Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207213 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #585 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 00:28:19 »
Erre nincsenek szavak.  :o Nekem személy szerint nem tetszik. Na meg mi kerül benne ennyibe?

Az a vekkerkerék odaberhelve funkciótalan... jaj.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #586 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 16:33:58 »
Érdekes ,vagyis nekem új dologra lettem figyelmes.
Van ugye most 2 borotvám a Schulze,és az ikres,kipróbáltam az új bőrömet  és meghúztam rajta mindkettőt. Utána hajszáltesztet végeztem,és akkor tűnt fel,hogy a Schulze az egy pengő hangot hallat miközben elpattintja a hajszálat,míg a Zwilling teljes csendben teszi mindezt. Ez az anyagösszetétel ,pengekialakítás, (mondjuk 5/8 ados mindkettő)vagy bármi más ok miatt van így?

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #587 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 16:51:34 »
Rotbart, az direkt olyan, az hozzátartozik a Sztímpánk stílushoz. :)

Itt pedig Jenes mester által készített Kamisori látható. :)

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=aqbAbADUiZQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=aqbAbADUiZQ</a>
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #588 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 16:58:18 »
Ez pont most kellett megnéznem...mikor már majdnem le tudtam beszėlni magam a HGSoriról.
 :jajne: ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #589 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 01:24:21 »
Érdekes ,vagyis nekem új dologra lettem figyelmes.
Van ugye most 2 borotvám a Schulze,és az ikres,kipróbáltam az új bőrömet  és meghúztam rajta mindkettőt. Utána hajszáltesztet végeztem,és akkor tűnt fel,hogy a Schulze az egy pengő hangot hallat miközben elpattintja a hajszálat,míg a Zwilling teljes csendben teszi mindezt. Ez az anyagösszetétel ,pengekialakítás, (mondjuk 5/8 ados mindkettő)vagy bármi más ok miatt van így?

Ha jól emlékszem az ikres near wedge, vagyis majdnem ék. Általában minnél holkeresebb egy penge annál hangosabb. Hallanál egy 8/8-os Filát. Viszontg egy jó kis Sheffieldinek egy szava sincs.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #590 Dátum: 2014. Szeptember 13. - 21:59:01 »
Pontosan, a hang megléte/minősége az él mögötti anyagvastagság függvénye. Egy húsos pengének totál nincs hangja, míg az extra hollow késeket meg "singing" hollow ground-nak is hívják.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #591 Dátum: 2014. Október 06. - 18:28:36 »
sziasztok!
első hozzászólásomat idézem hozzátok :)
olvastam, hogy a borotvakés élét hajszállal tesztelitek. az lenne a kérdésem, hogy összehasonlítva egy gillette pengével, mennyire kell élesnek lennie egy jó borotvakésnek? úgy értem, hogy a hajszálat az én késem is elvágja, de inkább csak húzásra. a gillette penge élében meg azonnal megakad ahogy ráfektetem, tehát az élesebb. a borotvakésnek is muszáj ennyire élesnek lennie ha borotválkozni szeretnék vele?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #592 Dátum: 2014. Október 06. - 18:35:46 »
Nyilván ugyan olyan élesnek kell lennie, különben ugyan úgy nyúz majd mint az életlen penge, már csak logikailag is.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #593 Dátum: 2014. Október 06. - 19:15:31 »
Ha borotválkozni akarsz, akkor igen, a lehető leg élesebb, ahogy mondani szokták: ÉLES, MINT A BOROTVA.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #594 Dátum: 2014. Október 06. - 19:27:57 »
köszönöm. akkor még fenegetem kicsit :)
akárcsak Józsi bácsi a kaszát.... :D

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #595 Dátum: 2014. Október 06. - 19:36:02 »
köszönöm. akkor még fenegetem kicsit :)
akárcsak Józsi bácsi a kaszát.... :D

Oszt mivel fenegeti kollega? ha szabad megkérdeznem? :fejtor: :sör:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #596 Dátum: 2014. Október 06. - 20:37:13 »
buchbinder - Ráadásul a sikeres hajszálteszt se garancia még a komfortos borotválkozásra. Az csak alapfeltétele, szerintem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #597 Dátum: 2014. Október 06. - 21:17:03 »
először 1200-as Haidu kővel elvéknyítottam az élt, azután 1500-as Haiduval próbáltam jól megélezni (kevés sikerrel), ezután eléggé el nem ítélhető módon géppel felpolíroztam az élt amitől elkezdett végre borotválni, végezetül simogattam vagy 10 percig szíjjon. sajnos nem olyan éles mint a gillette ezért írtam gondoltam, hogy fenegetem még kicsit azon a szíjjon.
egyébként egy Extrasol csodáról van szó, amit csak gyakorlatozás kedvéért vettem. a vacak műanyag nyél már az első nap eltört, csináltam rá egyet fémből :) tennék fel róla képet is, csak nem tudom hogy kell ide feltölteni :(

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #598 Dátum: 2014. Október 06. - 21:27:20 »
Rohadtul nem értek a borotva élezéshez, de nem csodálom, hogy nem sikerült...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #599 Dátum: 2014. Október 06. - 21:30:23 »
Én is csak ismerkedem a dologgal,node azért van pár alapvetés .Pl géppel polírozni asszem ez nem a legjobb ötlet ,ha finoman fogalmazhatok,de majd a tanult mesterek megmondják a tutit.
Na meg az extrasolt állítólag csak néhány ember képes "élre" bírni a földön:)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici