Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207181 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #465 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 16:48:47 »
A NOS az NOS, magyarán olyan mintha most vennéd le a polcról miután ott állt 50 évet. Ha 1 alkalommal is volt használva, élezve, vagy akármit is csináltak vele, az már nem NOS.

Általában azok szeretik kitágítani a NOS fogalmát akik erre alapozva akarják prémium áron eladni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #466 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 17:14:49 »
Ami az értéket illeti, mi jelent többet: a NOS állapot, vagy egy nem használt (pl. ugyanaz a kés), de borotválkozásra kész shave ready állapotba hozva?
Vagy ez embere válogatja, hogy kinek mi jelent nagyobb értéket?

Attól függ, kinek mire kell.

Ha valaki a gyűjteményébe egy érintetlen, teljesen gyári állapotot szeretne, akkor az, hogy shave readyvé tették, értékcsökkentő.

Ha valaki használatra szeretne egy NOS borotvát, akkor a shave readység (főleg, ha tényleg hozzáértő ember végezte, illetve a vevő nem is tudná azzá tenni) értéknövelő, mert akkor azzal már nem kell foglalkoznia/számolnia.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #467 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 20:03:23 »
Ez így teljesen logikus.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #468 Dátum: 2014. Január 08. - 12:35:42 »
Ez a kés mennyire ajánlható kezdőknek?

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=2529.0

Soha nem borotválkoztam késsel, de szívesen kipróbálnám. A hirdetésben az áll, hogy egy élezés ráférne, viszont én nem éleztem soha, nem tudom hogy kell, inkább éleztetném valakivel. Na de kivel? Milyen gyakran kell éleztetni?

Élezés után kellene venni hozzá egy bőrt is amivel karbantartom?

Elég macerának tűnik ez a késes borotválkozás, de remélem megcáfoltok. :)
(szerintem)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #469 Dátum: 2014. Január 08. - 12:50:13 »
A dolgok fejben dőlnek el.

Lehet egy tevékenységre mondani, hogy macerás. Más pont azért csinálja, mert magában a tevékenységben, annak végzésében leli örömét. Ezért az számára nem macerás.

Ami a késes borotválkozást illeti azt csak megfelelő minőségű eszközzel érdemes végezni.
Életlen késsel ne próbálkozz. Ha nem akarsz beruházni (6000-8000 ft egy használt, de megfelelő minőségű kés), akkor próbálj meg a fórumon kölcsön kérni forumos kést.

Aztán eldöntheted, hogy a borotválkozás ezen módja ez neked való-e.

Természetesen a késen kívül szükséged lesz egy megfelelő bőrre.

Az, hogy milyen sűrün kell élezned több tényezőtől függ.

Milyen a kés anyaga,
Milyen a szőrzeted
Milyen sűrün borotválkozol.

Azért egy fél évet illene kibírnia egy jó késnek, norlmál sörte erősség és 2-3  naponkénti borotválkozással számolva.


"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #470 Dátum: 2014. Január 08. - 12:51:13 »
Szia!

Élezni kb fél évente kell. Salmo és Jenessanyi is szokott ilyesféle munkát vállalni.
Borotválkozások között fenőbőr használata ajánlott. És eljutottunk oda, ahol nem egységes a fórum tagjainak álláspontja.  :crazy:

Nekem egy olcsóbb, ha jól tudom szegedi illetőségű bőrös mestertől van a fenőbőröm. Amíg nem tanulom meg rendesen használni, addig nem veszek komolyabbat. Nálam ez is működik, de csak ezzel az egyfélével van tapasztalatom.
Késes borotválkozás nem jár sokkal több macerával, mint a DE. Szintén saját tapasztalat: késsel sokkal jobban, komfortosabban tudok borotválkozni, mint DE-vel.
Érdemes kipróbálni. Ha nem jön be, még mindig el tudod adni a kést. Féláron. Shave readyként. Nekem.  :fetreng:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #471 Dátum: 2014. Január 08. - 12:58:51 »
Megnéztem a kést. Érdemes lenne megkértdzni a tulajdonosát, mennyire sév redi, ő milyen eredményeket ért el vele. Esetlegesen ki lehet-e próbálni.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #472 Dátum: 2014. Január 08. - 13:08:22 »
Nekem pont hogy a DE tűnik macerásnak :) Mindig azt olvasom, hogy ez a penge nem vált be, azt meg igen, de keveset bír, stb :)

Javaslat: egy GD kés  az aliexpressen kb 2000 Ft, megéleztetni valamelyik profi éltárssal innen a fórumról. Otthon nézel egy puhább bőrövet aminek a felülete még egyenletes.
Ez nem túl nagy befektetés a késes borotválkozáshoz! Ha nem tetszik akkor ezen sokat nem tudtál bukni, ha viszont tetszik, akkor beruházhatsz ebbe az új hobbidba is amennyi jól esik :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #473 Dátum: 2014. Január 08. - 13:14:48 »
Én birtokoltam korábban, jó kés, jó anyagból, bátran merem javasolni.
Fenés ügyben Salmo/Jenessanyi és van egy jó kezdőkésed  :2thumbup:

Ez a kés mennyire ajánlható kezdőknek?

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=2529.0

Soha nem borotválkoztam késsel, de szívesen kipróbálnám. A hirdetésben az áll, hogy egy élezés ráférne, viszont én nem éleztem soha, nem tudom hogy kell, inkább éleztetném valakivel. Na de kivel? Milyen gyakran kell éleztetni?

Topi, egy mondatban megfogtad a lényeget  :hat:

Lehet egy tevékenységre mondani, hogy macerás. Más pont azért csinálja, mert magában a tevékenységben, annak végzésében leli örömét. Ezért az számára nem macerás.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #474 Dátum: 2014. Január 08. - 13:38:40 »
Biztatnálak én is, már itt lenne nálam a kés, ha nem krepál be a laptopom hűtőventilátora.  :D

A fenéshez annyit, hogy sokféle bőr kipróbálása után hozzám került egy csat nélküli, megkímélt nadrágszíj, jó puha, sima a felülete, elég széles...képzeld eddig ez vált be a legjobban.  ;D
Sheffield-England

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #475 Dátum: 2014. Január 08. - 14:08:50 »
Egy kezdő számára mennyiben előny/hátrány az, hogy hegyes a kés sarka, és nem legömbölyített?
(szerintem)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #476 Dátum: 2014. Január 08. - 14:14:56 »
Melyik sarka?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #477 Dátum: 2014. Január 08. - 14:15:47 »
Egy kezdő számára mennyiben előny/hátrány az, hogy hegyes a kés sarka, és nem legömbölyített?

Kinek így, kinek úgy.

Eleinte csak szögletes végű késsel tudtam borotválkozni, zavarta a szemem a legömbölyített vég, s túl közel kaszaboltam a fülemhez. Később, a szögletes végűvel történt ugyanez, s most már lehet akár csipkés is a kés vége, nem zavar.  :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #478 Dátum: 2014. Január 08. - 14:16:16 »
Melyik sarka?
Az él sarka, vagyis van neki hegye. Nem tudom mi a szakkifejezés..:)
(szerintem)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #479 Dátum: 2014. Január 08. - 14:17:55 »
Melyik sarka?
Az él sarka, vagyis van neki hegye. Nem tudom mi a szakkifejezés..:)

Összezavarod itt az embert!  :tasli:

Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici