Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208141 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #555 Dátum: 2014. Március 10. - 12:17:39 »
Szia Fec!  :sör:

Ha új kést szeretnél, akkor én is azt javasolom, hogy itt a fórumon nézz körül, mert vannak ám nagyon szépek!
pl:
http://borotvafórum.hu/index.php?board=30.0

Az első késem nekem is JS kés!  :thumbup:
Akkoriban - meg korábban is - Dovo borotvakésen gondolkoztam, de egyértelműen a Sanya kései lettek a befutók. (Az ár másodlagos szempont volt akkor, de egyébként olcsóbban kaptam mint a Dovót.)

Persze ízkések és pofonok, kinek melyik bortvakés tetszik.   :handshake:
Ha a klasszikus formavilág tetszik Neked, akkor jó a Dovo, de - csak hallomásból tudom, hogy - azt finisleni kell, hogy lehessen vele borotválkozni. Árban én egy picit drágállom is, így már meg sem venném, annak ellenére, hogy szépnek tartom őket.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #556 Dátum: 2014. Március 10. - 14:04:50 »
Ahogy bogarásztam a Dovo kés jónak tűnt, de a véleményetek szerint ár/érték arányban lehet jobbat találni? A fő probléma az hogy nem vagyok tisztában az árakkal,  hogy mi az ami árban elfogadható és használható.  Milyen árban érdemes nézelődni? Piacos vackot nem akarok venni mert az a legdragabb amiért pénzt ad az ember és még használhatatlan is...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #557 Dátum: 2014. Március 10. - 14:13:49 »
ár/érték arányban lehet jobbat találni?
használtan, itt az Elad topicban.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #558 Dátum: 2014. Március 10. - 14:49:29 »
Piacos vacakot ne is, hiszen azt rendbe kell tenni...

Új és használt borotvakés vonatkozásában is lehet itt jobbat kapni, ár/érték arányban meg főleg.
És ami a lényeg, valószínűleg itt nem fognak átvágni a palánkon, csak hogy megvegyél egy "jobbat", drágábban, stb...

Sok szempont van, ami alapján választhatsz, pl.: új, vagy használt; olcsó, vagy drága; klasszikus kialakítású, vagy újszerű; keskeny, vagy széles pengéjű; stb...

De ha a Dovot választod, az sem baj, mert biztos találsz itt olyan személyt, aki szívesen segít neked finiselni a késed.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #559 Dátum: 2014. Március 10. - 15:13:10 »
Na igen. A következő kérdés hogy milyen szelesegu/magasságú kést érdemes venni, mert lövésem sincs hozzá.  Egy biztos a szőrt amit vágni kell olyan mint a 2-es acél drót, egy jó minőségű "reluxa" 3 borotvalkozas és kuka.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #560 Dátum: 2014. Március 10. - 16:08:01 »
Juteszembe, most, hogy Salmo hozzászólt a saját topikjához, itt a sok okosság: http://borotvafórum.hu/index.php?topic=32.0

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #561 Dátum: 2014. Március 10. - 21:33:07 »
Szia Fec, üdv a fórumon.
Árakal kapcsolatban:
Kb. 10 ezer ft-ért már elég jó kést lehet venni.
Használható új kést kb. 16 ezertől kapsz, az általad belinkelt Dovo-k fapadosabb kivitele, ami használati értekben teljesen ugyanolyan mint az általad belinkelt, csak nincs olyan szép.
Elég kevés gyártó van aki még mindig gyárt késeket, ezért újban nem olyan nagy a választék.
Első körben szerintem nézz szét az elad topikban, aztán nyúgodtan kérdeződj, kérj véleményt.  :sör:

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #562 Dátum: 2014. Március 10. - 21:51:45 »
Akkor elképzelhetetlen hogy  valami használtat kellene keresnem? Nem problémás a fertőtlenítés?  Mondjuk egy 10-20 éves kessel ki tudja kik borotvalkoztak kicsit tartok tőle.  Van itthon egy öreg penge dednagyapam korából cirka 70-80 éves lehet. Nyele nincs, a penge nagyon keskeny gondolom kopott. Próbáltam kicsit rendbe szedni de nincsenek kellően finom köveim.  Biztos valami gagyi lehet mert semmi jelzés nincs benne. Mint "örökség" lehet hogy érdemes lenne rendbe rakni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #563 Dátum: 2014. Március 10. - 21:59:33 »
Hát nekem sok napi használatú késem van, ami használtan került hozzám - de ebből nem volt para. Vannak lehetőségek - kifőzés, fertőtlenítőfolyadék, uv lámpa - szerintem nem kell emiatt aggódnod. Ha itt veszel egy shaveready kést azzal már lehet borotválkozni, de a bőr és a heveder nem megúszós. Ha újat akarsz venni, akkor itt vannak a fórumon akik borotválkozáskész állapotba tudják hozni. De elsőre tökéletesen megfelel egy gold dollár kés is - ha nem jön be a dolog, akkor nem buksz rajta nagyot.
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #564 Dátum: 2014. Március 10. - 22:00:17 »
Itt a nagy részünk használt késekkel borotválkozik. Én a régebbi késeket jobban szeretem.
 

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #565 Dátum: 2014. Március 10. - 22:16:15 »
Piacos vackot nem akarok venni mert az a legdragabb amiért pénzt ad az ember és még használhatatlan is...

Ez azért kicsit így erős...... mert ha csak a saját piacos " vacakjaimat" nézem amik között 7/8-os Gong razor
is van 6.000 ft-ért, szinte hibátlan állapotban  akkor talán úgy helyes a kijelentés, hogy némi tanulás, tapasztalás után
jó pár piacos barangolással a háta mögött a piaci vackok között valódi kincsekre is bukkanhat az ember   ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #566 Dátum: 2014. Március 10. - 22:17:20 »
Szia, Fec!

Akkor elképzelhetetlen hogy  valami használtat kellene keresnem? Nem problémás a fertőtlenítés?  Mondjuk egy 10-20 éves kessel ki tudja kik borotvalkoztak kicsit tartok tőle.  Van itthon egy öreg penge dednagyapam korából cirka 70-80 éves lehet....
Két éve főként ezzel a késsel borotválkozom, nem válok meg tőle, annyira jó. ;D




"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #567 Dátum: 2014. Március 10. - 22:46:01 »
Bocsi srácok, nem akartam senkit se megbantani. A Piacos vacakkal a hasznalhatatlansagra utaltam nem a beszerzési helyre.  :whoops:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #568 Dátum: 2014. Március 10. - 22:55:26 »
Gregg, ezt ugye a fürdőben tartod? ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #569 Dátum: 2014. Március 10. - 23:12:53 »
Ez csak természetes. És soha nem törlöm meg, hadd száradjon meg magától. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici