Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208478 alkalommal)

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #525 Dátum: 2014. Február 20. - 16:33:06 »
Üdv mindenkinek!
Valakinek van tapasztalata ilyen késsel http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Dovo_%22Schloss_Burg%22_5/8 ?
Extrametál üzletből van, elvileg shave ready, de érdekelne, hogy gyakorlatilag is az e.
Köszönöm!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #526 Dátum: 2014. Február 20. - 16:36:43 »
Berci, tudomásom szerint élezésre szorul.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #527 Dátum: 2014. Február 20. - 16:44:16 »
Nagyszerű, jól sejtettem  :thanks:
Mivel én magam nem szívesen kezdenék hozzá, mert azthiszem az "elefántaporcelánboltban szindróma" lépne fel, fővárosunkban valahol meg tudnák nekem élezni profi módon? :crazy:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #528 Dátum: 2014. Február 20. - 17:32:49 »
A fővároshoz közel, Szigetszentmikóson Salmo, Debrecenben pedig jenessanyi vállal élezést. Postán, vagy egyéb futár céggel érdemes a távolságot leküzdeni. :D Keresd őket bizalommal.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #529 Dátum: 2014. Február 20. - 18:32:30 »
Köszönöm! Mondjuk ma elég jól levágtam azt a kevés pofaszőrzetet amim van, még irritáció sem nagyon volt, vagy ha volt, az valószínűleg a bénázás miatt :crazy:  node így már tudom kikhez forduljak. Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :bow:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #530 Dátum: 2014. Február 20. - 19:56:34 »
Szívesen! :sör: Akkor lehet, hogy szerencséd van a késsel. Jól bőrözd meg, és talán az is elég lesz.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #531 Dátum: 2014. Február 20. - 20:03:28 »
Holnap tervezek elugrani a Tibie Bőrikébe beszerezni valami jó bőrt (no meg hátha az utcán is beeaadok valamo ''jó bőrbe''... :fetreng: ). Jelenleg egy extrametélos óccsóért vett fa nyeles bőr van itthon, elég simának tűnik, elvileg magyar kisiparos gyártmány. Node azért beszereznék egy jófée lógós marhabűűűröcskét is, már ha nem kell otthagynom érte az utolsó centjeimet:D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #532 Dátum: 2014. Február 20. - 20:07:02 »
Ha erre gondolsz, akkor az tökéletesen megfelel. Másfél évig csak ezzel borotválkoztam.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #533 Dátum: 2014. Február 20. - 21:34:32 »
igen ez az! Komolyan? Akkor most örülök nagyon. Így ráérnék komolyabb bőrt venni, ha már a kezem ráállt a technikára :boldog: Kicsit rövidnek tűnik, nagyjából hány kört szoktál menni rajta? Kézben tartva vagy esetleg asztalra fektetve?
Bocs a sok kérdésért, de be vagyok pörögve:D Eddig is ''késbuzi'' voltam és mostmár a borotválkozást is késsel intézhetem:D :crazy:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #534 Dátum: 2014. Február 20. - 22:53:48 »
Igen, kicsit rövid, kb. ez az egyetlen hátránya, de megszokható. 40-50 húzás oda-vissza elég szokott lenni egy éles késnél. Csak pörögj nyugodtan, ez a fórum erről szól. :thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #535 Dátum: 2014. Február 20. - 22:59:43 »
Köszönöm!
Még egyetlen dolog érdekelne (egyelőre...  :crazy: ), mégedig  következő. Tisztában vagyok vele, hogy nem rozsdamentes  kés, de az normális, hogy már az első használat után foltok jelennek meg rajta? Kis szürkés sárgás foltok. Nem órákkal  használat utám, hanem gyakorlatilag mire kijöttem a fürdőszobából, már megvoltak. Száradás és finom olajozás után mintha halványultak volna, de azért néhány helyen látszanak. Nem mintha olyan egetverően zavarnának vagy rondítanának a késen, de azért ha valamilyen ttk egyszerű módszerrel eltűntethetőek vagy megelőzhetőek lennének, az jó lenne. :nemtom:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #536 Dátum: 2014. Február 20. - 23:05:48 »
Ehhez nem nagyon értek, majd a srácok írnak rá okosakat. A lényeg, hogy mindig töröld szárazra, és ne a fürdőszobában tárold. De gondolom, ezt tudod. Ennyit idő alatt szerintem nem kéne foltosodnia. Kenegetni pedig csak akkor kell olajjal, egyébbel, ha hetekig nem használod.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #537 Dátum: 2014. Február 21. - 00:21:13 »
Természetesen nem a fürdőben tárolom. Én sem terveztem olajozni, csak ahogy megláttam ezt a pár foltot betojtam, hogy ha ennyi idő alatt megjeent valami, akkor inkább adok neki pár cseppet. Finoman és óvatosan szárazra töröltem előtte papírzsebkendővel. Eléggé meglepett, hogy mire elmostam a szappanos tálkát és a pamacsot, addigra ezek fogadtak...:/
Kép a pengéről: https://www.dropbox.com/s/vzzex0mmeckzttk/2014-02-21%2000.12.17.jpg

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #538 Dátum: 2014. Február 21. - 07:48:05 »
Igazi petróleumban áztasd egy picit csak a pengét. Enyhe rozsdát meg a szürke patinát lekapja.

Rozsdaoldó spray nem hozza ugyanazta hatást? Én egy Régi svéd maratott pengét próbálok rendveszedni vele, valamennyit leszedett, de még a sötét foltok megvannak. Ha beszerzek petróleumot, azzal lenne előrelépés? Honnan lehet petróleumot szerezni?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #539 Dátum: 2014. Február 21. - 08:00:45 »
Igazi petróleumban áztasd egy picit csak a pengét. Enyhe rozsdát meg a szürke patinát lekapja.

Rozsdaoldó spray nem hozza ugyanazta hatást? Én egy Régi svéd maratott pengét próbálok rendveszedni vele, valamennyit leszedett, de még a sötét foltok megvannak. Ha beszerzek petróleumot, azzal lenne előrelépés? Honnan lehet petróleumot szerezni?

Festékbolt-Benzinkút-Barkácsáruházakban.

Szerintem a rozsdaoldó is tartalmaz petróleumot.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici