulsz mindegy később milyen lessz a kezedben.
Mondjuk addig még lessz pár kaszab.  :crazy:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #24 Dátum: 2010. November 25. - 13:07:09 »
Borotvakés kiválasztása, harmincas évekbeli német katalógus szerint. Németül és angolul.

Longball, ez nagyon klassz! Köszi, hogy feltetted! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #25 Dátum: 2010. November 25. - 19:58:42 »
Igazán nincs mit! Meg van még spanyolul és olaszul is, ha jól emlékszem. Oroszul nincs, kár, mert én meg csak azt érteném a magyaron kivül...az angolt csak nagyon nagyjából. :borosta: Ha valaki leforditaná és betenné a szakirodalom közé, nagyon értékelném. Merthogy ugy érzem magam most mint a kisgyerek, aki felnőtteknek való viccet mesél, és nem érti, hogy a nagyoknak mi tetszik... :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #26 Dátum: 2010. November 25. - 22:30:49 »
Azért ha nem megy a borotválkozás nem feltétlen kell arra fogni hogy azért nem, mert full hollow :) Én spec azzal tanultam, és semmivel nem volt könnyebb utána a vastagabb grindekkel, miután több borotvám lett. Az elején akármivel is baromi nehéz megtanulni, mindegy hogy full wedge vagy full hollow. Mindegyiknek megvan a maga nehézsége. Nekem 30+ borotválkozás kellett hogy élezni megtanuljak, és még jónéhány hogy borotválkozni is. És még most se megy közel se úgy ahogyan szeretném, pedig már 100 fölött vagyok :) Nem mondom hogy ez nagyon sok lenne, csak ahhoz képest az, hogy DE-vel az 5-10. alkalom után már alig fejlődtem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #27 Dátum: 2010. November 26. - 07:33:43 »
Sanyi, a késeknél azért egész másképp néz ki a tanulási görbe, mint akár DE-nél! Én több mint 2 éve csak késsel borotválkozom (na jó, néha becsúszik 1-1 DE-s borotválkozás), és még midig előfordul, hogy nem sikerül tökéletesen... (Sok múlik a körülményeken, a  pillanatnyi lelki állapoton, stb...)

DE-vel meg gyakorlatilag csukott szemmel is megy...  ;D

Ami a tanuló kést illeti, szerintem sem szerencsés kijelenteni, hogy full hollow, vagy Wedge, vagy bármi más a megfelelő eszköz.

Mindenkinek meg kell találnia a saját "beállításait"! Próbálgatni kell!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #28 Dátum: 2010. November 26. - 08:14:49 »
Szerintem sem szerencsés örökérvényű igazságokat kijelenteni egy ennyire szubjektív témában. Ezért írtam, hogy nem nekem való még a homorú borotvakés. Simán el tudom képzelni, hogy másnak pont jó lenne kezdőkésnek.

A near-wedge (nincs erre rendes magyar szó, még Dreszmann idejéből?) kés nem irritált, tette a dolgát. Tudom, hogy még ügyetlen vagyok, éppen ezért szinte minden mozdulatot kétszer-háromszor is megfontolok, hogy ne vágdossam össze magam.

Ez beigazolja sejtésem, nem nekem való még a Bonsa:
...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #29 Dátum: 2010. November 26. - 10:52:58 »
Sanyi, a késeknél azért egész másképp néz ki a tanulási görbe, mint akár DE-nél! Én több mint 2 éve csak késsel borotválkozom (na jó, néha becsúszik 1-1 DE-s borotválkozás), és még midig előfordul, hogy nem sikerül tökéletesen... (Sok múlik a körülményeken, a  pillanatnyi lelki állapoton, stb...)

DE-vel meg gyakorlatilag csukott szemmel is megy...  ;D

Ami a tanuló kést illeti, szerintem sem szerencsés kijelenteni, hogy full hollow, vagy Wedge, vagy bármi más a megfelelő eszköz.

Mindenkinek meg kell találnia a saját "beállításait"! Próbálgatni kell!!!

Igen, sajnos a tanulási görbe teljesen más, de megéri!  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici