Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208185 alkalommal)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #615 Dátum: 2014. Október 06. - 21:52:50 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #616 Dátum: 2014. Október 06. - 21:54:23 »
miért? az már 8-10.000 finomságú (JIS)

Bizton állíthatom hogy a Naniwa nem FEPA számozást alkalmaz :) Miért ne használná a japán sztenderdet pont egy japán gyártó? De egyébként egy nem túl rossz állapotban lévő borotvához már jó az alap élt kialakítani. Nem tudom hogyan állsz az angollal, de ha olcsón akarod megúszni, akkor ajánlom figyelmedbe az SRP-s Glen videóját YT-n "One stone honing" vagy valami hasonló álnév alatt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #617 Dátum: 2014. Október 06. - 21:55:42 »
A képeken több kés is szerepel ,pontosan 2 darab.Mindet megvetted.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #618 Dátum: 2014. Október 06. - 21:56:53 »
Ja, a FEPA-t figyelembe se vettem. De ezek szerint jól tettem. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #619 Dátum: 2014. Október 06. - 21:57:24 »
az egyik az nem oda való, csak véletlenül tölthette fel az eladó. az első képen levőről van szó

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #620 Dátum: 2014. Október 06. - 22:00:27 »
miért? az már 8-10.000 finomságú (JIS)

Bizton állíthatom hogy a Naniwa nem FEPA számozást alkalmaz :) Miért ne használná a japán sztenderdet pont egy japán gyártó? De egyébként egy nem túl rossz állapotban lévő borotvához már jó az alap élt kialakítani. Nem tudom hogyan állsz az angollal, de ha olcsón akarod megúszni, akkor ajánlom figyelmedbe az SRP-s Glen videóját YT-n "One stone honing" vagy valami hasonló álnév alatt.

érdekes ez a Naniwa  kő. az én Haidu köveim tutira FEPA szabvány szerint 1200 és 1500. az pedig már 6.000 JIS
a Naniwa kő finomabbnak tűnt simogatás alapján, mint az én Haidu köveim..

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #621 Dátum: 2014. Október 06. - 22:00:59 »
 :2thumbup:
Szép kés és jó áron vetted! Használd egészséggel.
DE! Én egy ilyet megfelelő eszközök és gyakorlat hiányában nem magam kezdenék élezgetni.
Megfogadod vagy sem ,te dolgod:) Pontosítok! Nem is az akarat ,vagy a tudás  ,gyakorlat most a lényeg,hanem az eszköz:)
Elbarmolni vétek egy ilyen gyöngyszemet. :sör:

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #622 Dátum: 2014. Október 06. - 22:03:41 »
:2thumbup:
Szép kés és jó áron vetted! Használd egészséggel.
DE! Én egy ilyet megfelelő eszközök és gyakorlat hiányában nem magam kezdenék élezgetni.
Megfogadod vagy sem ,te dolgod:) Pontosítok! Nem is az akarat ,vagy a tudás  ,gyakorlat most a lényeg,hanem az eszköz:)
Elbarmolni vétek egy ilyen gyöngyszemet. :sör:

köszönöm. igyekszem nem elbarmolni :)
ezeket inkább csak gyűjtibe vettem. használni a Gold Dollart és a Dovot szeretném (ha meg tudnám rendesen élezni az Extrasolt)
amúgy vettem még a biztonság kedvéért Feather Populart és pengéket hozzá (DE)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #623 Dátum: 2014. Október 06. - 22:07:14 »
Hát ha komolyan élezni akarsz, akkor vastagon 10K fölé kell menni, hogy tényleg tuti legyen. Nekem egy 10K-s kínai a vége, de azért van néha hiányérzetem :(
Késeket én is élezek, ott tényleg elég a haidu vége, de azok kések :)

Az extrasolhoz meg sok kitartást kívánok :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #624 Dátum: 2014. Október 06. - 22:10:22 »
Hát ha komolyan élezni akarsz, akkor vastagon 10K fölé kell menni, hogy tényleg tuti legyen. Nekem egy 10K-s kínai a vége, de azért van néha hiányérzetem :(
Késeket én is élezek, ott tényleg elég a haidu vége, de azok kések :)

Az extrasolhoz meg sok kitartást kívánok :)

köszi a tanácsot. nem adom fel könnyen :)
ha sikerül valaha rendes élt varázsolnom rá, akkor ti leszetek az elsők akikkel megosztom :DDD

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #625 Dátum: 2014. Október 06. - 22:12:09 »
A számozások leginkább csak gyártón belül érnek valamit. A Haiduk borotvás szemmel nézve inkább JIS számozásban helyezhetők el, mint FEPA-ban, magyarán egy jó nagyolókő, utána lehet menni 3-4.000-től felfele. A kötőanyag, keménység, abrazív anyag nagyban befolyásolja a végső élminőséget, ezért van az hogy két 8.000 JIS kő is totál más eredményt hozhat ha más cég, más technológiával csinálta. Tökéletes példa a DMT 8.000-es gyémántosa, a Norton 8.000, és mondjuk egy 8.000 Shapton Glass. Míg az elsővel eszembe se jutna borotválkozni, a második egy kis paszta után már szó-szó, a harmadik meg már pasztával vagy anélkül is egész korrekt tud lenni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #626 Dátum: 2014. Október 06. - 22:13:14 »
tényleg ha már köveknél tartunk, akkor van egy kérdésem hátha valaki tudja a választ.
van egy Rákóczi kövem, ami Sic320-Ka800. na ez a Ka-800 vajon milyen finomságú? érzésre sokkal finomabb mint a FEPA 1500

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #627 Dátum: 2014. Október 06. - 22:15:07 »
tényleg ha már köveknél tartunk, akkor van egy kérdésem hátha valaki tudja a választ.
van egy Rákóczi kövem, ami Sic320-Ka800. na ez a Ka-800 vajon milyen finomságú? érzésre sokkal finomabb mint a FEPA 1500

Egy kalap ... az a kő, ha rám hallgatsz meg se próbáld borotvaélezésre használni  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #628 Dátum: 2014. Október 06. - 22:17:18 »
tényleg ha már köveknél tartunk, akkor van egy kérdésem hátha valaki tudja a választ.
van egy Rákóczi kövem, ami Sic320-Ka800. na ez a Ka-800 vajon milyen finomságú? érzésre sokkal finomabb mint a FEPA 1500

Egy kalap ... az a kő, ha rám hallgatsz meg se próbáld borotvaélezésre használni  :)

ok, nem próbálom ;)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #629 Dátum: 2014. Október 07. - 19:21:47 »
egy kis kedélyborzolás :D

sikerült elérnem Gillette élt az Extrasol borotvakésen!
ami kellett hozzá:
5 perc 1200-as Haidu
5 perc Rákóczi Ka-800
30 perc fenőszíj gépi pasztával bedörzsölve

most a család legvékonyabb hajszálát (a kislányomé) a megfogástól 5-7mm-re már kettévágja a penge
az éltartásról nincs még adatom, mert a borotválkozásra még rá kell készülnöm lelkiekben :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici