Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 209634 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #570 Dátum: 2014. Március 11. - 09:34:16 »
Bocsi srácok, nem akartam senkit se megbantani. A Piacos vacakkal a hasznalhatatlansagra utaltam nem a beszerzési helyre.  :whoops:

Nyugi, nem olyan sértődős a társaság  ;)
A helyzet az, hogy sajnos nagyon sok olyan új borotvakésnek látszó tárgy van a piacon ami borotválkozásra teljesen alkalmatlan.  Sajnos nagyon sok kezdő éltárs megszívta, hogy vett egy új kést, ami nem csak, hogy nem volt ShaveReady(borotválkozásra alkalmas állapot), de nem is tehető azzá. Mivel a kezdő késes borotválkozó általában nem rendelkezik sem a megfelelő eszközökkel(kövek) sem a megfelelő tapasztalattal, hogy a kést megélezze, ezért ajánlott egy shave ready kést venni.

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #571 Dátum: 2014. Március 11. - 11:03:47 »
Jól írod ZOZO,  egy használatra kész kést kell vásárolnom vagy valakinek a segítségét kérnem egy új kis elezeseben. Az uj Dovo kések alkalmassá tehetők a feladatra? Mennyi ideig lehet elég egy kést szíjjon fenn?

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #572 Dátum: 2014. Március 11. - 14:47:28 »
Hát ha nincs megélezve előtte rendesen kövön, akkor húzgálhatod napokig a bőrön az nem lesz jó! A dovo-val az ára a gond, mint többen is utaltunk rá - ha mégsem jön be a dolog kidobsz rá egy csomó pénzt. Jobban jársz sokkal, ha veszel egy használtat
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #573 Dátum: 2014. Március 11. - 15:03:22 »
szóval a Dovo jó/megbízható, csak kell még valaki aki kövön rendesen megélezi, mert vásárlás után csak bőrön fenni nem elég.
A nép alapvetően azért próbál eltéríteni a Dovo-tól, mert lényegesen kevesebbért is lehet legalább olyan jót találni... még ha ragaszkodsz az új késhez, akkor is.  :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #574 Dátum: 2014. Március 11. - 17:23:44 »
Okés,  értem mire akartok rávilágítani. Írtam tegnap Sanyinak, hogy milyen árban vannak kései,  hátha neki van ár/értékben jó eszköze.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #575 Dátum: 2014. Március 11. - 19:07:42 »
Neki biztos lesz!  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #576 Dátum: 2014. Március 11. - 21:24:11 »
Találtam itthon egy ilyet, kicsit lepoliroztam rongykoronggal. Semmi márka jelzés nincs rajta. Dédöregapám használta tehát 60-80 éves lehet kb. Van tippelek hogy milyen cucc lehet ez? Rendbehozhato vajon még?  Ha igen, érdemes? Én úgy tippelem hogy eléggé elkopott valami..10-11mm magas a kés.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #577 Dátum: 2014. Március 11. - 21:59:30 »
Találtam itthon egy ilyet, kicsit lepoliroztam rongykoronggal. Semmi márka jelzés nincs rajta. Dédöregapám használta tehát 60-80 éves lehet kb. Van tippelek hogy milyen cucc lehet ez? Rendbehozhato vajon még?  Ha igen, érdemes? Én úgy tippelem hogy eléggé elkopott valami..10-11mm magas a kés.

Rendbehozható. Érdemes?...hmmmm.... :nemtom:
Ez attól függ milyen erős az érzelmi kötődés.  Egy ilyen 4/8 alatti pengének az értéke majdnem nulla. Viszont nem mindenki büszkélkedhet azzal, hogy a dédapja borotvájával borotválkozik.

Nem elérhető Fec

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #578 Dátum: 2014. Március 12. - 22:12:29 »
Akkor marad a jelenlegi állapotában. Majd egyszer ha nagy leszek...

Nem elérhető MarcusAurelius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #579 Dátum: 2014. Július 12. - 13:49:03 »
Üdv mindenkinek,

miközben megrendeltem a Gold Dollaromat, találkoztam egy ilyen késsel is az eBay-en:

http://www.ebay.com/itm/Retro-Stainless-Steel-Shaving-Straight-Razor-CUT-THROAT-Knife-Wooden-Box-Set-NEW/251435507122?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D23930%26meid%3D8260757605951378923%26pid%3D100005%26prg%3D10200%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D111286639537&rt=nc

Lehet ezt szerintetek normálisan használni? Az él és a nyél között alig van hely a hüvelykujjnak, ránézésre alig lehet megfogni, nemhogy rendesen irányítani, az él is hosszabbnak tűnik és ráadásul ívelt is, tovább bonyolítva a dolgot. Vagy csak én vagyok műveletlen, és ez egy speckó, sokaknál bevált kialakítás?
HW: GD 100, GD 66, Parker 31R, Lord L6
SW: Herbs of Bulgaria Lavender, Figaró, Brut Fabergè, Old Spice Champion, Oriflame Architect balm

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #580 Dátum: 2014. Július 12. - 19:11:59 »
Tipikus Sweeney Todd filmben látható kés másolata, nem is volt cél hogy használható legyen :) Még ha a forma az is lenne, az acél kötve hiszem hogy papírvágásnál többre lenne használható.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #581 Dátum: 2014. Július 14. - 07:50:32 »
Emellett az arányokkal is baj van, ilyen rövid nyakkal nem lehet valami ergonómikus

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #582 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 17:29:51 »
Erre nincsenek szavak.  :o Nekem személy szerint nem tetszik. Na meg mi kerül benne ennyibe?
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #583 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 18:03:48 »
Kérdezd meg Jenes Sanyit . Ő már készített rendelésre elmebeteg customot.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #584 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 18:07:56 »
Azt a fekete nyelű damaszkuszi kést? Na az nagyon bejön! De egyelőre maradok DE meg SE felhasználó.. Bár kitudja..  ;)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici