Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 206830 alkalommal)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #60 Dátum: 2011. Április 04. - 10:13:39 »
Majd valahogy összehozzuk a dolgot. Én a borotvát szolgáltatom, ha tudok szerezni akkor bőrt is, csak egyelőre nincs honnan. Egy 30x5 centis bőr elég lenne egy kis akasztóval. Ha valaki tud adni egy olcsó darab bőrt hozzá, akkor szívesen bonyolítom a vele járó dolgokat.
Múlt héten vettem bőrt magamnak, s csináltam fenőt. Abból maradt egy úgy félméteres darab, de csak 3cm széles. Ha nem túl keskeny kezdőnek, akkor így
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=8.msg21185#msg21185
megcsinálom, és felajánlom.
Novaculum habeo.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #61 Dátum: 2011. Április 04. - 14:33:48 »
Nem tudom, ez jó kérdés. Én annó vagy 3 és fél centissel kezdtem, lehet hogy a keskenyebb is elég, de egy 5-6 centis azért jobb lenne az biztos. Úgyis vagdalnák az emberek mint a téliszalámit, legalább lenne miből leszedni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #62 Dátum: 2011. Április 04. - 15:15:30 »
Nem tudom, ez jó kérdés. Én annó vagy 3 és fél centissel kezdtem, lehet hogy a keskenyebb is elég, de egy 5-6 centis azért jobb lenne az biztos. Úgyis vagdalnák az emberek mint a téliszalámit, legalább lenne miből leszedni.
Véleményem szerint egy "mosolygós" pengéhez jó, sőt, ahhoz (igazítsatok ki, ha nincs igazam) inkább jobb egy keskeny szíj, hisz egy széles szíjon úgysem fekszik fel a teljes él.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #63 Dátum: 2011. Április 04. - 20:59:11 »


Egy 10 cm széles bőrön is meg lehet bőrözni, egy mosolygós pengét   ::)  ha a mozdulataid ugyanazok mint a fenéskor   ;)  Mondjuk pont emiatt egy kicsit jobb -ebben az esetben - egy kemény alapfelületre ragasztott bőr mint egy függesztett........



reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #64 Dátum: 2011. Április 07. - 22:54:45 »
Sziasztok!

Nos, csak nem bírtam magammal, Fonti hathatós és nagylelkű segítsége által én is gazdagabb lettem két  :borotva: élménnyel.


Segítséget szeretnék kérni elsősorban.
Arra már rájöttem, hogy előkészítés és a bőr helyes feszítése rendkívül fontos, ahogy az is, hogy a penge gyakorlatilag épp csak
hozzáérjen az archoz, nyomni a legkevésbé sem szabad. Ezzel együtt, nyilván a gyakorlatlanságomból adódóan voltak/vannak
gondjaim.

Az apróbb-nagyobb vágásokat hagyom, azok tipikus figyelmetlenségek (komoly szerencsére nem volt), az viszont felettébb
zavaró, hogy regeteg (a szokásoshoz képest drasztikusan több) mikrovágást ejtek, pedig kifejezetten ügyelek a WTG irány
betartására (mindenütt, pláne az érzékeny részeken), illetve a fent leírtakra.
Az eredmény lesújtó, a nyakon lévő rész gyakorlatilag érzésre fáj, de kegyetlenül, az arcom határeset, nem esik jól hozzáérni,
de nincs nagy macera. Kipattogás, szőrbenövés és társai nincsenek (két reggeli borotválkozáson vagyok túl).

Mit tudtok javasolni?

Üdv,

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #65 Dátum: 2011. Április 07. - 22:59:59 »
Én a bőrözési technikádra tippelnék, hogy az a ludas, vagy a kés szöge nem jó amit az arcoddal bezár. Abban az esetben ha éles a kés, jó a szög, jó az erő, és jó az előkészítés, akkor semmiféle vágásnak és irritációnak nem szabad lennie. Valamelyik a 4 közül hibádzik, azt neked kell kiagyalni hogy melyik lesz az  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #66 Dátum: 2011. Április 08. - 07:07:53 »
Esetleg érdemes az arcbőr feszítésére is odafigyelni, a kés nem annyira megbocsátó, mint a DE.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #67 Dátum: 2011. Április 08. - 14:05:19 »
Prof- Szia! A mikrovágások nekem is azt sugallják, hogy maga a kés éles, de nincs konzisztensen megfenve, megbőrözve. A túlságosan ék alakú vagy még nagyon fogazott él, a nem rendesen kifeszített arcbőrrel simán okozhat ilyen mikrovágásokat ( írtad, hogy egyébként sikerült megborotválkozni). Ha fonti élezte a borotvát akkor biztos, hogy maga az élgeometria rendben van és konzisztens, úgyhogy a bőrrel kéne probálkozni még játszani kicsit... ha az sem segít érdemes egy nagyító vagy mikroszkóp alatt feltérképezni az élt, hogy valóbban konzisztens-e. ( bocs ez most a kedvenc szavam úgy látszik) Üdv!

Nem elérhető vico2k5

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #68 Dátum: 2011. Június 09. - 20:15:48 »
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit jelent a különböző borotvakéseknél az 5/8, 8/8 stb. számozás?
Vico

FBP

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #69 Dátum: 2011. Június 09. - 20:19:52 »
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit jelent a különböző borotvakéseknél az 5/8, 8/8 stb. számozás?
A borotválkozási élmény minőségét. 8/8-as a legjobb  :fetreng:
Nem-nem! Vannak itt hozzáértőbb emberkék is ennek megválaszolására, de nagyjából (egyszerűen) a kés szélessége egy referencia mérethez képest, ami coll-ban értendő.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #70 Dátum: 2011. Június 09. - 20:20:04 »
A x/8 az a pengeszélességre utal inchben. Magyarán egy 5/8-os méretű kés kb. 5/8x25=15,6mm széles. A számozásnak igazi jelentősége nincs számunkra, a gyárban a különböző formájú és méretű penge sablonoknak volt egy számozása hogy be lehessen azonosítani milyen modellhez kellenek. Pl. a Dovo gyár 3-4 borotvájához is ugyanazt a pengét használja, csak más mennyiségű felköszörüléssel, pengedíszítéssel, és nyéllel, és így ezeknek a pengéknek ugyanaz a szám van a nyakán.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vico2k5

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #71 Dátum: 2011. Június 09. - 20:32:12 »
A borotválkozási élmény minőségét. 8/8-as a legjobb
Először ez is felmerült bennem :)

@jenessanyi: Köszönöm!
Vico

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #72 Dátum: 2011. Július 02. - 22:52:19 »
Valaki tudna a Kallos-ról, mint borotvakés márkáról mondani valamit?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #73 Dátum: 2011. Július 05. - 09:17:27 »



Miattatok van ez az egesz...  :borz1:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #74 Dátum: 2011. Július 05. - 10:38:38 »
Szia TOZ,


Szép borotva.
Mit fox vele csinálni? Megborotválkozol? ;)

Üdv:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici